2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Öncelikle hayırlı olsun canımm. Bende 5ağustosta transfer oldum. 2gün önce kese oluşumunu gördük çok şükür. 2hafta somra kalp atışı için gideceğiz. Öncelikle kötü düşünceleri aklındaki çıkar lütfen. Göğüs ağrısı bendede bi çok oluyor bi kayboluyor ve bunun üstüne kanamam oldu çok korkmuştum kaybettim diye. Ama Allaha şükür bi sorun olmadı şuan için kesemiz oluşmuş. Herkeste aynı belirtiler olmak zorunda değil. Başkasında oldu bende neden olmadı düşüncesine girme sakın. Kendini rahat tut lütfen inşallah güzel haberleri alırsın 🥰
Gunaydin,
Cok tesekkur ederim mesajin icin.
Tup bebek surecinden cikinca ister istemez kotuye kayabiliyor dusuncelerim.
Ne guzel keseni gormussun,insallah bebisini de gorursun onumizdeki hafta🥰
Ben transferden beri hic kese vs gormedigim icin pimpiriklendim sanirim🙈

• Beğen
Reactions: tdv
Kizlar benim doktorum kalp atışı ölçümü almak için 3 kere kısa süreli kalp atışını açtı yukarıda bi kac bisey okudum ve gerildim baya kimse dinlemedi mi kalp atışını 7 haftada

Kizlar benim doktorum kalp atışı ölçümü almak için 3 kere kısa süreli kalp atışını açtı yukarıda bi kac bisey okudum ve gerildim baya kimse dinlemedi mi kalp atışını 7 haftada
Canım ben 5+4 de dinledim ztn kısa süreli açtı 5-6 saniyelik bişey olmaz merak etme canım

Ben dinledim hatta ultrasona göre 6+1miş 2-3 sn kadar dinletti :)

Canım ben 5+4 de dinledim ztn kısa süreli açtı 5-6 saniyelik bişey olmaz merak etme canım
Ya 3 kere açtı ölçüm almak için bende baya tedirginim aslında doktorumu cok seviyorum cok güveniyorum ama daha önceki kötü tecrubelerden dolayı tam bir güven duygusu ilusamiyor doktordan değil benden kaynaklı ama tedirginligimi atamadım

Kızlarrr bebek 7 haftalıkdan itibaren anne elini hissetmeye başlıyormus bol bol sevin yavrularınızı🥹🥹

Eklentiler

• C6B2B9C6-350A-4A96-81F3-3A47B97059C7.jpeg
    C6B2B9C6-350A-4A96-81F3-3A47B97059C7.jpeg
    140,6 KB · Görüntüleme: 48
Kızlar günaydın. Kimler kaç kilo ile başladı ve kilo almaya başladınız mı? Ben 83 kiloydum ve halâ 83 üm. Dizimden ameliyat olduğum için kilo almıştım pandemide. Ortopedi doktorumun gebe kalmak istiyorsan önce 60 lara in demişti. Hiç ummadığım zamanda hamile olduğumu öğrenmiştik. Şimdi de kilo alma korkusu sardı beni. Yani şuan 83 isem en çok 3-4 kilo alabilirim fazlası dizim için zarar. Dün diyetisyene gittim ön görüşme için. Pazartesi başlıyorum ilk aylarda 4-5 kilo verebilirsek son aylarda 6-7 kilo alırsın dedi. Sizlerin deneyimlerini duymaya ihtiyacım var. Şu an ikinciye hamile olanlar ilk hamileliğinizi kaç kilo alarak bitirdiniz?

Kızlar günaydın. Kimler kaç kilo ile başladı ve kilo almaya başladınız mı? Ben 83 kiloydum ve halâ 83 üm. Dizimden ameliyat olduğum için kilo almıştım pandemide. Ortopedi doktorumun gebe kalmak istiyorsan önce 60 lara in demişti. Hiç ummadığım zamanda hamile olduğumu öğrenmiştik. Şimdi de kilo alma korkusu sardı beni. Yani şuan 83 isem en çok 3-4 kilo alabilirim fazlası dizim için zarar. Dün diyetisyene gittim ön görüşme için. Pazartesi başlıyorum ilk aylarda 4-5 kilo verebilirsek son aylarda 6-7 kilo alırsın dedi. Sizlerin deneyimlerini duymaya ihtiyacım var. Şu an ikinciye hamile olanlar ilk hamileliğinizi kaç kilo alarak bitirdiniz?
Oğluma 63 kg ile hamile kalıp 78 kg ile doğuma gitmiştim 🙈 şimdi 65 kiloyum almamışım kilo yine o civarlarda doguma giderim diye düşünüyorum 😅

Iyi geceler kizlar,
Uyku tutmadi,icimi kemiren bir konuyu sizinle paylasmam gerekti🙈
30 temmuzda transfer oldum ve yarin kese ve kalp icin ilk dr muayenesine gidecegim.
Ama goguslerdeki siskinlik kayboldu gitti.
Herhangi bir kanama,lekelenme vs hicbirini yasamadim.
Yarin da 15:00 da randevum.
Nasil bekleyecegim bilmiyorum.
Sanki kesede bir bebek yokmus gibi kotu bir hisse kapiliyorum.
Şu anlık belirti yaşamayanlardan biri de benim ilk hamileliğimin ilk ayları da rahat geçmişti.
Şu 2-3 gündür sadece koltuktan kalkınca vs baş dönmesi yaşıyorum tansiyon düşüklüğünden başka ne ağrı ne sızı var 🧿
Bu benim 3. Gebeliğim gerçekten hepsi bambaşkaydı 😬 Ama insan endişelenmiyor değil o hissi ben de yaşıyorum çok iyi anlıyorum. Güzel haberlerle dönersiniz umarım Bugün ♥️

bir kaç gün önce ben de yazmıştım canım
Ultrason aslında zararlı bir şey değil radyasyon vs içermiyor. Ses dalgalarıyla çalışıyor.
Ama ilk haftalarda hem bebek mmlik olduğu için hem de organ gelişme dönemi olduğu için kalp atışı dinlerken cihaz fazla ısındığı ve ısının bebeği engellemesini kaçındıkları için kalp atışını Kısa süreli dinletiyorlar.
Bebek büyüdükçe tabi bu ısı değişiminden etkilenmesi azalıyor.

bir kaç gün önce ben de yazmıştım canım
Ultrason aslında zararlı bir şey değil radyasyon vs içermiyor. Ses dalgalarıyla çalışıyor.
Ama ilk haftalarda hem bebek mmlik olduğu için hem de organ gelişme dönemi olduğu için kalp atışı dinlerken cihaz fazla ısındığı ve ısının bebeği engellemesini kaçındıkları için kalp atışını Kısa süreli dinletiyorlar.
Bebek büyüdükçe tabi bu ısı değişiminden etkilenmesi azalıyor.
Ins canim biraz tedirgin oldum 7 eylülde kontrolüm var ins bir sıkıntı cikmaz

İlk hamileliğimde 5
İkincisinde 8 kilo aldım
Şu an oldukça zayıfım 47 kg ve zayıfların genelde fazla kilo alması beklenir, ideal kilodaysa daha az kiloluysa hiç..
İki kişilik yememek normal beslenmeye devam etmek en önemlisi bence.
Ve sağlıklı sebze/et ağırlıklı beslenmek.
Hamileyim diye yedikçe malesef 30 kg dahi alınıyor. Halbuki hiç o kadar yemeye gerek yok.

X