2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Benimki erkek..hamile kaldığımı görünce..bu doktoru övduler..valla bilmiyorum kafam karışık..acaba sağlıklı gebelikmi bende.İn şa Allah görürüz keseyi
Benim gitmek istediğim dr da erkek. Bugün kadın bir dra göründüm ama öteki doktorun izni bitince gideceğim ona.
Küçük bir kese var şu an dedi🧿🙏🏻 Çok şükür. Onun siyah beyaz çıktısını da verdi. Bir de dedi ki aslında erkenden hamileliği öğrenmeye gerek yok. Ama acele ediliyor dedi. Ben erken gebelik testiyle öğrenmiştim çünkü adete 1 gün kala.
Genel olarak hiçbir şey demedi bana. Folik asiti söyledi hemen. Folik asit kullandığımı söyledim. 3 aydır. Ona 3 ay daha devam et dedi. Kullandığım markayı değiştirmeme gerek yokmuş.
Ve heyecandan aklıma hiçbi şey sormak gelmedi. Arada bel ağrım oluyor onu bile sormadım normal mi diye. Ya da nasıl beslenmeliyim falan. Kan testine gerek yok şu anda. 10 gün sonra kontrole bekliyorum dedi. İnşallah sağlıkla tamamlanır. Şimdilik böyle ilk kontrol. Diğerinde sorularımı kağıda yazıp gideceğim. Genel olarak soğuk sakin bir doktordu.

Canım belki kalp atışı görülür. 1 hafta bekle herkesin aynı hafta duyulmuyor bence hiç umudunu kaybetme. Dualarım seninle 🙏
Adet döngüsü uzun olanlarda geç döllenme olabilir canım ama benim döngüm kısa ve ilk kontrollerde haftasıyla uyumluydu zaten, sonradan yavaş ilerlemeye başladı. Cumartesi bakacak yine de ama umudumuz da yok açıkçası..
Ya hayır ya 😞 ne diyeceğimi bilemedim canım çok geçmiş olsun 😔 yeniden sağlıkla nasip olsun nasıl istiyosa öyle gelsin, sen istiyor musun tüp bebek
Sağol canım 🙏 ben bi bebeğimiz olsun diye her şeyi denemeye hazırım, çok istiyorum ama eşim maddi kısmından ötürü çok sıcak bakmıyor, konuşamıyoruz bile şu anda zaten

Döllenme 1 günde gerceklesmiyor ama öyle dusun :) yani bende kizim zamaninda 1 defa ilişki oldu esim askerdeydi o yüzden ben geç dollenme şansı yok dediğimde doktor anlatti
Demek her şey teoride anlatıldığı gibi gitmiyormuş 😀 Allah'ın mucizeleri diyorum ve susuyorum 💫

Benim gitmek istediğim dr da erkek. Bugün kadın bir dra göründüm ama öteki doktorun izni bitince gideceğim ona.
Küçük bir kese var şu an dedi🧿🙏🏻 Çok şükür. Onun siyah beyaz çıktısını da verdi. Bir de dedi ki aslında erkenden hamileliği öğrenmeye gerek yok. Ama acele ediliyor dedi. Ben erken gebelik testiyle öğrenmiştim çünkü adete 1 gün kala.
Genel olarak hiçbir şey demedi bana. Folik asiti söyledi hemen. Folik asit kullandığımı söyledim. 3 aydır. Ona 3 ay daha devam et dedi. Kullandığım markayı değiştirmeme gerek yokmuş.
Ve heyecandan aklıma hiçbi şey sormak gelmedi. Arada bel ağrım oluyor onu bile sormadım normal mi diye. Ya da nasıl beslenmeliyim falan. Kan testine gerek yok şu anda. 10 gün sonra kontrole bekliyorum dedi. İnşallah sağlıkla tamamlanır. Şimdilik böyle ilk kontrol. Diğerinde sorularımı kağıda yazıp gideceğim. Genel olarak soğuk sakin bir doktordu.
Bende şimdi çıktım doktordan .zor buldu..ama gördü çok şükür keseyi..24 sabah aç karnına dedi gel

Kızlar doktordan geldim daha da geriye düşmüş kese boyutu. Bugün 6+4 olması gerekirken 5+5 çıktı. Ve en önemlisi kalp atışı yok 😔 7.haftaya girmişken çok daha iyi gelişmeler beklerdim dedi. Çok olumlu konuşamayacağım, cumartesi tekrar bakalım hala bi gelişme yoksa pazartesi, salı kürtaj yapmamız gerekecek dedi. Eğer bu bebek de sağlıksızsa hiç zaman kaybetmeden tüp bebeğe yönlendiricem sizi çünkü belli ki ya yumurta ya da sperm geninde bozukluk var ve ancak tüple sağlıklı embriyo elde edebiliriz dedi. Sanırım önümüzdeki hafta kürtaj olacağım @Gzmyts53 S sultansultan90
Yaa sakin ol hemen moralini bozma , her bebeğin gelişimi aynı olmuyor ve bence sakın acele etme kürtaj için burada neler okuduk ben 9. Hafta kalp atışı duyan okudum , başka doktora git kürtaja karar vermeden canim .

Kızlar doktordan geldim daha da geriye düşmüş kese boyutu. Bugün 6+4 olması gerekirken 5+5 çıktı. Ve en önemlisi kalp atışı yok 😔 7.haftaya girmişken çok daha iyi gelişmeler beklerdim dedi. Çok olumlu konuşamayacağım, cumartesi tekrar bakalım hala bi gelişme yoksa pazartesi, salı kürtaj yapmamız gerekecek dedi. Eğer bu bebek de sağlıksızsa hiç zaman kaybetmeden tüp bebeğe yönlendiricem sizi çünkü belli ki ya yumurta ya da sperm geninde bozukluk var ve ancak tüple sağlıklı embriyo elde edebiliriz dedi. Sanırım önümüzdeki hafta kürtaj olacağım @Gzmyts53 S sultansultan90
Kuzum hayır yaa bekle bir hafta daha allah tan ümit kesilmez belki yavas olur ilk baslarda ole olanlar varmıs sonradan hızlanır kalp atısını geç duyanlar da oluyo hemen verilmesin karar bekleyin😞

Ama bi önceki kontrolüne göre kese boyunda artış yok mu canım. Hemen üzülme şu an hiçbir şey kesin değil. Belki biraz geç gelişiyordur 😔

Hayırlı olsun kuzum bel agrısı normal ben sormustım doktoruma maydonoz ve hurma dısında yiyebilirsin sebzeler iyi yıkanmalı sadece

Eklentiler

• 939A1852-0498-4421-8E37-560ACDC679F5.jpeg
    939A1852-0498-4421-8E37-560ACDC679F5.jpeg
    112,7 KB · Görüntüleme: 38
X