2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Allah sana da nasip etsin sağlıkla ilerleyen bir gebelik. Bebeğin olsun inşallah.
3 aydan sonra büyümesi duruyormuş ama erken gebelik riski devam ediyormuş. Yani tamamen rahatlayamıyoruz yine de.

Bazı şeyler gerçekten sadece nasip. Doğacaksa doğacak. Ben buna inanıyorum. Mesela progestanın da düşüğü kesin olarak engellediği konusunda yeterli kanıt yokmuş. Bunu dr. Banu Çiftçi söylüyor.

Ki burada da ilaç kullanıyordum ama düştü diyen çok insanın mesajını okudum. İnşallah isteyen herkes bebek sahibi olsun.

Asla olmaz neden dedi?
İlişki sırasında rahimde kasılma olabilirmiş. Bu da riskli gebelikler için sorun yaratıyor. Etrafımdaki çoğu hamileye cinsellik yasaklı ilk 3 ay.

Aynen öyle canım doğacak olan doğuyor. İnşaAllah sağlıkla alırsın kucagına

Çok geçmiş olsun canım şu an iyisindir inş tekrar görmekten mutlu olduk

Hosgeldin bebişim geçmiş olsun kuzucum neydi şikayetin peki bendede akıntı var cnku ama kasıntıyla koku yok merak ettim canım

Su dahil bişey içemiyordum Dr um öyle önerdi canım. Ama şu an sadece akşam iki taneye indirdim bakalım yeterse bu şekilde devam edeceğim
Neden sordum biliyor musunuz? Ben sabah bir akşam bir aldım ertesi gün kafayi kaldıramadım . O yüzden fazla değil mi diye sordum

Benim doktorum Progestan için sağlıklı olmayan bebeği düşürmez diye bir şey yok yine düşebilir demişti

Hosgeldin bebişim geçmiş olsun kuzucum neydi şikayetin peki bendede akıntı var cnku ama kasıntıyla koku yok merak ettim canım
İdrar yaparken kaşıkta ağrı , böbreklerde ağrı birde kuzum
Normal idrarda çıkmadı hiç birşey idrar kültüründe çıktı hepsi kesinlikle idrar kültürünü muhakkak yaptırın

İdrar yaparken kaşıkta ağrı , böbreklerde ağrı birde kuzum
Normal idrarda çıkmadı hiç birşey idrar kültüründe çıktı hepsi kesinlikle idrar kültürünü muhakkak yaptırın
Ay bende normal idrar ve kültür verdim normal idrarda az miktarda bakteri cikti kültür sonucunu bekliyorum deli gibi su içiyorum

Bunu doktoruna bi danış istersen canım. Belki normaldir ama magnezyum takviyesi falan verebilir. İlk haftalar kasılma olmaması daha iyi olur bence. Sen kendin de her gün 1 tane sade maden suyu iç, onun da faydası olur
Cok sukur bugun iyiyim tekrarlamadi ama kesin soracagim. Cevap icin cok tesekkurler:)Bu arada ben maden suyu tuketmiyorum cunku bircok marka florid iceriyor( orn. Kizilay) ve bu maddenin hem tuketen kisilerde hem de hamilelerde bebegin zeka gelisimine olumsuz etkilerini okudum yerli ve yabanci kaynaklarda. Ozellikle florursuz dis macunu kullaniyorum bu nedenle. Iceriklerine bakmanizi oneririm. Floridsiz maden sulari da vardir eminim ama cok detayli arastirma firsatim olmadi.

Kızlar ben devlet hastanesinde kan ve idrar testlerini vermiştim sonuçlar çıktı fakat 15 gün sonrasına randevu veriyor sistem ve randevusuz sonuç bakmıyorlar sağlık ocağındaki doktora gosterebilirmiyim sonuclari

Ben özelde verdim testleri. Dr.uma aynı gün çıkan sonuçlar için gittiğimde bu kadar acele etmene gerek yok. Sonuçları 2 hafta sonra muayeneye geldiğinde konuşalım dedi bana.
Senin de öyle olmuş aslında. Ama insan merak ediyor. Hemen yorum almak istiyor.

Evet canım öyle madem öyleyse bende o zamana gideyim hemde bebişi kontrol etmiş olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…