2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
İçerden hunharca tekmeleyen ayaklar böyle olamaz yaa şunlara bakın 🥺🥰🥰kızlar ya nasıl ısırmadan ne bileyim bir an kucaklarken aşırı sıkıp içinize katmadan durabiliyorsunuz 🥰😂benim çevremde hiç yeni küçük çocuk olmadı aileden öyle olunca böyle bir model ile eve gelince nasıl olacak o kadar meraklıyım ki 🙈
Cok küçük kıyamıyorum ki ben bazen sımsıkı sarılıyorum yalan yok 🤣🤣🤣

Çok geçmiş olsun, hastanede emin ellerdesiniz içiniz rahat olsun. Evde oturup endişe etmektense hastanede takipte olmak çok daha iyi. Hastaneler bu yüzden var. İnşallah bebeğinizin gelişimi güzel ve sağlıklı bir şekilde devam eder. Stres yapmayın o da tansiyonu oynatıyor diye biliyorum. Bol bol derin nefesler alın verin . Güzel haberlerinizi bekliyorum. 🍀🌸
Çok teşekkürler desteğiniz için. Benim de tek isteğim şu an gelişiminin devam etmesi sağlıklı olması. Derin nefes almak gerçekten ise yariyor🙂

Sarılmaz mı insan ya hele korkmadan tutmayı bir öğrenirsem bakalım nasıl geçecek günler 🙈🥰
Alışırsın kuzum annelikle birlikte süper güçler yükleniyor biz kadınlara. 20gunlukken başladım kndim yıkamaya hep yalnız baktım sonra. Baya profesyonel kucağıma alıyordum yani bir doğsun bak sen bile kndine inanamazsin 🥰🥰

İçerden hunharca tekmeleyen ayaklar böyle olamaz yaa şunlara bakın 🥺🥰🥰kızlar ya nasıl ısırmadan ne bileyim bir an kucaklarken aşırı sıkıp içinize katmadan durabiliyorsunuz 🥰😂benim çevremde hiç yeni küçük çocuk olmadı aileden öyle olunca böyle bir model ile eve gelince nasıl olacak o kadar meraklıyım ki 🙈
Hastaneden eve gelirken ben seni hakedecek ne yaptım deyip ağlamaya başladım.

Sonra evde sakin kafa düşününce bebek sahibi olmak için verdiğim uğraşlar , doğru babayı bulmak için karşılaştığım kurbağalar, düşüğüm, kürtajım, rahim filmleri, ovu takipleri, doktor kontrolleri derken yaşadıklarım sonucu onu hakettiğime karar verdim :)

Bir de ben onun beni seçtiğine ve doğru zamanı beklediğine inanıyorum. O yüzden o güzel ayakları mideye indirmeden durabiliyor insan 🥰🙏

Alışırsın kuzum annelikle birlikte süper güçler yükleniyor biz kadınlara. 20gunlukken başladım kndim yıkamaya hep yalnız baktım sonra. Baya profesyonel kucağıma alıyordum yani bir doğsun bak sen bile kndine inanamazsin 🥰🥰
Gelir değil mi bu güncellemeler 🙈ben memleketimde değilim annem de evdeki şartlardan 2 hadi 3 hafta kalsa şükredeceğim onun da yapabileceği bişey yok o gidince evde minik ile inşallah bende başarabilirim 🥰

Hastaneden eve gelirken ben seni hakedecek ne yaptım deyip ağlamaya başladım.

Sonra evde sakin kafa düşününce bebek sahibi olmak için verdiğim uğraşlar , doğru babayı bulmak için karşılaştığım kurbağalar, düşüğüm, kürtajım, rahim filmleri, ovu takipleri, doktor kontrolleri derken yaşadıklarım sonucu onu hakettiğime karar verdim :)

Bir de ben onun beni seçtiğine ve doğru zamanı beklediğine inanıyorum. O yüzden o güzel ayakları mideye indirmeden durabiliyor insan 🥰🙏
Hislerimiz o kadar aynı ki 🥺o kayıp sonrası geçen süreç, tedaviler, operasyonlar, ilaçlar sonrası içimde kıpırdarken bile aklım hayalim almıyor nasıl nasip oldu diye 🥰bide kendini görünce nasıl olacak bakalım 🥰biz kesin eşimle günlük bir tur ağlarız o benden de lohusa olur sağolsun🙈😂

Doktora götürün bebek ateşlenmez 38,de çok bebeğe, kendinizi ölçtünüz mü doğru mu alet,bide koltuk altından ölçün
Doğru ölçüyor ama 3 derece fark edebilir bebekte dedi. Kan verdim sonuç bekliyoruz. O kadar küçük ki damla damla 2 tüp kan aldılar. Topuk ayrı. Of.

