2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ay bende kasık ağrısı da yok hafif arada bel ağrısı var.Tek belirtim bazı yiyeceklerden tiksinme ve halsizlik fiziksel olarak hiçbir ağrım sızım yok duygusal olarakda bı değişiklik yok çok sakin bir hamileyim sanki ruhum çekilmiş sinirlerim alınmış maşallah 😅
Bende öyleyim inşallah hep böyle devam ederiz. Ben hiç bir şeyden tiksinmiyorum da et yemeği yapıyorum, tavuk yemeği, köfte, kızartma kokuları şuana kadar hiç rahatsız etmedi. İnşallahta etmez. 😊

Herkese iyi akşamlar. Kizlar benim karnım çok büyümüş bu göbek mi kilo aldım da mi böyle oldu bilmiyorum daha 3 aylık olmayan bebekte bu kadar büyür mü karın? Hayatımda hiçbir zaman bu kadar büyük karnım olmamıştı bebektense sevinirim ama bu kiloysa çok vahim ☹️
Bugün en yakın arkadaşım doğum yaptı. Onu bebeğiyle görünce o kadar duygulandım ki anlatamam. İnşallah saglikli bir hamilelik geçiririz de biz de o günleri görürüz harika bir histi 🥲🥲🥲
Merak etmeyin kızımda 4 aylık hastaneye gittiğimde hemşire nst içinmi geldin demişti 4 aylık olduğumu öğrenince çok şaşırmıştı

Canlar selam. Umarım hepınızın hamileliği çok güzel geçiyordur🙏 Goruyorum hep cinsiyet konusuluyor. Benim de ılk gebeliğim ve tek çocuk düşünüyorum. Kız olmasını o kadar cok ıstıyorum ki etmediğim dua kalmadı. Bu kadar çok bir cinsiyeti istemek doğru değil biliyorum ama kendime engel olamıyorum:KK43: baktığım tüm teorilere göre de erkek çıkıyor:KK43: hergün bunu düşünüyorum artık napcağımı şaşırdım.
Öyle işte içimi dökmek istedim size🥺
Bende kızımda hep erkek hissediyordum herkes oğlan olcak diyor du rüyalarda o şekilde belirtilerim de ama aşırı derecede de kız istiyordum şükür Rabbim nasip etti 🥰❣️ Bundada aşırı derece kız hissediyorum bilmiyorum bilinç altımı ama erkek olursa çok şaşırırım . Eltim rüyasında 3. Kızının olduğunu görmüş benim hamile olduğumu bilmiyor bu arada 😅 Bizim burda hasta bı çocuk var oda cinsiyeti tutturuyor diyorlar kızımda kız olcak demişti .Bundada erkek diyordu ilk başta şimdi kız dedi bugünde 😅😂 Yani herşey nasip hayırlısı olsun hakkımızda

Kızımda ilk kesem bu şekilde sanırım 7 haftalık falan diğeride 9 haftalık Nekadarda tutmuş ramzi 😂 Suanki kesemde her usg de farklı çıkıyor uzun muz gibi ama bebek solda

Eklentiler

• IMAG2611_1_1-01.jpeg
    IMAG2611_1_1-01.jpeg
    108,3 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2022-09-09-23-28-59-805_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-09-09-23-28-59-805_com.miui.gallery.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 53
Merhalar, 9+5 teyim tatile geldim dün gölgede geçirdim vaktimi ama bugün farkımda olmadan tam öğlen saati 1 bucuk saat kadar şemsiyesiz şapkayla oturmuşum çok üzüldüm sonra fark edince internette de hep kötü yorumlanmış bu durum bebeğe zarar verir vs vücudumum o kadar ısındıgınu hissetmedim rahatsız olucagım bır durum olmadı aslında ama o sıcakta durmuş bulundum bu konuyla alakalı tecrübesi bilgisi olan var mıdır

Yok bebek yapıyor olamaz evet ama bir baskı hissi var. Ondan korktum açıkçası. Ama neyse ki sorun yokmuş. Eve ultrason alamaz mıyız diye düşünüyordum yoldayken 😂 en azından böyle durumlar için hahahaha
Yaa aile hekimliginde var ya cok kucuk sadece kalp atisini dinlenen bi alet ufacik. Bende gecen bundan alamazmiyiz eve demistim aile hekimine ahahaha o da tabiki hayir demisti . Ama ne guzel olur ya onu izlemek surekli :halay:

Sağda ise kız oluyor solda ise erkek oluyor 7. Hafta geçerli değil ilk tutunduğu yer baz alınıyor ve ilk başta sağdaydı diyor bu durumda da ramzi tutmuyor arkadaşımızda sanırım
Ramzi ramziiii benimde ramziye gore kiz eger tutarsa ki oglumda tutmus zamaninda soldaydi oglum .simdiki saga oturmustu . Eger tutarsa herkese benden tatlı hahaha

Bu 1 aylık sürede her şeyin iyi gittiğini anlamak için bir şey olsa keşke, ne bileyim gebelik testi gibi bir şey üretmeliler evde yapılmalık😄

Bugün 9+1'deyim, zaten başlangışta da ağır belirtiler olmayınca şimdiye hiçbir şey kalmadı. Kendimi dinleyip duruyorum sürekli, yoruldum mu, niye yorulmadım yorulmam lazımdı😃 inşallah normaldir her şey ya, bir an önce muayene vakti gelmeliii

