2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
26 yaş, sat 2 temmuz, İstanbul, ilk hamilelik, 58 kilo. Beni de ekler misiniz

Kızlar selam geçtiğimiz pazartesi günü beta hcg 41 küsur çıkmıştı. Tatilde olduğum için de bir daha kan veremedim. Yarın dönüyoruz salı günü kendi doktoruma gideyim diyorum ama kese gözükür mü ki beklemelimiyim daha

Selamlar, 5+0 dayim bugun hafif kasilmalar yasiyorum. Sizlerde de oluyor mu? Daha once dogum yapmis olmasam katiyen anlamam kasilma nedemek nasil birsey oldugunu. Ama bunlar kesin kasilma hafif de olsa. Aranizda erken haftalarda kasilma yasayan var mi merak ettim.

Kaba bir hesap yapınca gözükmez gibi geldi bana cuma ya da öbür hafta ptesiye ertelemek daha mantıklı gibi duruyor.
Ah canım ilk hamileliğimin ennnn başından en sonuna kadar sürekli ve sürekli kasılma ile geçti. Hatta doğuyorum diye ağlayarak defalarca acile gittim, 33. Haftada nstde 80-85e vuran kasılmalarım olduğu için hastanede yatırıldım ilaç kullandım sancı kesilsin diye vs.
2.de daha az oldu.
Ama bu sefer yine bu gebeliğimde bir iki kasılma tarzı durumlar hissettim o yüzden inanırım ve inanıyorum olmuştur yani bazen bünye ya da bebek sebepli mi bilmiyorum ama oluyor
Bol su içiyoruz idrar yolu enfeksiyonu olmasın diye(o da kasılma tetikliyor), stres yapmıyoruz, sinirlenmiyoruz, vitamin ve özellikle minerallerimizi (magnezyum) kontrol ettiriyoruz. Yorulmuyoruz. Belki geçici bir durumdur ama dikkat etmekte fayda var.

Detayli aciklama icin cok tesekkurler o zaman bu kasilmalar normaldir diye dusunuyorum belki rahim buyumesi kaynakli. Bugun biraz is yaptim, yol da yurudum belki de ondan olmustur.

Progestan iğne hergün 2ampul yaptırıyorum. Kalçam çürüdü artık ne yürüyebiliyorum ne yatabiliyorum ne de oturabiliyorum. Böyle durumla karşılaşan oldumu? Nasıl çözüm bulabilirim. Arnica krem kullanıyorum ilk başta iyi gelmişti ama şimdi maalesef hiçbir etki yok çokkötüyüm

Ben gobekten vuruyorum progestani.
Denediniz mi daha once?
Hoc sorun yasamiyorum

Teşekkür ederim canım aslında ikinci gebeliğim ama ilkinde planlı olmadığı ve bu kadar erken fark etmediğim için kalp atışını bile duymuştuk şuan bi an önce gidip görmek istiyorum

Bunu doktoruna bi danış istersen canım. Belki normaldir ama magnezyum takviyesi falan verebilir. İlk haftalar kasılma olmaması daha iyi olur bence. Sen kendin de her gün 1 tane sade maden suyu iç, onun da faydası olur

Ufak bir hesap yapınca haftaya pazatesi giderseniz bence hem kese hem bebek görülebilir diye düşünüyorum aynı gün benimde randevum var inşAllah hepimiz sağlıkla görürüz bebişlerimizi

Merhabalar, dün bir başlık açtım eğer boş gebelik değilse ben de nisan annesi olacağım, göz atabilir misiniz? Fikri olanların yazmasına ihtiyacım var:)

Bende her gün vurulutorum vuran kişiye söyleyin cok yavaş enjekte etsin

İNŞAALLAH güzel haberler alırsın canım. Yaş kaç ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…