2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlaaaar çokk mutluyum kalp atışını duydum bebişimin gelişimi herşeyi çok güzel dedi oh içim nasıl rahatladı var ya 🥰🥰 7+2 olarak görünüyor dedi ultrasonda ama sata göre 8+1 dim. Doktorum olabilir öyle dedi hiç sorun değil dedi. Doğum 24 nisan gibi dedi 😍 kalp atışı çok güzeldi hala videoyu izleyip ağlıyorum ya 🥹🥹
Maşallah canım mutluluğun daim olsun ne güzel çok sevindim senin adına Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :KK36:

Maşallah sağlıkla büyüsün. Ben hiç duygulanmıyorum, hiç mutlu olmuyorum. Geçmişte çok kaybım olduğu için mi bilmiyorum. Heveslerim o kadar çok yarım kaldı ki…
Hepsi öyle olacak diye düşünme canım bende hiç sevinmedim bıgün duyana kadar ama duyunca da kalbim titredi. Allah büyük ne gelirse ondan diyip bekledim ben hep. Ne çok sevindim ne olumsuz oldum. Sende üzülme Allah büyük arkadaşım sağlıkla kucağımıza alalım inşallah ❤️

inşallah sadece kabızlık olur
evet hayatım biz kesin kararı verdik hatta nifty plus olanı yaptıracağız eşim olmuşken o olsun diyor.
bu hafta sonu ya da haftaya daha gün almadık

aç karın mı? ben zaten hap içme özürlüyüm ah ben napıcam
demir ilacını içmesem olmaz mı ya?
ne yararı var?

valla temiz içerik derken doktor yazdı canım
ben neyi ve nasıl anlayacağım?
hangi merkeze karar verdiniz nifty Plus hangilerini kapsıyor acaba? bir de verdikleri fiyat nedir?

Günaydın herkese 🌞 Benim bebiş 3 gün önde çıktı artık doğum tarihi 1 Nisan, birazdan değiştircem imzamı. Haftaya fetal için kan vericem 😊 Bu aşamaya geldiğime inanamıyorum hala. İnşallah herkes güzel haberler alır bu hafta ❤️
merhaba fetal için hangi merkezde karar verdiniz acaba? fiyat nedir?

peki nifty plus u kapsayan hastalıklar nedir?

Koyu ile yazılanlar plus olmayanda yok canım. Bunlar hangi hastalığa denk geliyor tam bilmiyorum ama ileride yaşanabilecek organ yetmezliği gibi durumların belirtisiymiş bazı mikrodelesyonlar

NIPT ile Neleri Tespit Ediyoruz?

• OTOZOMAL ANÖPLOİDİLER
Patau Sendromu (Trizomi 13)

Edwards Sendromu (Trizomi 18)

Down Sendromu (Trizomi 21)

NIPT testi en sık görülen fetal anöploidileri, genetik anomalileri test etmesinin yanı sıra tüm kromozomları test eder.

• CİNSİYET KROMOZOMU ANÖPLOİDİLERİ
Turner Sendromu (Monozomi X)

Triple X Sendromu (Trizomi X)

Klinefelter Sendromu (XXY)

Jacobs Sendromu (XYY)

XXYY Sendromu

• MİKRODELESYONLAR
DiGeorge Sendromu (22q11.2)

1p36 delesyon Sendromu (1p36)

Smith-Magenis Sendromu (17p11.2)

Wolf-Hirschhorn Sendromu (4p16.3)

Aynı zaman 10mb’den büyük mikrodelesyon/duplikasyonlar tespit edilmektedir.

Koyu ile yazılanlar plus olmayanda yok canım. Bunlar hangi hastalığa denk geliyor tam bilmiyorum ama ileride yaşanabilecek organ yetmezliği gibi durumların belirtisiymiş bazı mikrodelesyonlar

NIPT ile Neleri Tespit Ediyoruz?

• OTOZOMAL ANÖPLOİDİLER
Patau Sendromu (Trizomi 13)

Edwards Sendromu (Trizomi 18)

Down Sendromu (Trizomi 21)

NIPT testi en sık görülen fetal anöploidileri, genetik anomalileri test etmesinin yanı sıra tüm kromozomları test eder.