Offf ya seni oyle anliyorum ki esimde surekli hasta oluyor iki hafta sonra dogum var bebege bulastircak diye oyle korkuyorum ki.
IInternettn baktim simdi genel olarak bebeklerin kafa bolgesi vucuda gore daha sicak olurmus . 37 ustu ates kabul edilir sebebi d vitamini eksikligi veya gribal enfeksiyon olabilir diyor.
Bir de emzirmeden hemen sonra bakma emzirirken efor sarfettigi icin kafa sicakligi yukselirmis.
Eger kafa 38 ustu ise oda ve kiyafeti tekrar ayarlayin halen dusmezse sağlıkkurulusuna gidin diyor.
Sen biraz daha incelt üstünü bi de emzirmeden once bi ölçüm yap canim kac cikacak?
Hepsini yaptım gece geçmedi. 2 saat öncesine kadar devam etti. Şimdi iyi ama yine de dr a göründük kan verdik. Evde grip biri var ise bir daha bekletme, ateş yüksekken kan ver ve müdahale edilsin dedi. Çok sıcakta kalmış bebek

Doğru ölçüyor ama 3 derece fark edebilir bebekte dedi. Kan verdim sonuç bekliyoruz. O kadar küçük ki damla damla 2 tüp kan aldılar. Topuk ayrı. Of.

Hepsini yaptım gece geçmedi. 2 saat öncesine kadar devam etti. Şimdi iyi ama yine de dr a göründük kan verdik. Evde grip biri var ise bir daha bekletme, ateş yüksekken kan ver ve müdahale edilsin dedi. Çok sıcakta kalmış bebek
Ne yap dediler canim tekrar yukselirse?

Benim bebek 2. Haftada ataklara başladı galiba gündüzleri uyumuyor 😅 memede uyumaya alıştı uyuyor beşiğine bırakıyorum hop uyanıyor 😅
Geceleri uykusuzlukla, meme ucu ağrılarına dayanamıyorum ağlıyorum emzirirken. Gündüzleri daha katlanılır 🥺 kızım hissetmesin diye uğraşıyorum ama emerken bana alttan alttan bakıyor, eriyorum. Gerçekten annelik akıl işi değilmiş, hormonlar olmasa o kadar acıya asla katlanamayız. İnsana ayrı bir güç geliyor 🥹

Hislerimiz o kadar aynı ki 🥺o kayıp sonrası geçen süreç, tedaviler, operasyonlar, ilaçlar sonrası içimde kıpırdarken bile aklım hayalim almıyor nasıl nasip oldu diye 🥰bide kendini görünce nasıl olacak bakalım 🥰biz kesin eşimle günlük bir tur ağlarız o benden de lohusa olur sağolsun🙈😂
Hepimizin hayatta bir sınavı var , bizimki de buymuş diyorum bazen. Allah verirse de kolay sınavlar versin. Rahatlıkla , sağlıcakla ve kolaylıkla sen de miniğine kavuşursun İnşaallah. 🙏

Merhaba ben birşey sormak istiyorum bu ay ovulasyon testi kullandım 23 aralık yumurtlamaydi 25 de çatladı sanırım o gün siliklesmeye başladı adet tarihim 9 ocak dün ayın besinde labuguik ultra erken gebelik testi yaptım negatif cıktı yok mu sonra pozitif olma ihtimali var mi

Merhaba ben birşey sormak istiyorum bu ay ovulasyon testi kullandım 23 aralık yumurtlamaydi 25 de çatladı sanırım o gün siliklesmeye başladı adet tarihim 9 ocak dün ayın besinde labuguik ultra erken gebelik testi yaptım negatif cıktı yok mu sonra pozitif olma ihtimali var mi
??

X