2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben de bugün oğlumu spinal sezaryen ile 38+2 kucağıma aldım. Sabah 8 de hastanedeydik. Kan aldılar damar yolu açtılar. 9 gibi ameliyathaneye aldılar beni. Herkes çok tatlı dilliydi, hemşireler, anestezi ekibi... spinal iğnesi hafif acıdı, bir kerede uyuştu belden altım. Bi 15 dk bekledik uyussun diye. Sondayi taktılar orada. Doktorum geldi, hemen başladı, oğlumu hemen çıkardılar bana gösterdiler. Bu arada bana birkac kez sedasyon verdiler saniyorum, çünkü doktor işini yaparken acimasa da çok rahatsız hissettim. Ama bebeğimin ağlamasına odaklandigimda daha kolay oldu benim için. Oğlumu hemen çıkarmışlar odaya, beni de dikisim bitince çıkardılar. Ağrım çok olmadı, ayağa kalktım yürüdüm bu saate kadar 3,4 kez. Tuvalete gidebildim. Oğlum 3710 gr 50 cm. Emiyor uyuyor, çiş kaka yapiyor. Bense hala sarhoş gibiyim, kafam dumanlı, ilaçların etkisini atlatamadım henüz. Tabi bu gece hastanedeyiz, yarin her şey yolunda giderse çıkacağız evimize. Bizim doğum hikayemiz de böyle. Allah herkese kolayca bebeğini kucağına almayı nasip etsin.
Maşallah güzel geçmiş sağlıkla kavuşmuşsunuz ☺️ bundan sonrada güzel gunleriniz olsun inşallah hep 🌸

Sezeryan ağrısı geçti mi rahat misniz?
Benim ağrı esigim biraz yüksek canım. Ben eve gittiğim de sezeryan ağrısı değil başka sorunlar beni mahvetti benim ameliyatı baya problemli geçti. Sadece sizi var hafif sezeryan bolgesin de onun dışında iyiyim. Ben bol bol yürüdüm ilkinde de bunda da. Belki de o yüzden biraz daha hızlı iyileşmiş olabilirim

Kızlar bugün doktor kontrolüne gelmiştim üniversite hastanesine. 35 hafta bitti. Acil yatış kararı verdiler ve su an hastanedeyim. Cok ani oldu. Tansiyon ve seker nedeniyle hastanede takip edilicem. Bebeğim kilo almıyor. Benim için de dua edin olur mu🙏
Takipte olman iyi canım insallah ikinizde sağlıkla çıkarsınız evinize

Aynen öyle çok bekledik 🥰 biraz daha iyi gibi... Etkinlik gruplarına gidiyoruz birlikte ipeği babsnneye bırakıp çok mutlu oluyor. Dün arkadaşımla denk geldim etkinlikte özledin mi kardeşini diye sordu hayır diyor direk🤣 birlikte gidelim o gelmesin diyor... Bakalim zamanla daha da alışacak sanırım. Çünkü bu sene kreş çok zor
3100 istediler 🤔 sen naptin artık çok az kaldı 🥰
Ay yerim yaaa,kıskanmış çok.
Benimki daha kucukken kardes ister misin dedigimde daha duygusal seyler soylerdi. Mesela gozleri dolarak bi de surekli memeni emerse demisti,meme cok onemli onlar icin🤭
Simdi anasifi kendi sosyal ortami var,arkadaslarinin hep kardesi var normal geliyor o yuzden surekli dogsun istiyor bakalim dogunca tepkisi nasil olucak ☺️
Insalah seninki de krese baslayinca farkli olucak. Ama bu sene baslamadigi iyi olmus canim. Ilk basladigi zaman cok hastalaniyorlar cok yipranirdin hem de bebege de gelirdi.
Etkinliklerde diger cocuklarla sohbet et senin de kardesin var mi bak onunda kardesi varmis cok seviyormus felan gibi belki kafasinda normallestirir durumu 🤭

