2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Bende de sürekli bir bulantı. Akşamları daha da artıyor. Mide bulantısından da hiçbir şey yiyesim gelmiyor. Mide yanmam da var. Daha önceki hamileliklerim de böyleydi.
Mide yanmasi bende de var
Kızımda baya geç başlamıştı bu sefer 3 gecedir uykumdan uyandiriyor aksam da 6da yemeği kesiyorum ağır yemiyorum ama anlamadım

Canım inşallah tekrar en kısa sürede hamile kalıp sağlıkla bebeğini kucağına alırsın. Bak ne güzel doğal yolla hamile kalabilmişsin bu da bir şükür sebebi inan burda ben ve benim gibi birçok kadın o kadar şanslı değildik tüp bebekle hamile kalabildik. Şimdi bizlerin daha da çok yüreğimiz ağzımızda bekliyoruz. Allah korusun herkesin bebeğini, herkese hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin inşallah

Rabbimden hayırlısı buymus demekki . Cok gecmis olsun birdaha yasatmasin .
1 olsun bizim olsun
hadi sağlıkla olsun gelsin

ah be
ama doktorunda dediği gibi sonrasında sıkıntı çıkmasındansa yol yakınken bu şekilde olması ...
kaldırması zor bir durum ama yazdıklarından ben metanetini anladım
her şeyin daha sorunsuz olduğu yeni bir bebişle yoluna devam edersin inşallah canım

cnım ilk gebeliğimde aynı şekilde 10. haftada kalbi durdugunu öğrendim, meger pıhtılaşma bozuklugu varmış tıbbi genetikten randevu alıp 2 düşük oldugunu söyleyerek değerlerine baktırmanı tavsiye ederim

bebek kayıpları kalp durmaları vs bu konuları hiç bilmezdim burda okuyorum
baya türlü türlü sıkıntılar varmış bu işlerde
can sıkıcı ...
bilmemek gerçekten bazen mutluluk
ikinci kez ileride anne olmaya karar verdiğimde bende daha telaşlı olacağım gibi hissediyorum sizleri daha iyi anlamaya başladım

12. hafta geçince mi risk azalıyor ne zaman duruyor bu kayıplar?
dün bebek ultrasonda hareket ediyordu, bunun bir anlamı var mı genel anlamda sağlıklı bir gebelik diyebilmemiz için?

Ah canım çok üzgünüm. hepimizin korkusu işte bu maalesef... Rabbim yeniden sağlıkla nasip etsin, sabırlar versin.

Canım dün akşam verdin mi test için kan?

İkinci tüp bebek denemem sonucu hamile kaldım gelin beraber bebeklerimizin gelisimini burdan takip edelim

Bu pıhtılaşma sonucu ancak düşen bebeği incelediklerinde mi belli oluyor yoksa ileride benden alacakları bir kan testiylede bakılabiliyor mu

12. hafta geçince mi risk azalıyor ne zaman duruyor bu kayıplar?
dün bebek ultrasonda hareket ediyordu, bunun bir anlamı var mı genel anlamda sağlıklı bir gebelik diyebilmemiz için?
okuduklarımdan anladığım ilk kalp duyumundan sonra yüksek ölçüde düşük vs ihtimali azalıyor. 12.haftadan sonra ise %80 oranında risk kalkıyor diyordu. Pıhtılaşmadansa sorun aslında daha erken belirti veriyor . Benim ilk kaybım ondanmış mesela keseyi bile görememiştik çünkü pıhtılaşmada kan gitmiyor bebeğe. Hoş bana test yapılmadı ama her gebeliğimde iğne yazıyor doktorlar zararı olmadığı için.

Bu pıhtılaşma sonucu ancak düşen bebeği incelediklerinde mi belli oluyor yoksa ileride benden alacakları bir kan testiylede bakılabiliyor mu
sen kan veriyosun canım, ama en az 2 düşük demek gerekiyo yoksa bakmıyolar. sırf bu yüzden üst üste 2 düşük yapmak zorunda kaldım oysa şüphelenen herkese bakabilmeliler

şu şekilde düşen bebeği patolojiye almazlar çok küçük. Pıhtılaşmada normalde daha küçükken düşürüyor bebeği gelişemediği için. Genetik testi daha önce 3 düşük yaptım diyerek devlette verebilirsiniz . Ama sonucunda pıhtılaşmada çıkmayabilir. Ben genetik verdim sonucum çıktıgı gün gebe kaldığımı öğrenmiştim sonuclarıda almamıştım hastaneden ama ilk gittiğim doktoruma düşük yaptıgımı söylediğimde hemen kan sulandırıcı iğne vermişti. Pıhtılaşmam varmıydı belli değildi mesela. Olan kanı açıyor diye biliyorum fazladan kan oluşturmuyor iğne. Evet sizin için büyük bir üzüntü ama ya daha büyük olsaydı Allahım korusun inanın o çok çok zor . O yüzden içiniz rahat olsun rabbim nasip etmediyse vardır bi hayır ben hep öyle düşünürüm. Tez zamanda hayırlısıysa versin rabbim sağlıkla inşallah.

sen kan veriyosun canım, ama en az 2 düşük demek gerekiyo yoksa bakmıyolar. sırf bu yüzden üst üste 2 düşük yapmak zorunda kaldım oysa şüphelenen herkese bakabilmeliler
Devlette mi yoksa özelde de mi böyle? Ne saçma iş ya alt tarafı kan sonucundan bakıp söyleyeceklermiş anlamadım gerçekten

Devlette mi yoksa özelde de mi böyle? Ne saçma iş ya alt tarafı kan sonucundan bakıp söyleyeceklermiş anlamadım gerçekten
çıkmasıda uzun sürüyor sonucun. Devlette 2 aya yakın bi zamanda çıkmıştı benim kanunide vermiştim. Ama özel daha farklıdır bence.

Detaylı cevabın için teşekkür ederim.. iğnenin bir zararı yoksa bende inşallah 2. Olacak gebeliğimde isterim. Biz keseyi gördük 2 kere kalp atışını duyduk bilemiyorum belki kromozom bozukluğuda olabilir ama tabi pıhtılaşma varsa diğeride düşsün öle öğrenelim istemem. Ben şükrediyorum daha fetüsken bebek dahi sayılmıyorken oldu. Büyüseydi belki çok zor olabilirdi ama şimdilerde hep ilk 3 ay riskini bilerek geçirdim günlerimi. Kısmet böyleymiş ağlasam geri mi gelecek, şükretmek lazım gene olur inşallah

Benimde büyüdü canım 1.5 kilo almama rağmen hem regl olmuyoruz hem rahim büyüyor yukarı doğru çıkıyor yavaş yavaş bide iç karnı dar olanlarda çok daha çabuk çıkıyor benimde iç Karnım çok dar hemen belli etmeye başladı digerlerinde de hiç kilo almamama rağmen 4 aylıkken 6 aylık sanatlarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…