2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
12-1 arası uyudu ve 4-4.30 arası uyutmaya çalıştım uyumadı ve şimdi durduramadık bu saatte uyuttuk düşün tüm gece uykusu sarkacak
En güzeli şöyle oluyor 7-7:30 en geç 8 de güne başlayarak 10-10:30 gibi ilk uyku ardından 14-14:30 gibi bir uyku bu uyku 4 te sonlanacak. 4ten sonraki her uyku geceye zarar biz bazen böyleyiz bazı günlerde öğlen 1 de yatıp 4 gibi uyanıyor tek uykuyla ama her ikisindede 7-7:30 ta uyku sinyalleri gelmeye başlıyor. Olduda geç saatte uyuduysa 45 dk sonra uykuyu tamamlamadan uyandırmak en güzeli oluyor.

Ya 8 gibi kalkınca 10 gibi uyku gelmiyor işte benimkinin en azından 3.30 saat istiyor o gündüz kaydı mı tüm gün kayıyor dediğin gibi en geç 4 te uyku işi bitmezse gece mutlaka geç yatıyor, bugün bekliyorum gece kaçta uyuyacak
Bide gerçekten en güzel 7 de uyanınca 2 uyku rahatça yapıp gece de vakitli uyuyor bebeklere 8 bile geç kalkmak için de insan kendi de uyuyor sabah 7 de kalkmayım diyor canıma minnet 8 e kadar uyuyorum

Bizimkide bugün ilk kez 10.3 ta kalktı tek uyku yaptı mecbur şimdi uyuttum , gece uykusu niyetine ama burda okuyunca korktum inşallah benimki de kalkmaz 2. Uyku zannedip çünkü 6dan beri oyalıyorum uyutmamak için

Gece 100 defa uyanınca o 8 de uyanmak bile insan için nimetuykulu kafayla risk alıyosun sonra pişman oluyosun

E B R U @A R Y A @A-BH @ilsas S Semia @sessizyazar Rprnn Papatya0593 ve etiketleyemediğim diğer arkadaşlarım nasılsınız? Bebekler nasıl? Gelişimleri ne durumda?
Iyiyiz cok sukur canim. Ben en cok istah konusundan sikayetciyim ilk zamanlar masallah cok guzeldi istahi simdi hicbirsey yemiyo tek sevdikleri yogurt domates salatalik. Herseyi tukuruyor gunde 1 kere veya 2 kere mama veriyorum ben de. Bizim kiz 10 aylik basladi yurumeye o yonden gelisimi hizli ama kelime olarak baba mama falan var anlamli olarak cogu seyi anliyor aslinda. Bir de surekli hı ?, hı ? Bu sekilde tepki veriyor cogu soyledigime sen nasilsin bebisin nasil

Merhaba kizlar 24 günlük bir bebeğim var daha önce den de ıkınirdı fakat bu gün surekli ikinip ağladı kıpkırmızı olup durdu resmen içim gidiyor o böyle garip sesler çıkarınca taşıyan var mi

Kabız olmuş. Sürekli zeytinyağı ile masaj yapın karnına bunun için masaj yöntemleri var, poposuna çok hafif zeytinyağı sürüp uyarın. Kaç gündür kaka yapmıyor ? Ve ne ile besleniyor anne sütü veya mama. Baktınız devam etti alıp doktora götürün daha çok küçük ya kıyamam zorlanmasn

Teşekkür ederim öyle yapicam

Bebişleriniz ekmek tüketiyor mu? Ben ince bir dilim tam buğday ekmeği veriyorum kahvaltıda. Akşamları biz yemek yerken yine istiyor, genellikle vermiyorum. Bir dilim yeterli miktar mı, çok isteyince az mı veriyorum diye düşünüyorum sizin ekmek konusundaki düşünceleriniz neler

