2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar esenler medipolle görüştüm şimdi. Muayene ücretleri operatör doktor için 250 doçent için 360. Şu anki doğum ücretleri de normal doğum operatörde 3700 doçentte 5100-5900 arasıymış. Sezaryen operatörde 4950 doçentte 6400-7400 arasıymış. Bilginize 😊
Bu özel sağlık sigortası ile mi ya sgk geçerli mi? Çok şaşırdım normalde çok pahalı bir hastane diye biliyorum.

kızlar bana bakar mısınız bi moralim cok bozuldu.
15.08 de kesemizi gördük demiştim .
Troid hastasıyım dün sağlık ocağına gidip kan testi verdim bir de beta baktırmak ıstedım. sırası ile değerlerim su sekıldeydi

11.08 : 476
13.08 : 1086
15:08 : 2878 bu 3 tahlili FSM hastanesinde hep aynı saatlerde yaptırdım .

en son 18.08 yani dün yapılan tahlil sonucum : 6952 cıktı bana düşük geldi ama yardımcı olur musunuz

neresi düşük canım bunun?

ayrıca keseyi gördükten sonra betaların önemi var mı bu kadar ?

neresi düşük canım bunun?

ayrıca keseyi gördükten sonra betaların önemi var mı bu kadar ?
normalde 2 katı olması gerekiyor ya , ve bugün ölçtürmem gerekırken dün ölçtürdüm bide sağlık ocağında bakıldı acaba ondan mı . İlk gebeliğim cok tedirginim. Bilmiyorum işte keseden sonra Betanın önemi var mı . Bilenlerin bana yardm etmesi için yazıyorum

kızlarr sat 10 temmuz çarşamba günü doktora gitmiştim minnacık kese göründü karından. salı gününe randevu verdi tam keseyi görebilmek için. 12 ağustosta son bhcg 360 tı bugün baktırdım 6100 çıktı 😍😍😍 5+5 görünüyorum sata göre. inşallah sağ salim keseyi gördüğümde kalp atışı da duyarım salı günü 6+2 olacağım çok heyecanlıyım Allahım sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi 😍🥰🥰
İnşAllah sağ salim görürsün bebişini ilk bebeğin mi bilmiyorum ama bence erkenden gitme ilk bebeğinse heycanını anlıyorum bi an önce gitmek istiyorsun ama döngü genelde hep aynı 2 hafta da kalp atışı için süre verir doktor kesin yani ben biraz sabredip gittiğimde Allahın izniyle tam anlamıyla herşeyi görmek isterim bu yüzden mesela ben 9 veya 10. Haftama kadar doktora gitmeyi düşünmüyorum sadece sağlık ocağında 2 gün aralıklı kan tahlili veririm heralde sürekli bi göremedik daha çok küçük vajinal muayene edelim dedikleri için gitmek istemiyorum erkenden ama tabiki de karar senin 😊

Benimde diğer dogunlarimda kayinvalidem bakmisti hep hastaneden kayinvalideme gitmiştim bu sefer büyüklerin okulları var diye anneme sen gelirsin mecbur dedim ama ramazani hiç hesaba katmamistim babam bekar kardeşlerim var annemde onlar için gelmeyebilir yandım :)

normalde 2 katı olması gerekiyor ya , ve bugün ölçtürmem gerekırken dün ölçtürdüm bide sağlık ocağında bakıldı acaba ondan mı . İlk gebeliğim cok tedirginim. Bilmiyorum işte keseden sonra Betanın önemi var mı . Bilenlerin bana yardm etmesi için yazıyorum
Tamamen 2 katı olmasına gerek yok canım gayet güzel artışın stres yapma

İnşAllah sağ salim görürsün bebişini ilk bebeğin mi bilmiyorum ama bence erkenden gitme ilk bebeğinse heycanını anlıyorum bi an önce gitmek istiyorsun ama döngü genelde hep aynı 2 hafta da kalp atışı için süre verir doktor kesin yani ben biraz sabredip gittiğimde Allahın izniyle tam anlamıyla herşeyi görmek isterim bu yüzden mesela ben 9 veya 10. Haftama kadar doktora gitmeyi düşünmüyorum sadece sağlık ocağında 2 gün aralıklı kan tahlili veririm heralde sürekli bi göremedik daha çok küçük vajinal muayene edelim dedikleri için gitmek istemiyorum erkenden ama tabiki de karar senin 😊
Evet canım ilk gebeliğim bende doktora gittiğimde kesemi göremeyeceğim için 1 hafta bekledim şimdi doktor kendi çağırdı salı günü için, bugünkü test amacımda Bursaya annem ve ablamın yanına gideceğim bugün onların haberi yok test sonucunu vereceğim sürpriz yapacağım o yüzden 😍😍 kalp atışını duyarsam gerisi Allahıma emanet diyorum o yüzden azıcık hyecanım var evet :)

Evet canım ilk gebeliğim bende doktora gittiğimde kesemi göremeyeceğim için 1 hafta bekledim şimdi doktor kendi çağırdı salı günü için, bugünkü test amacımda Bursaya annem ve ablamın yanına gideceğim bugün onların haberi yok test sonucunu vereceğim sürpriz yapacağım o yüzden 😍😍 kalp atışını duyarsam gerisi Allahıma emanet diyorum o yüzden azıcık hyecanım var evet :)
Anladım canım benim hayırlısı olsun sağlıklıca kucağımıza alalım hepimiz inşAllah 🤗

kızlar bana bakar mısınız bi moralim cok bozuldu.
15.08 de kesemizi gördük demiştim .
Troid hastasıyım dün sağlık ocağına gidip kan testi verdim bir de beta baktırmak ıstedım. sırası ile değerlerim su sekıldeydi

11.08 : 476
13.08 : 1086
15:08 : 2878 bu 3 tahlili FSM hastanesinde hep aynı saatlerde yaptırdım .

en son 18.08 yani dün yapılan tahlil sonucum : 6952 cıktı bana düşük geldi ama yardımcı olur musunuz
Kese goruntulendikten sonra beta verilmez cunku beta bi yere kadar 2 kati yükseliyor sonra yavaşlıyor sıkıntı yoktur

X