2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ben hiç bulantı yaşamadım🙈 Başlarda grupta çok vardı bulantısızlar, hala aynı gidiyor musunuz?😊
Bende de hafif dalgalanmalar oluyor ama öyle çok değil . Bende aşırı iştahsızım hemen iki lokma yesem doyuyorum. Zevkle hicbisey yiyemiyorum. Her yiyecekten tiksinmiş durumdayım.İlk hamileliğim de yediğim an sanki içimde kurt vardı daha kalkmadan acıkıyordum. Hayatta yumurta yemeyen ben iki tane yumurta yerdim şuan kızıma yaparken bile midemi bulandırıyor kokusu. Hiçbir şeyin tadı güzel gelmiyor 😖

Karnı hafiften çıkan var mı yaa😅 ben kabullenmiyorum gaz olduğunu şişkinlik olduğunu iddia ediyorum ama hiç mi gitmez. Acaba karnım hafiften çıkmış olabilir mi 🤭
Hamile kalmadan önceki göbeğim bile gitti o göbeğin gitmesi için hamile kalmam gerekiyormuş 😂 İlk hamileliğim de 2 aylıkken 4 aylık sanıyorlardı aşırı çabuk çıkmıştı

Bende de hafif dalgalanmalar oluyor ama öyle çok değil . Bende aşırı iştahsızım hemen iki lokma yesem doyuyorum. Zevkle hicbisey yiyemiyorum. Her yiyecekten tiksinmiş durumdayım.İlk hamileliğim de yediğim an sanki içimde kurt vardı daha kalkmadan acıkıyordum. Hayatta yumurta yemeyen ben iki tane yumurta yerdim şuan kızıma yaparken bile midemi bulandırıyor kokusu. Hiçbir şeyin tadı güzel gelmiyor 😖
Beni tarif ettiniz sanırım ya 😁Hafif dalgalanmalar var bende de. Ve evet az bisey yesem doyuyorum ve yediğim yemeğe zevkle başlasam da 5 6 kasik sonrası tiksinme geliyor. Asla zevkle bisey yiyemiyorum. Bir defa bi yemeği sonuna kadar yedim çok güzel gelmişti. Yarim saat sonra ağır geldi ve baya bi midem bulandi 🥴

Karnı hafiften çıkan var mı yaa😅 ben kabullenmiyorum gaz olduğunu şişkinlik olduğunu iddia ediyorum ama hiç mi gitmez. Acaba karnım hafiften çıkmış olabilir mi 🤭
Ben 66 kilo ile hamile kaldım. Şimdi bulantılar nedeniyle 63e düştüm. Ama ona rağmen çıkıntı var. Internette de okudum söyle yazıyor😁

Hamileliğin 11. haftasından itibaren alt karın bölgesindeki karın çıkıntısı belirgin bir hal alır. Aynanın karşısında hamilelik belirtilerini oldukça net bir şekilde görebilirsiniz.

Merhaba kızlar,

Yardımcı olursunuz inşallah. Ben 9. Haftama giriş yaptım. 6. Haftadan beri rahmim de kasılmalarım ağrılarım oluyor, dünden beri sanki kasılmamı daha cok hissediyorum böbreklerimin oraya da vuruyo agrı gibi acaba gaz sıkışması mı yoksa bebek mi yerleşiyo anlamadım. Yaşayan var mı bunu? Mide bulantım yok cok böyle mırmır sadece öidem. Ama bu kasılmalara cok taktım doktorum cok ağrın olursa veya kanaman olursa gel dedi. Kanamam da yok cok sükür sadece kasılmalar ve karnımda bir şişlik var. Nolur yaşayan varsa yardm etsin tatildeyim bu hafta doktoruma haftaya gidicem ama korkuyorum bebişi en son 7 ye girerken gördük hala orda mı düşük olsa kanama da olur ve agrı baya olur diyorlar ama yardım eder mısnız ?

Hamile kalmadan önceki göbeğim bile gitti o göbeğin gitmesi için hamile kalmam gerekiyormuş 😂 İlk hamileliğim de 2 aylıkken 4 aylık sanıyorlardı aşırı çabuk çıkmıştı

Benim de aynı, 2kilo verdim daha 6. Haftada. Doktorlar matematiğiyle söylüyor 1.trimester 2 kilo alınacak diye, insan tek değişik kendisi sanıyor. Aslında çoğu kişi kilo verdim yazmış burda ilk zamanlar için.

Merhaba kızlar,

Yardımcı olursunuz inşallah. Ben 9. Haftama giriş yaptım. 6. Haftadan beri rahmim de kasılmalarım ağrılarım oluyor, dünden beri sanki kasılmamı daha cok hissediyorum böbreklerimin oraya da vuruyo agrı gibi acaba gaz sıkışması mı yoksa bebek mi yerleşiyo anlamadım. Yaşayan var mı bunu? Mide bulantım yok cok böyle mırmır sadece öidem. Ama bu kasılmalara cok taktım doktorum cok ağrın olursa veya kanaman olursa gel dedi. Kanamam da yok cok sükür sadece kasılmalar ve karnımda bir şişlik var. Nolur yaşayan varsa yardm etsin tatildeyim bu hafta doktoruma haftaya gidicem ama korkuyorum bebişi en son 7 ye girerken gördük hala orda mı düşük olsa kanama da olur ve agrı baya olur diyorlar ama yardım eder mısnız ?
Endiselenmene gerek yok her hamileleik farklı reaksiyon gösterebilir.benim diğer hamileliğimde çok kasılma vardı şimdi hiç bişey yok .bide kanama olmadığı sürece herhangi bir sknti olacağını dusunmiyorum .herşey Allah'tan .bide orda illaki bı hastane vardır için rahat etmesi için bir muane ol istersen yoksa bütün tatilini düşünerek gecirme

Merhaba kızlar,

Canım cok normal korkulcak bişey yok endişe etme benim 6-7 de böyle agrı saplanıyordu yürürken batıyodu ara ara benide korkutuyordu ama normalmiş genişliyor sonucta kanama ve lekelenme olmadıgı sürece endişelenme

X