2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Milena35 hiç yoksun burası hariç her yerde denk geliyoruz. Nasılsın kızın nasıl dişler,i ilk adımları, huyu suyu ne alemde
Evet bu aralar forumda aktifim ya ben grubu bulamıyorum arama ya yazıyorum çıkmıyor çokta uğraşamadım öyle öyle yazmaya yazmaya geçti gitti. Kızım iyi 6 dişi vardı şimdi 3 tane daha eklenmek üzere hatta bu sabah birisi uzadı yarın tam 14 aylık olacak. Henüz desteksiz yürümüyor bir yerlere tutunarak ilerliyor. Onun dışında bir gün nasıl geçiyor anlamıyorum. Sen nasılsın? Kızın nasıl?

Ahhh yazmakla ne iyi yaptım arada bakıp takip edersin artık buranın bildirimlerini de açabilirsin bende açık biri yazınca bana hemen bildirm geliyor maşallah 6 diş iyiymiş hemen hemen aynı bizim kızlar. Benimki de 4 diş çıkardı 2 tane de bi kaç gün oldu kabarali çıkar bı kaç güne ve benimki de destek siz yuruyemiyor. Çok hantal bu kızlar

Takip ettiğim halde nasıl oluyorsa göremiyorum uzunca süre girmeyince göstermiyor mu anlamadım. Bildirimler kısmına bakayım hemen. Ohhh maşallah sizede ayyy evet ya bizimkinin jlo poposu ve konya ovası göbeği yer çekimine yenik düştüğü için henüz yürüyemiyor. Bütün gün peşinde bel ağrısıyla geziniyoruz artıkİnşallah o günlerde gelecek

Evet uzun süre bakmayınca bildirim gelmiyor malesf.
Beni kızı tarif etmişsin resmenn Rabb'im sağlık versin hepsine yavaş yavaş gelir görürüz tüm hallerini hayırlısıyla

Evet uzun süre bakmayınca bildirim gelmiyor malesf.
Beni kızı tarif etmişsin resmenn Rabb'im sağlık versin hepsine yavaş yavaş gelir görürüz tüm hallerini hayırlısıyla
Bizimkilerin doğumları mı yakındı sanki öyle hatırlıyorum11 nisan bizimdi sizin?

Kızlar benim kız dün sadece ilk uykuyu yaptı. İkinci uykuyu yapmadı. Akşam 8'de uyudu. O saatte uyuyunca uzun uzun uyur normalde. Yarım saatte uyanıverdi gece 12 'de ancak uyutabildim. Sabah 6'da uyandı. Hiç uyumamış tüm gün. Saat 4 te 15 dk uyudu. Akşam da zorla uyudu 9 gibi. Uykuları düzenliydi uzun zamandır. Yürümeye başladı diye olur mu? Hoplayıp hoplayıp kalkıyor. Uyumamasını bu yeni gelişmeye bağlayabilir miyim

Kaç aylıktı? 15-18 ay arası genelde tek uykuya düşmek istiyorlar. Uzun zamandır bunun sıkıntısını çekiyorum. Bazen tek bazen 2 uyku istiyor. Ama genel olarak son zamanlarda tek uykuda birleştirmeye başladı. Elbette yeni beceriler eklendikçe uykular bozulabilir ama yetersiz uykuda fazla adrenalinden dolayı uykuya dalamama ya da sık uyanma olabilir. Uyku aralığı çok fazla olmuş ve sanki o 8 de yattığını ikinci uyku gibi yapmış.