Youtubeda bir doktorun videosunu izledim Kağan Kocatepe, video adı Gebelikte Belirtilerin Kaybolması. Orada gebelerin şu bir aylık dönemde çok telaşlandıklarını, sıklıkla kontrole erken geldiklerini, çoğunlukla da bebeklerin sağlıklı olduğunu söylüyor. Hormonal adaptasyon durumuyla vücut uyum sağlıyormuş zamanla. Tam tersine belirtilerde azalma olmadan da bebekleri kaybetme durumu da varmış. Rahatlattı beni biraz, siz de izleyin🤗
O adama bayılıyorum ya . Keske bu tarz doktorlarin muayne ucretleride normal doktorlar gibi olsa da gidebilsek cok yuksek duymustum . Adam cok sakin bizede oylesi lazim :)

günaydın arkadaşlar, dün kontrolüm vardı ve maalesef bebeğin kalbinin durduğunu öğrendim.. beni listeden silebilirsiniz..

ve hiçbir belirtim yoktu. Göğüslerim acımaya devam ediyordu, ilk günden bugüne 1 damla kanamam olmadı, akıntım her zamanki gibiydi. Hiç anlayamadım hiç.. doktorun dediğine göre 8+6 da gelişimi durmuş. Normalde 9+5 olması gerekirdi. Bu dönemde düşen bebeklerde genellikle kromozom bozukluğu olur dedi. İleride olmasındansa şimdi olması daha iyi dedi..

hepinize sağlıklı ve hayırlı doğumlar diliyorum. Benim ilk seferimdi inş tekrar aynı mutluluğu katlanarak yaşarım

Kızlar hepinize günaydın umarım her şey yolunda gidiyordur 🥰 Genelde mide bulantısı hakkında yazılmış 11. haftaya bugün girdim bir haftadır hiç midem bulanmıyor hatta hamilelikle alakalı hiçbir belirti hissetmediğim için korkuyorum doğrusu, haftaya kontrolüm var iple çekiyorum. Mide bulantısı için genelde patates, yoğurtlu makarna vs yendiği söylenmiş, bunlar glisemik indeksi yüksek besinler tabiki de doktorunuza danışın ama gebelikte zaten şeker yükselebiliyor bunlar daha da yükselmesine sebep olabilir. Ben diyetisyenle birlikte takip etmek zorundayım gebeliğimi ve asla dedikleri; şeker, beyaz undan yapılmış her şey, patates ve pirinç.

Selamlaaar.. biz de 8+3’teyiz ama benim inanılmaz mide bulantım ve yanmam oluyor kızlar. Yani özellikle bir yiyecekten tiksinme ya da yemeğe karşı değil, gün içerisinde normal durup dururken falan bir anda öğürme geliyor midem ve göğüs kafesim öğürmekten çok ağrıyor artık o kadar zorlanınca. Ama hiç kusma yok sadece ve sadece öğürme. Bir de geçende sabah aç karna tansiyonum ölçüldü 7/4 çıktı işyeri hekimi inanamadı iyi misin dedi iyiyim dedim ama fazla düşüktü kontrol de ettim bi yanlışlık da yok çok garip falan dedi. Ben o kadar yoruluyorum ki gün içinde evde çalışmama rağmen ayağa kalkınca bile nefes nefeseyim zaten şişkinliği hiç sormayın sürekli bi şişlik bi rahatsızlık hissi hayır hamile kaldığım kiloya göre 1,5 kilo da vermişim.. burnum zaten beynime kadar tıkalı gece asla nefes alamıyorum o yüzden sağlıklı uyku falan hak getire. Hayır şimdi böyleysem ileride karnım falan büyüdüğünde ne olacak acaba? Burun da git gide daha kötü olacakmış zaten.. vallahi şiştim yani, zaten sürekli ağlıyorum 😂 neden benimki böyle zor oldu yahu, sizde de var mı benzerleri?
Selam canım bende bugün 8+3 ün bulantı öğürme bende de var sabahları ilaç etki edene kadar mahfoluyorum resmen miğde boşken öğürme daha da kötü ilaç içip hemen bişey de yemiyeyim ki miğde de dursun diyorum öyle öyle günlerimi geçirmeye çalışıyorum. Tansiyona gelince bende hamilelik öncesi ayağa anı kalkınca baş dönmem falan olurdu hiç tansiyon baktirmamistim ama hamile olunca ilk sağlık ocağında baktılar benimde 7/5 çıktı hemşire sen aç mısın çok çok düşük mutlaka biseyler ye demişti şuan bile ara ara hissediyorum düşüyor sanki bazen. Sonra bı kaç gün sonra bı daha baktırdım normaldi tansiyonum yinede dikkat etmeye çalışıyorum sık yiyorum güneşte çok durmuyorum evdeysem uzanıyorum devamlı bakalım ne olacak.

Ya cok tesekkurler evet doktorlarda soyluyor zaten 2 secenek var hangı teori olursa olsun mutlaka tutan olcaktır. Ama bunların hıcbırı dogru degıl dıye. Kesınlıkle once saglık en onemlısı ama o kadar cok hayal kuruormkı kız cocukla ılgılı😍
İnşallah gönlündeki gibi olur kuzum

X