2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ikili test icin kan verip 12. Haftada perinatologa gitmeni tavsiye ederim. Bunu her doktor sart koşmuyor. Genelde sadece 19-23 arasında gidin diyorlar. Ama her ikisini de gerekli buluyorum ben.
Perinatolog yapıyor canım detaylı ultrasonu
Bazı yerlerde radyologa yaptırıyorlarmis ama doğru olan perinatolog
Bu konuda da benim kızımda gittiğim bir yer var caddede Fetus yerin adı
Orada gerçekten çok güzel hizmet almıştım eğer doktorun baska bir yeri onermezse özellikle tavsiye ederim.

O zaman senin verdiğin bilgileri derliyorum özetliyorum herkeste okusun bizim gibi acemiler için altın değerinde bilgiler çok çok teşekkürler
💐 💐 🌸🌸🧡🧡🧡

Yapılacaklar
-İkili test
-12.hafta perinatolog kontrolü
-19-23 arası detaylı ultrason yani yeni bir perinatolog kontrolü

Doğru mudur hocam 🫣😄😄

Kızlar merhaba. 4 haftalık hamileyim, istanbul anadolu yakasında önerebileceğiniz doktor var mı? Baktığım doktorların hiçbiri içime sinmedi hepsinde kötü yorum var.

O zaman senin verdiğin bilgileri derliyorum özetliyorum herkeste okusun bizim gibi acemiler için altın değerinde bilgiler çok çok teşekkürler
💐 💐 🌸🌸🧡🧡🧡

Yapılacaklar
-İkili test
-12.hafta perinatolog kontrolü
-19-23 arası detaylı ultrason yani yeni bir perinatolog kontrolü

Doğru mudur hocam 🫣😄😄
Doğrudur harikasın 💕🤩

Kızlar merhaba. 4 haftalık hamileyim, istanbul anadolu yakasında önerebileceğiniz doktor var mı? Baktığım doktorların hiçbiri içime sinmedi hepsinde kötü yorum var.
Dr Şükran Akalın
Aşırı araştırdım gönül rahatlığıyla tavsiye ederim💕

Özel bilmiyorum da ben z.kamile gidiyorum ve memnunum şimdiye kadar bı sıkıntı görmedim

Yaa bide ne yapiyo bilsen 😂 ağzımı açıp içine doğru bagırıyo bebek napiyosuuuun diye ahhahah 😅 hayranım hayal gücüne 😂
Ben daha oğluma söylemedim. O da 4. 5 yaşında. Geçende malum mu olmuş nedir. Anneannesine diyormuş ki 'annenne Allah bizi sevmiyor mu neden bize bebek vermiyor herkesin var'. En azından keseyi falan göreyimde öyle söylim diye düşündüm. Eğer olmazsa hayal kırıklığına uğramasın diye çünkü son zamanlarda sürekli bizimde bebeğimiz olsun diyo

Canım ikili test bebeğin down sendromlu olup olmama ihtimaline bakılan bir test. Ama testin sonucu çok güvenilir değil ben ilk gebeligimde yaptirmadim bunda da yaptirmayacagim. Perinatolog ileri jinekolojik eğitim almış kadin dogum uzmani
12. Haftada perinatologa gidiyorsun bebeğin damarlarina, göbek kordonundaki kan akisina falan bakıyor bir sorun varsa önden anlayabilmek adına.
Perinatologa bir de 19-23 hafta arası gidiyorsun burada da bebeğin kalp kapakciklarina bobreklerine vs varana kadar bakıyor.
Hımmmm sagol bebişim anladım smdi

A a a bendede aynı askm çin takvimi erkek rus takvimi kız cıktı bende kız hissediyorum 🤭🤭
Bu takvimler doğru mudur ya :KK70: hayır kendi kendime dur daha erken şimdiden düşünme diyorum ama yine de Çin Rus hepsine baktım kız gösteriyor. Bi oğlum var ilk gebeliğimden beri o kadar kız bebek istiyorum ki Rabbim dualarımı hayırlısıysa kabul eder inşallah. Takvimlere de umut bağlar olduk tövbe yarabbim 😃🤣

Ben daha oğluma söylemedim. O da 4. 5 yaşında. Geçende malum mu olmuş nedir. Anneannesine diyormuş ki 'annenne Allah bizi sevmiyor mu neden bize bebek vermiyor herkesin var'. En azından keseyi falan göreyimde öyle söylim diye düşündüm. Eğer olmazsa hayal kırıklığına uğramasın diye çünkü son zamanlarda sürekli bizimde bebeğimiz olsun diyo
Bizim evdeki muhabbetlerden çocuk anladı saklayamadık :)

O değilde aşeren var mı 🤣🤣🤣 yada gözünde birşeyler kararan
Kusmamak için kendini zor tutan var alır mısın 😂
Kızımda hiç yaşamadım ya bu ne pis bisiymis
Ama olsun şükür sağlıkla gelsin anasi götünü yer🤣🤣

X