Niye vermiyorsunuz ki yine neyi bilmiyorum sjsjsjs burda ki bütün annelere bakınca bi tık kötü hissediyorum o kadar ince düşünülüyor ki ben hiç dikkat etmiyorum ne varsa veriyorum hemen, kötü ana miyim hsjsnsjs
Ben hep ekmek verdim öyle ki alıp öyle kuru kuru yer normal somun ekmek tandır ekmk, kepek o an ne varsa onu verdim kendi de çok sever bi sıkıntı da görmedim yeri gelir kahvaltılk birşey yemez ekmeği çaya batırıp batırıp veririm gayette yer

Allah iyiliğini versin son zamanlarda ekmek çok kötülendi ya, bizlerin bile tüketmeyi azalttığımız zamanda bebeğe de sınırlı verilmeli diye düşündüm.

Allah iyiliğini versin son zamanlarda ekmek çok kötülendi ya, bizlerin bile tüketmeyi azalttığımız zamanda bebeğe de sınırlı verilmeli diye düşündüm.
Hiç haberim yok cidden peki niye kötülendin ki :/
Ben, aç kalmasın da ne yerse yesin diom merak ettim ama olurda sağlık ocağına faln yolum düşerse sorarım burda ki annelerin ne diyeceğini de merakla bekliyorum.

Hatırlıyorum senin kız erken yürümüştü
Bizim de iştah biraz gitti canım yedirirken zorlanıyoruz. Ama bıraktım artık napayım yediği kadar. Alıştım bi gidiyor bi geliyor iştah, normal karşılıyorum.
Ben de iyiyim çok şükür oğlum da iyi benimki tam geveze çok arkadaş canlısı ama dengi yok etrafta.

Neredeyse sıfır ekmek. Elimizde görüp çok istediğinde anca veriyoruz. Yani verme ihtiyacı duymadım açıkçası protein ağırlıklı kahvaltı yapıyor ve her öğünü dengeli o yüzden gerek duymadım. Ama ekmekle de tanışsın istiyorum o yüzden intagramda marifetfirin var ordan sipariş vereceğim bayram sonrası. En azından ekmek yiyorsa düzgününü yesin Yumurtalı ekmek vs yaparım

Canım benim öyle düşünme. Her bebeğin annesi onun için mükemmel, en iyisi.
Doktorların hep savunduğu bir şey var ekmek zararlı değil de ata tohumdan üretilmeyen buğday ve onun unuyla yapılan ekmek zararlı diye. Buradaki asıl mesele ekmek vermekten ziyade nasıl ekmek veriyoruz olmalı.
Bebeklerimiz çölyak hastası değilse gluten tüketsin bunda abartılmadığı sürece zarar yok. Ama neden katkılı ve genetiğiyle oynanmış olanı tüketsin?
Alternatifimiz varsa onlara yönelmeliyiz.

Kıyamam küçük kuzu ya kabızlık zorluyor biz de çok çektik bu durumdan anne sütü ile besleniyorsa on güne kadar normal demişti doktorumuz. Bir çay kaşığı zeytinyağı içilebilirsin, totosuna kulak çubuğuyla sürebilirsin umarım çabucak düzelir

Hiç haberim yok cidden peki niye kötülendin ki :/
Ben, aç kalmasın da ne yerse yesin diom merak ettim ama olurda sağlık ocağına faln yolum düşerse sorarım burda ki annelerin ne diyeceğini de merakla bekliyorum.
Sağlık ocakları kalıp bilgiler veriyor. Bana 6. ayda illa yoğurtla başlayacaksın dediler. Benim bebeğime yoğurdun dokunduğunu anlamam uzun zamanımı aldı. Sonradan öğrendim ki bazı ülkelerde 1 yaş altına asla yoğurt vermezlermiş sindirimi gelişmediği için. Artık bilgiye erişim yolları çok değişti. Mesela güneş kremi kullanalım diyoruz içinde zararlı onlarca madde var. Araştırıp temiz içerikli olanını bulmak bize düşüyor. Misal diş doktoruna sorsak hangi macunu kullanacağınız fark etmez diyor ama yine bazı doktorlar da içeriğin önemli olduğunu söylüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…