2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Bende öyleyim inşallah hep böyle devam ederiz. Ben hiç bir şeyden tiksinmiyorum da et yemeği yapıyorum, tavuk yemeği, köfte, kızartma kokuları şuana kadar hiç rahatsız etmedi. İnşallahta etmez.

Merak etmeyin kızımda 4 aylık hastaneye gittiğimde hemşire nst içinmi geldin demişti 4 aylık olduğumu öğrenince çok şaşırmıştı

Bende kızımda hep erkek hissediyordum herkes oğlan olcak diyor du rüyalarda o şekilde belirtilerim de ama aşırı derecede de kız istiyordum şükür Rabbim nasip etti Bundada aşırı derece kız hissediyorum bilmiyorum bilinç altımı ama erkek olursa çok şaşırırım . Eltim rüyasında 3. Kızının olduğunu görmüş benim hamile olduğumu bilmiyor bu arada Bizim burda hasta bı çocuk var oda cinsiyeti tutturuyor diyorlar kızımda kız olcak demişti .Bundada erkek diyordu ilk başta şimdi kız dedi bugünde Yani herşey nasip hayırlısı olsun hakkımızda

Kızımda ilk kesem bu şekilde sanırım 7 haftalık falan diğeride 9 haftalık Nekadarda tutmuş ramzi Suanki kesemde her usg de farklı çıkıyor uzun muz gibi ama bebek solda

Eklentiler

• IMAG2611_1_1-01.jpeg
    108,3 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2022-09-09-23-28-59-805_com.miui.gallery.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 53
Merhalar, 9+5 teyim tatile geldim dün gölgede geçirdim vaktimi ama bugün farkımda olmadan tam öğlen saati 1 bucuk saat kadar şemsiyesiz şapkayla oturmuşum çok üzüldüm sonra fark edince internette de hep kötü yorumlanmış bu durum bebeğe zarar verir vs vücudumum o kadar ısındıgınu hissetmedim rahatsız olucagım bır durum olmadı aslında ama o sıcakta durmuş bulundum bu konuyla alakalı tecrübesi bilgisi olan var mıdır

Yok bebek yapıyor olamaz evet ama bir baskı hissi var. Ondan korktum açıkçası. Ama neyse ki sorun yokmuş. Eve ultrason alamaz mıyız diye düşünüyordum yoldayken en azından böyle durumlar için hahahaha
Yaa aile hekimliginde var ya cok kucuk sadece kalp atisini dinlenen bi alet ufacik. Bende gecen bundan alamazmiyiz eve demistim aile hekimine ahahaha o da tabiki hayir demisti . Ama ne guzel olur ya onu izlemek surekli

Sağda ise kız oluyor solda ise erkek oluyor 7. Hafta geçerli değil ilk tutunduğu yer baz alınıyor ve ilk başta sağdaydı diyor bu durumda da ramzi tutmuyor arkadaşımızda sanırım
Ramzi ramziiii benimde ramziye gore kiz eger tutarsa ki oglumda tutmus zamaninda soldaydi oglum .simdiki saga oturmustu . Eger tutarsa herkese benden tatlı hahaha

O adama bayılıyorum ya . Keske bu tarz doktorlarin muayne ucretleride normal doktorlar gibi olsa da gidebilsek cok yuksek duymustum . Adam cok sakin bizede oylesi lazim :)

günaydın arkadaşlar, dün kontrolüm vardı ve maalesef bebeğin kalbinin durduğunu öğrendim.. beni listeden silebilirsiniz..

ve hiçbir belirtim yoktu. Göğüslerim acımaya devam ediyordu, ilk günden bugüne 1 damla kanamam olmadı, akıntım her zamanki gibiydi. Hiç anlayamadım hiç.. doktorun dediğine göre 8+6 da gelişimi durmuş. Normalde 9+5 olması gerekirdi. Bu dönemde düşen bebeklerde genellikle kromozom bozukluğu olur dedi. İleride olmasındansa şimdi olması daha iyi dedi..

hepinize sağlıklı ve hayırlı doğumlar diliyorum. Benim ilk seferimdi inş tekrar aynı mutluluğu katlanarak yaşarım

Kızlar hepinize günaydın umarım her şey yolunda gidiyordur Genelde mide bulantısı hakkında yazılmış 11. haftaya bugün girdim bir haftadır hiç midem bulanmıyor hatta hamilelikle alakalı hiçbir belirti hissetmediğim için korkuyorum doğrusu, haftaya kontrolüm var iple çekiyorum. Mide bulantısı için genelde patates, yoğurtlu makarna vs yendiği söylenmiş, bunlar glisemik indeksi yüksek besinler tabiki de doktorunuza danışın ama gebelikte zaten şeker yükselebiliyor bunlar daha da yükselmesine sebep olabilir. Ben diyetisyenle birlikte takip etmek zorundayım gebeliğimi ve asla dedikleri; şeker, beyaz undan yapılmış her şey, patates ve pirinç.

Selam canım bende bugün 8+3 ün bulantı öğürme bende de var sabahları ilaç etki edene kadar mahfoluyorum resmen miğde boşken öğürme daha da kötü ilaç içip hemen bişey de yemiyeyim ki miğde de dursun diyorum öyle öyle günlerimi geçirmeye çalışıyorum. Tansiyona gelince bende hamilelik öncesi ayağa anı kalkınca baş dönmem falan olurdu hiç tansiyon baktirmamistim ama hamile olunca ilk sağlık ocağında baktılar benimde 7/5 çıktı hemşire sen aç mısın çok çok düşük mutlaka biseyler ye demişti şuan bile ara ara hissediyorum düşüyor sanki bazen. Sonra bı kaç gün sonra bı daha baktırdım normaldi tansiyonum yinede dikkat etmeye çalışıyorum sık yiyorum güneşte çok durmuyorum evdeysem uzanıyorum devamlı bakalım ne olacak.

İnşallah gönlündeki gibi olur kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…