Haklisin, doguranlar analik vazifelerini ifa ediyor ☺️
37+1 e giris yaptik.
Ctesi kontrol var. Kafam allak bullak.
Zihnimde sadece dogum nasil olacak sorusunun turlu senaryolari var. Esim stres yapmaya basladi ki gec bile kaldi, yapisi evhamli streslidir. Bi yandan onunla ugrasiyorum ama ben icimdekileri kimselere anlatamiyorum.
Anca agliyorum. Boyle olunca da esim tarafindan elestiriliyorum.
Kacis yolum aglamakmis, oh ne guzel stres atiyomusum, o aglamayinca duygulari olmuyomuymus falan filan. Bizde durumlar boyle☺️
Bize anlst canım rahatla neyi tsktin kafaya ilk doğum dimi senin

Ay yerim yaaa,kıskanmış çok.
Benimki daha kucukken kardes ister misin dedigimde daha duygusal seyler soylerdi. Mesela gozleri dolarak bi de surekli memeni emerse demisti,meme cok onemli onlar icin🤭
Simdi anasifi kendi sosyal ortami var,arkadaslarinin hep kardesi var normal geliyor o yuzden surekli dogsun istiyor bakalim dogunca tepkisi nasil olucak ☺️
Insalah seninki de krese baslayinca farkli olucak. Ama bu sene baslamadigi iyi olmus canim. Ilk basladigi zaman cok hastalaniyorlar cok yipranirdin hem de bebege de gelirdi.
Etkinliklerde diger cocuklarla sohbet et senin de kardesin var mi bak onunda kardesi varmis cok seviyormus felan gibi belki kafasinda normallestirir durumu 🤭
Öyle yapıyoruz canım valls zaten maddi olarak bu yıl kaldıracak gücüm yoktu bir de hastalik olayını düşündüm... en azından seneye bebekte büyümüş olur biraz. Benim oğlan 4 ay emdi sadece beni o yüzden meme onda çok önemli değil ama benin paylaşmak istemiyor 🤣 çok kıskandı çok. Zamanla alışır inşallah ya

Canım benim ilk doğumum genel anestezi ile olmuştu ama ameliyat sonrası uyanır uyanmaz gözlerini karnının acısı ile açmak hiç güzel değil bence bir de ayılma süreci var ki hiç hoş bir süreç değil oda. Şimdi spinal ile doğurdum kesinlikle bu yöntem diyorum ekstra sağlık açısından seni genel anesteziye zorlayan bir şey yoksa.
Biliyorum kuzum o acı ayilma süreçlerini. Ama malesef kötü bı hikayem var spinalde de 🥺 tutmadı bende sonrasında omurilikte sıvı kaybı oluşmuş eve çıkınca çok zor günler geçirdim o yüzden travma bıraktı spinal diyince bile elim ayağım titriyor 🥺 ama kimseden böyle bı hikaye duymadim ben malesef aneztexi doktorunun gazabına uğradım.
Genelde olan biksc kişi ile konuştum onlarda gayet iyiydi diyorlar bende ikiside zor oldu yada ikiside biraraya geldi diye öyle oldu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ iyi şeyler duymak istiyorum o yüzden burdada herkes çok memnun ne güzel

Kesinlikle yatış verilmesinden memnun oldum insan kendini daha güvende hissediyor. Bir bebek kilo almadan devam edebilir mi anne karnında? Bunu merak ediyorum. Doktora sorucam. Insallah tek istegim bu su anda..cok teşekkürler 💕🙏
Bebek hic kilo alamiyorsa eger bekletmeden almalari daha iyi diye biliyorum ben. Hastanede oldugun surece doktor bunu takip edecektir diye dusunuyorum. Neyse ki alsalar bile kritik haftalar coktan gecti, disarida guzelce buyumeye devam eder.

