2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ayy öyle mi benim ilk hiç bir bilgim yok 🤭
Yani normal mi diosun mideme atıyor ya uyusam uyanıyorum ve hemen o kokuyu alıyorum parfümler sıkıyorum bile faydasız 😢
Eltimin kocası gözünde kararmıştı o geldi aklima sizde de mii öyle oldu 😵
Yok bende oyle olmamisti. Ama sperm kokusundan tiksinmistim halen daha tiksiniyorum🙈 bide arada o ev kokulari regl donemime yakin sabahlari halen daha ara ara oluyor hormon degisiminden heralde. Neler yasadim halen daha 3. Cocugu istiyorum😅

Yok bende oyle olmamisti. Ama sperm kokusundan tiksinmistim halen daha tiksiniyorum🙈 bide arada o ev kokulari regl donemime yakin sabahlari halen daha ara ara oluyor hormon degisiminden heralde. Neler yasadim halen daha 3. Cocugu istiyorum😅
Evlat aşkı başka bir şey işte gözün birşey görmüyor 😍😁 ayy inşallah biter ya doğumdan sonra devam etmesin

Kalp atışı haberlerini okuyunca çok seviniyorum. Ben de 31 Ağustos’ta dinleyeceğim inşallah😇😇

6+1’im şu an. Uygulamalara göre 6+2 ama dr 1 gün daha geriden söyledi.
Çok halsizlik ve uyku hali yaşıyorum.
Bugün yemek yapmayacağım mesela.
Dolapta köfte var düşününce midem bulanıyor.
Ama canım hamburger yemek istiyor bir yandan.
Burger King’e gideceğim sanırım. 😋

Bu arada progestan halsizliğimi artırıyor olabilir mi bilmiyorum. Akşam alıyorum onu.

Kullananlar varsa progestan yorumlarınızı alabilir miyim? 😊 Halsizlik yaptı mı sizde? Belki bünyem alışır bi süre sonra. Başka etkisi yok çok şükür.

merhaba herkese :) bizde çok yeniyiz henüz 4+4 :)) tüp bebek hamile kaldım. gebelik takibim için istanbul avrupa yakası önereceğiniz doktorlar varsa deneyimlerinizi yazabilirseniz çok sevinirim :)
Aramıza hoş geldiniz 🌺 sağlıkla hepimiz kucağımıza alalım inşallah 🤲🏼❤️

• Muhteşem
Reactions: tdv
Kızlar sizdeki bu mide bulantısı nedir ya olmayan kokuları hissetmeler insanlardan bile tiksinmeler. :KK70: maşallah nazar değmesin bende hiç bulantı yok inşallahta olmaz. İlk gebeliğimde de olmamıştı. 5 aya kadar hamile gibi bile hissetmemiştim bebenin tekmeleri yiyince anlamıştım 🤣
İlk gebeliğimi ben de çok çok rahat geçirdim hiç bulantısız, gayet enerjik. Hiç hamile gibi değildim :) bunda bi kaç gündür ara ara midem bulanıyo ama azdı, bugün birden arttı sabahtan beri hiç geçmiyo hep kötü midem. Ağzımda boğazımda acı bi tat var.
Aman inşallah yine çok rahat geçirirsin canım. Sağlıklı olsun bebişler de hepsine razıyız artık 😇

Kalp atışı haberlerini okuyunca çok seviniyorum. Ben de 31 Ağustos’ta dinleyeceğim inşallah😇😇

Bu arada progestan halsizliğimi artırıyor olabilir mi bilmiyorum. Akşam alıyorum onu.

Kullananlar varsa progestan yorumlarınızı alabilir miyim? 😊 Halsizlik yaptı mı sizde? Belki bünyem alışır bi süre sonra. Başka etkisi yok çok şükür.
Ağızdan hap olarak mı alıyosun canım. O şekilde çok etkiliyomuş. Oğlumda fitil olarak kullanmıştım o zaman bile biraz etkiliyodu. O zaman çalışıyodum bi de, doktor ağızdan kullanırsan çok etkilenirsin, uyku halsizlik ve mide bulantısı yapar demişti. Fitilde fazla etkilenmedim. Kötü durumdaysan sor doktoruna ama alışırsın herhalde

Ağızdan hap olarak mı alıyosun canım. O şekilde çok etkiliyomuş. Oğlumda fitil olarak kullanmıştım o zaman bile biraz etkiliyodu. O zaman çalışıyodum bi de, doktor ağızdan kullanırsan çok etkilenirsin, uyku halsizlik ve mide bulantısı yapar demişti. Fitilde fazla etkilenmedim. Kötü durumdaysan sor doktoruna ama alışırsın herhalde
Evet canım hap olarak kullanıyorum. Bende çok şükür bulantı yapmadı. Yapsa zor olurdu kullanamazdım. Halsizlik uyku olayı var.
Galiba alışacağım çünkü dr.a dedim çalışmaya başlayacağım diye. O da iyi o zaman başlamadan kullandıralım sana dedi. Demek ki bünye benimseyecek. Bekleyeyim biraz daha.

Peki 3 ay dolunca bıraktın mı sen kullanmayı? Yoksa 9 ay boyunca mı devam ettin?