• CİNSİYET KROMOZOMU ANÖPLOİDİLERİ
Turner Sendromu (Monozomi X)

Triple X Sendromu (Trizomi X)

Klinefelter Sendromu (XXY)

Jacobs Sendromu (XYY)

XXYY Sendromu

• MİKRODELESYONLAR
DiGeorge Sendromu (22q11.2)

1p36 delesyon Sendromu (1p36)

Smith-Magenis Sendromu (17p11.2)

Wolf-Hirschhorn Sendromu (4p16.3)

Aynı zaman 10mb’den büyük mikrodelesyon/duplikasyonlar tespit edilmektedir.
Anladım teşekkür ederim ben de genoks firmasını araştırdım onda da epey çok hastalık görünüyor bu iş biraz kafa karıştırıcı 🤨

Doktor yüzde elli ihtimal veriyorum gebeliğin devamına, içindeki polyana’yı üzme sakın dedi😊 ben de hep kötüsünü düşünürüm iyi olursa sevineyim diye 😂 artık saldım zaten ne gelirse kabulüm, her şerde bir hayır vardır. Çok tuhaf ya ben artık bittiğini kabullenmiştim bugün kürtaj tarihi almaya gittim aslında. Baktım orda duruyor beşibiyerde gibi kocaman yusyuvarlak😂 11 gündür kanıyordum halbuki
İşte Allah ne ol derse o oluyo, mucize gibi ❤️ inşallah sağlıkla ilerlesin canım

Araştırdıkça iş büyüyor
Ama bütçen el veriyorsa plusu yaptır gitsin
Sana ne kadar dediler?
Genoks senin bahsettiğin plus a göre daha çok anomali tarıyor 6.200 dedi.

Yani ben biraz göz boyama olduğu hissine kapıldım plus ya da süper paketler bana inandırıcı gelmese de bende bu tarz tercih edeceğim ama sektör gibi geliyor bir yandan.. sana verilen fiyat nedir?

🌸Kizlar bugün veracity fetal dna testi icin kanımı verdim. İnşallah tertemiz gelir🙏🙏🙏🤲🤲🤲

Ve doktorum çatlak oluşmaması için bu ürünü reçete etti. Çatlayacaksa bile en minimum düzeyde çatlaması için bunun çok etkili olduğunu söyledi.
Eki Görüntüle 3125671
Insallah guzel sonuclar alirsiniz.
Gebeliginizin kacinci haftasinda testi yaptirdiniz acaba?
Ve fiyat hakkinda bilgi vermenizi rica etsem☺️

Genoks senim bahsettiğin plus a göre daha şok anomali tarıyor 6.200 dedi.

Yani ben biraz göz boyama olduğu hissine kapıldım plus ya da süper paketler bana inandırıcı gelmese de bende bu tarz tercih edeceğim ama sektör gibi geliyor bir yandan.. sana verilen fiyat nedir?

Valla konuyla alakalı tıbbi bilgi olmayınca ne sunarlarsa kabul ediyorsun, plussa vardık bir bildikleri diyorsun yaptırsan bir dert yaptırmasan gönül razı değil..
6800 demişler eşime doktorun hastası olunca 5800e düşülmüş

Kizlar idrar kulturu sonucum cikmis bakteri uremedi yaziyor. Ama tahlilde bakteri ve epitel 11 cikmis. Sari bi akintim kasiktan bobrege vuran bir agri ve usumeyle gelen ates var 🤦🏻‍♀️ Gebelikte cok sık karsilasilan bir durummus idrar yolu enfeksiyonu umarim ilaclik olmamisimdir simdilik sadece su iciyorum hepiniz bol bol su icin tek care suymus buna yakalanmamak icin 😢
Kuzucum ben bügün kurulmuş yavan Mersin’i aldım araştırarak aldım çok iyi geliyormuş gebelik içinde sağlıklı idrar yolu içinde faydalı gergin 1 avuç yiyeceğim

Valla konuyla alakalı tıbbi bilgi olmayınca ne sunarlarsa kabul ediyorsun, plussa vardık bir bildikleri diyorsun yaptırsan bir dert yaptırmasan gönül razı değil..
6800 demişler eşime doktorun hastası olunca 5800e düşülmüş
Evet bir de o boyut var, işin iç kısmını bilemiyoruz 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Sonuçlar güzel olsun inşlllah 🌈

X