2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Aynen canım birkaç gün önce açık kahve renkli ve daha azdı. Şimdi koyu kahve ve kıvamı daha yoğun oldu. Adet bitmeye yakın böyle bende olurdu. Koyu kahve tortu gibi gelirdi. Şu an öyle yani
Anladım canım yoğun kıvamlı tam sıvı değil yani senin. Bende açık kahverengi hep ve sıvı şeklinde kıvamlı değil. Burda da mesaj atanlar oldu direk kanaması olanlar oldu ama bir sorun yoktu bişey yoktur sende de merak etme sancın falan var mı

Kızlar bişey sorcam bende kronikleşmiş hemoroid problemi var uzun zamandır iyidim ama son bir haftadır ciddi kabızlık sorunu yaşıyorum tuvalete çıkınca kanıyor hatta. Benim gibi olan var mı. Doktora desem ilaç yazar mı

Anladım canım yoğun kıvamlı tam sıvı değil yani senin. Bende açık kahverengi hep ve sıvı şeklinde kıvamlı değil. Burda da mesaj atanlar oldu direk kanaması olanlar oldu ama bir sorun yoktu bişey yoktur sende de merak etme sancın falan var mı
Geçen hafta açık kahve ve çok seyreltikti. 2 3 gündür kıvamı ve rengi koyulaştı canım. Şu am sancım yok. İnşallah bi şey yoktur 🤲🏻

Kızlar merhabalar. Yolk sac dediğiniz nedir acaba? Ben 5.5 ken gittim doktor keseyi gördü bebek oluşmamış görünmüyor falan dedi 10 gün sonra kalp atışı için gel dedi çok detay vermedi. Kese mm falan hiç bilmiyorum bebek görünmediği için de endişeliyim biraz açıkçası
Merhaba canım. Yolk sac bebeğin yemek kesesi. Bebekten önce o görünüyo kesenin içinde. Yani yolk sac varsa bebek vardır orada.
Endişelenme, sen gittiğinde daha küçükmüş o yüzden görünmemiş. Bi dahaki gittiğinde kalp atışını bile rahatlıkla duyarsın inşallah 🤲🏼❤️

Kızlar bişey sorcam bende kronikleşmiş hemoroid problemi var uzun zamandır iyidim ama son bir haftadır ciddi kabızlık sorunu yaşıyorum tuvalete çıkınca kanıyor hatta. Benim gibi olan var mı. Doktora desem ilaç yazar mı
Doktora danış canım, senin daha zor bi durum olduğu için belki ilaç yazar. Ama kendin de ilaçsız çözüm bulursun belki. Başlarda benim de kabızlık çok oldu, şimdi de 1-2 gündür biraz zorlanıyorum. Ben çözümü kırmızı erik yemekte buldum o çok iyi gelmişti, ben de bugün yicem yine. Armut, kuru kayısı, kuru erik, bamya, kabak, bunlar bağırsakları çalıştıran şeyler bunları da dene

Ben de öyleydim hatta baya ileri evreydi. Hamile kalmadan 2 ay önce ameliyat oldum tamamen iyileşti çok şükür

Merhaba canım. Yolk sac bebeğin yemek kesesi. Bebekten önce o görünüyo kesenin içinde. Yani yolk sac varsa bebek vardır orada.
Endişelenme, sen gittiğinde daha küçükmüş o yüzden görünmemiş. Bi dahaki gittiğinde kalp atışını bile rahatlıkla duyarsın inşallah 🤲🏼❤️
Teşekkür ederim inşallah. Peki yemek kesesi dediğiniz şeyle benim dediğim kese aynı şey mi o ayrı mı göeünüyor. Doktor bana sadece kese oluşmuş dedi siyah bi yer vardı

Ben de öyleydim hatta baya ileri evreydi. Hamile kalmadan 2 ay önce ameliyat oldum tamamen iyileşti çok şükür
Bende ilk geçen sene yazın başladı çok kötüydüm düzelmek için baya aylarca uğraştım sıcak suya oturdum su içtim krem falan derken uzun zamandır çok iyidim. Şimdi yine başlayınca o günlere döncem diye çok korkuyorum

Teşekkür ederim inşallah. Peki yemek kesesi dediğiniz şeyle benim dediğim kese aynı şey mi o ayrı mı göeünüyor. Doktor bana sadece kese oluşmuş dedi siyah bi yer vardı
Doktorun dediği bebeğin kesesi canım. Yolk sac yani yemek kesesi ve bebek o kesenin içinde görünecek yakın zamanda

Kızlar yolk sacı gördükten ne kadar zaman sonra bebeği görüp kalp atışını duydunuz?
Kese göründüğü gün yolk sac da görünmüştü benim canım. Ama geç döllenmeydi. 6 haftalıktı sata göre ama doktor ortalama 5 haftalık diyebiliriz dedi. 8 gün sonra kalp atışı için gittim ve duyduk şükür. O zaman da ultrason da 6+0 çıkmıştı.
Her bebek aynı gelişmiyo, aşağı yukarı değerler ve haftalar veriliyo ama bunları bi çok faktör etkiliyo geç döllenme falan gibi. O yüzden ancak görünür canım. Bi daha ne zaman çağırdı doktorun

Bebek görünmeden tam kaç haftalıksın bilinemiyo canım o yüzden görmeyi bekliceksin tam haftan için. 10 gün sonra kalp atışı duyulur o zaman netleşir
Teşekkür ederim doktorumu arattım bana geleceğim tarihi vermemişti 15 gün sonra gelsin demiş bakalım o zaman öğrenirim 😊

Ayyyy 😴

Dün öğlen bir gezmeye gitmiştim, esneye esneye mahvoldum. Ne zaman geçer acaba bu durum? Bir de kusma falan yok ama midem bulanıyor hiçbir şey yemek istemiyorum.
Ben dun sabah kalktim oglen 12 de bir yattim 4 te anca kalktim o derece 😊
Bulanti hafif benim de var ama istahim acik. Suan bizim depolardan beslendigi icin sanirim bu halsizlik ve uyku ikinci tremesterde daha enerjik olucakmisiz insallah 🙏😂

Kızlar diğer doktor da baktı. Dedi ki yolk sac hayal meyal var. Bu kese büyüklüğüne göre bebeği görmeyi beklerdik biz. Muhtemelen boş gebelik. 1 hafta daha bekleyelim dedi. Benim pek geç döllenme ihtimalim de yok ilişki tarihlerime göre. Sanırım boş gebelik yaşıyormuşum.

X