Selam arkadaslar 4 ocakta acil sebebi ile sezeryanla dogum yaptim 39+4 gunluktuk masallah yavrum 4.300 kg dogdu. Sorun su ki hala sutum gelmedi mama veriyoruz ve cok uzuluyorum. Doktorlar hemsireler bebegi emzire emzire sutun gelecek sabret diyorlar, biberon, mama kullanma taraftari degiller. Anne sutunun faydalarini anlatip duruyorlar ya tamamda sutum yok sutum dedikce emzir diyorlar napacam bilmiyorum emziriyorum bos memeyi sonrasinda mamayi veriyorum kafayi yiyecem piskolojim bozuk agliyorum Varmi bi oneriniz anneler?🥺
Gozun aydin canim bol bol helva ye ve sutunun olmadigini nerden biliyorsun elinle sagmaya calistiysan gelmez bebek cektikce gelir elbet ve asla stres yapma cok etkiler. Sut masaji yap bol bol goguslerine cok az geliyordur belki ondan boyle hissediyorsun hem olmasada mama var ikinci secenek gelene kadar idare edersin😊

Kızlar merhaba ben Mart annesi olacağım inşallah.. Bebek doğunca insanların gelip öpmesine nasıl karşı koydunuz var mı bir yöntem. Aşırı duyarsız olanlar var bu konuda. Malum her hastalık var şuanda :/
Opmeyin suan cok hassas diyin bu senin en dogal hakkin kimsenin kucagina bile vermeyin istemedikce ve bunu kibar bir dille soyleyinalinan alinsin bence😂

Biliyorum kuzum o acı ayilma süreçlerini. Ama malesef kötü bı hikayem var spinalde de 🥺 tutmadı bende sonrasında omurilikte sıvı kaybı oluşmuş eve çıkınca çok zor günler geçirdim o yüzden travma bıraktı spinal diyince bile elim ayağım titriyor 🥺 ama kimseden böyle bı hikaye duymadim ben malesef aneztexi doktorunun gazabına uğradım.
Genelde olan biksc kişi ile konuştum onlarda gayet iyiydi diyorlar bende ikiside zor oldu yada ikiside biraraya geldi diye öyle oldu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ iyi şeyler duymak istiyorum o yüzden burdada herkes çok memnun ne güzel

Anladım canım hayırlısı olsun hakkında tabii ki senin için en sağlıklısı ne ise o şekilde olsun 🤲🏻🌸

Selam arkadaslar 4 ocakta acil sebebi ile sezeryanla dogum yaptim 39+4 gunluktuk masallah yavrum 4.300 kg dogdu. Sorun su ki hala sutum gelmedi mama veriyoruz ve cok uzuluyorum. Doktorlar hemsireler bebegi emzire emzire sutun gelecek sabret diyorlar, biberon, mama kullanma taraftari degiller. Anne sutunun faydalarini anlatip duruyorlar ya tamamda sutum yok sutum dedikce emzir diyorlar napacam bilmiyorum emziriyorum bos memeyi sonrasinda mamayi veriyorum kafayi yiyecem piskolojim bozuk agliyorum Varmi bi oneriniz anneler?🥺
Canım sakın dinleme onları mama da ver, sonra benim bebiş gibi doğdugunun 2. Günü 5 olan sarılık değeri 10 a yükseldi. bebeğim 3 gün olmayan sütü emeceğim diye yorgun düştü , %10 dan fazla dogum kilosu kaybetti. Kocam beni dinlemediği için çok pişman ama olan oldu işte. Çok şükür evde toparladık

Bence de rahat hissediyorlar.
Bende oksapar kullanıyorum. Doktor eğer normal doğum düşünüyorsan 12 saat önce kesilmesi lazım, sancın olur, bebeğin hareketleri azalır, suyun gelir. İğneni yapmadan gel saat kaç olursa olsun dedi.
Bende her gün evde oksapar yapsam mı yapmasam mı tedirginliği yaşıyorum. Sonra yap gitsin bugünde deyip yapıyorum 🙄
Oksapar zaten ayrı ama coraspirin 7 gün önce kesilmesi lazım her atışta Allahım ne olur 7 gün aksiyon olmasın diyorum resmen 🙈😂sen de oksaparı doğumdan sonra 15 gün daha kullanacak mısın peki

X