Ben kullanıyorum ama bende müthiş göğüs ağrısı yapıyor üstüne bile yatamıyorum

Ben günde 3 defa 2şer fitil olarak kullanıyorum progestanı. Bana herhangi bir şekilde halsizlik veya uyku yapmadı. Ağızdan kullanımda olabilir, prospektüste de yazıyordu diye hatırlıyorum
Hamburgeri benim canım da çok istedi geçen gün 🤤 mayonez yasak olduğu için ve tüm sosların da başlangıcı mayonez olduğu için hamburger ekmeği arasına köfte, burger peyniri ve karamelize soğan koydurup başka hiç bir şey koymayın dedim ve onu yedim. Sossuz falan çok matah olmadı ama napalım bir süreliğine idare edilir 😇😇

Ben günde 3 defa 2şer fitil olarak kullanıyorum progestanı. Bana herhangi bir şekilde halsizlik veya uyku yapmadı. Ağızdan kullanımda olabilir, prospektüste de yazıyordu diye hatırlıyorum
Hamburgeri benim canım da çok istedi geçen gün 🤤 mayonez yasak olduğu için ve tüm sosların da başlangıcı mayonez olduğu için hamburger ekmeği arasına köfte, burger peyniri ve karamelize soğan koydurup başka hiç bir şey koymayın dedim ve onu yedim. Sossuz falan çok matah olmadı ama napalım bir süreliğine idare edilir 😇😇
Bende yatarken 3 tane fitil kullanıyorum ama artık koyarken acımaya başladı ya önceden çok rahat koyuyordum 😕 biraz kuruluk yapıyor sanki 😕

Küçük bi sostan bir şey olmaz bence.😊
Fitil zaten daha az etkiliyormuş. Hap öyle değilmiş.
Keşke kullanmak zorunda kalmasaydık ama buna da şükür ne diyim. Yeter ki bebeğimiz sağlıkla doğsun.😇

Merhaba değerli anne adayları,​

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfa
sında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 24-03-2023

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADAYIANNENİN YAŞISON ADET
TARİHİ
ŞEHİRKAÇINCI ÇOCUKİLK KİLOİSİM
CİNSİYETİ
GERÇEKLEŞEN DOĞUM TARİHİ
@BarbieveKen
33​
22 Haziran​
İstanbul​
1​
58​
@Nare196
26​
25 Haziran​
Hatay​
1​
55​
@NastenkaAleksey
32​
27 Haziran​
Balıkkesir​
1​
55​
I ipti
30​
27 Haziran​
İstanbul​
2​
82​
@Mei-chan
30​
26 Haziran​
Mersin​
1​
67​
@cankus_
30​
28 Haziran​
3​
73​
@ejce
32​
29 Haziran​
Bursa​
1​
43​
@gebelikyolunda
26​
29 Haziran​
1​
56​
A AloeeVeraa
30​
29 Haziran​
İzmir​
2​
60​
Papatya0593 Papatya0593
29​
30 Haziran​
Ankara​
1​
62​
@E B R U
26​
30 Haziran​
Bursa​
1​
55​
@Armi2021
30​
1 Temmuz​
1​
65​
@meva126
29​
1 Temmuz​
Hatay​
1​
93​
@Hemsiree2e
28​
1 Temmuz​
Çanakkale​
1​
82​
@kayramberamveram
30​
2 Temmuz​
Ankara​
4​
90​
@leilani
33​
3 Temmuz​
İstanbul​
1​
57​
@melodit
34​
3 Temmuz​
İstanbul​
1​
74​
@Lelamor
31​
4 Temmuz​
3​
53​
Rprnn Rprnn
26​
4 Temmuz​
1​
60​
@laviniaam
28​
4 Temmuz​
1​
60​
@sultansultan90
30​
4 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
@meltem kececi
27​
6 Temmuz​
1​
68​
@TurnaBulut
25​
5 Temmuz​
İstanbul​
2​
53​
@bshk1993
29​
6 Temmuz​
Zonguldak
2​
50​
@Niqu
34​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
57​
@kertenkelebekim
30​
6 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
25​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
2​
65​
@sadecebirii
32​
7 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
53​
@Nargizulya
36​
7 Temmuz​
İstanbul​
2​
82​
@manolya2909
26​
7 Temmuz​
Adana​
1​
60​
@Anne adayi48
29​
7 Temmuz​
Muğla​
1​
94​
@bernisko
27​
8 Temmuz​
Ankara​
1​
57​
@Z e r d e c a l
29​
9 Temmuz​
İstanbul​
1​
62​
@ilkyaznisan
31​
11 Temmuz​
İzmir​
1​
65​
@BUKITOKI
28​

10 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
56​
@ZorluBekleyis
28​
16 Temmuz​
Van​
1​
46​
@Black87
35​
17 Temmuz​
Ankara​
2​
67​

Beni de ekleyebilirsinn.
34 yaşındayım. Galiba yaş olarak en büyüklerdenim.
2. Çocuğum .
Son regl 1 temmuz.
67 kilo ( maalesef kilo fazla )

Hmm. Herkeste etkisi farklı oluyor.
Acaba ne kadar süre kullanacağız merak ediyorum.
Bana dedi ki 3 ay geçtikten sonra da risk faktörü devam edecek. O yüzden ne kadar devam edecek kim bilir.
Ben fitil olarak kullanıyorum bu arada ağızdan kullansaydım daha cok etkisi olurdu muhtemelen

X