Evet arası çok açık oldu anlamadığım şekilde. Normal uyku aralığında götürdüm her nedense uyumadı sürekli ayaklandı. Bazen böyle yaşadığımız olurdu ama gece uykusu etkilenmezdi. O gün uyumadıysa bile ertesi gün uyurdu. Üst üste hem gece hem gündüz uykusu bh kadar az olmamıştı hiç. 14 aylık olacak 5 gün var

Sabah kaçta uyanmıştı? Bizde böyle saçma bir dönem geçiriyoruz. 2 uyku istediği oluyor istemediği de eğer ilk uykuya direnirse zorlamıyorum 1 gibi yatırıp 4 e doğru kaldırıyorum böylelikle 2 uykusunu tekte yapıyor. Tabi akşam 7-7:30 arası uykusu gelmeye başlıyor

Ben de gündüz uykularını teke düşürmeye çalışıyorum. Zor oluyor ama dışarıda oyalıyoruz bir şekilde. Bakalım gece uykusu için işe yarayacak mı? Şimdiye kadar pek bir değişiklik olmadı.

Ya direniyor mu ilk uykuya yani uykuyu az da alırlarsa o zamanda bolca uyanırlar sıkıntılı bir süreç

Ya direniyor mu ilk uykuya yani uykuyu az da alırlarsa o zamanda bolca uyanırlar sıkıntılı bir süreç
Evet gece sık uyanıyor ama bir şekilde alışacak. Diğer türlü de sabah 5 deyince uyanıyor, gündüz iki uyku yapıyor. O uyuyabiliyorken biz pert tabi

Evet gece sık uyanıyor ama bir şekilde alışacak. Diğer türlü de sabah 5 deyince uyanıyor, gündüz iki uyku yapıyor. O uyuyabiliyorken biz pert tabi
Dayanabiliyorsa güzel aman yetersiz uyumasınlarda. Kaçta yatıyo ki 5 te uyanıyo geri dönmüyo mu uykuya en azından bi 7 ye kadar daha yatsa

Dayanabiliyorsa güzel aman yetersiz uyumasınlarda. Kaçta yatıyo ki 5 te uyanıyo geri dönmüyo mu uykuya en azından bi 7 ye kadar daha yatsa
8-9 arası uyuyor canım. 10’da uyusa da aynı uyanıyor biz çözemedik bu işi
çok çok nadiren 7’de uyanıyor. Bugün 7’de uyandı mesela, ama gece bir saat oturdu ondan

Sabah genellikle 7 gibi uyanıyor geç de yatsa erken de yatsa. Sabah uykusunu uyumayınca aralıklarla hep denedik uyumayı, uyumadı. Bir haftadır adım adım akşam uykuları sarkmaya başladı. Akşam uykusundan uyanmazken iki gündür uyanıyor. Her şeye mızmızlanıyor sinirleniyor ağlıyor. Hiç ağlayan bir çocuk değildi. Çok isyankar. Ergenliğe mi girdi acaba özerkleşme sinyalleri sanırım. Cümleten Allah yardımcımız olsun

bir az ağlıyor,sonra dayanıyor,sonra yine.Bizimki mustakil ev,apartman olsa,ben de yapamazdım herhalde.Bu gece daha az ağladı.Gün geçtikce ağlama süresi kısalıyor gibi

Kızlar benzer şeyler bizde de var, 2. Uykuyu uyutamıyorum delirtiyor beni sonra akşam 6-7 iyice dayanamaz oluyor uyku bastırıyor 8-8.30 arası uyutuyorum ona rağmen (çok erken kalkar diye bekliyorum)7.30 -8 de kalkıyor ve gene aynısını yapıyor, istiyorum ki gündüz de öğleden sonra da kısa da olsa uyusun çünkü akşama çok yoruluyor ama ilk uyku 3-4 saat sonra geliyor ikinci uyku 6 saati bulunca o saatte uyutmam demek 11 e kadar ayakta kalması demek, oda hem beni yoruyor hem o saatte uyuması zaten sağlıklı değil, bakalım nasıl düzene girecek bu tek uyku işi , yattım mı tek uykuya 2-3 saatte uyumuyor 1.5 saate kalkıyor oda yetmiyor aslında

Çok zorluyorlar aslında ihtiyaçları var ama işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…