2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
B BarbieveKen ilk sayfadaki tabloya baktım da ben de 33 yaşındayım. İstanbul’dayım ve 56 kilo ile başladım. 😇
ne güzell 😇 ikimizde sağlıkla ilerleyelim inşallah 💝
Bir sonraki randevumdan sonra almayi düşünüyorum canım.
Ikili testte kan alıyorlar kolundan bir de perinatoloji muayenesi oluyorsun
Yani ikili testten sonraki randevu mu? 14.hafta mı oluyor paketi alacağın zaman?

Canım sen bayagı test fln biliyosun ilk anneler biz hçbişey bilmiyoruz aydınlat bizi ikili test ne perinatoloji ne mesela hiçbişey bilmiyorum 🤷‍♀️
Canım ikili test bebeğin down sendromlu olup olmama ihtimaline bakılan bir test. Ama testin sonucu çok güvenilir değil ben ilk gebeligimde yaptirmadim bunda da yaptirmayacagim. Perinatolog ileri jinekolojik eğitim almış kadin dogum uzmani
12. Haftada perinatologa gidiyorsun bebeğin damarlarina, göbek kordonundaki kan akisina falan bakıyor bir sorun varsa önden anlayabilmek adına.
Perinatologa bir de 19-23 hafta arası gidiyorsun burada da bebeğin kalp kapakciklarina bobreklerine vs varana kadar bakıyor.

ne güzell 😇 ikimizde sağlıkla ilerleyelim inşallah 💝

Yani ikili testten sonraki randevu mu? 14.hafta mı oluyor paketi alacağın zaman?
Kuzum ben bugün araştırma yaptım derinine
Doktoruma karar verdim Dr Şükran Akalın ile devam edeceğim inşallah surecime. Orası özel muayenehane paket alınmıyor bu yüzden
Ama paket alsaydim evet 14. Haftadan itibaren paketten yararlanacak sekilde alirdim

Canım ikili test bebeğin down sendromlu olup olmama ihtimaline bakılan bir test. Ama testin sonucu çok güvenilir değil ben ilk gebeligimde yaptirmadim bunda da yaptirmayacagim. Perinatolog ileri jinekolojik eğitim almış kadin dogum uzmani
12. Haftada perinatologa gidiyorsun bebeğin damarlarina, göbek kordonundaki kan akisina falan bakıyor bir sorun varsa önden anlayabilmek adına.
Perinatologa bir de 19-23 hafta arası gidiyorsun burada da bebeğin kalp kapakciklarina bobreklerine vs varana kadar bakıyor.

Canım kusura bakma cahilliikten yine soracağım
Sen ikili test tercih etmiceksin de kendi isteğinle perinatologa mı gidiceksin?
Yoksa perinatolog muayenesi bu süreçte fix bir uygulama mı?

Bi de bugün fetal dna sordum doktora 33 yaşındasın ikili test yaptır sıkıntı varsa fetal yaptırırsın bana dedi. Ama sen güvenilir değil diyorsun ikiliye?

memnun musunuz çekmeköyden bende taşınmayı düşünüyorum.
Çekmeköy büyük ve mahalle mahalle kültürün değiştiği bir yer. Ben oturduğum yerden memnunum Çekmeköy metroya 5 dk uzaklıkta oturuyorum. Buralar güzel :)
Kızımın okulu burada o sebeple taşındım

Canım kusura bakma cahilliikten yine soracağım
Sen ikili test tercih etmiceksin de kendi isteğinle perinatologa mı gidiceksin?
Yoksa perinatolog muayenesi bu süreçte fic bir uygulama mı?

Bi de bugün fetal dna sordum doktora 33 yaşındasın ikili test yaptır sıkıntı varsa fetal yaptırırsın bana dedi. Ama sen güvenilir değil diyorsun ikiliye?
Estagfurullah istedigin gibi sorabilirsin 😊Kendim gideceğim canım perinatologa
Evet güvenilir değil. Kardeşim down sendromlu benim herhangi bir risk yoktu
Bir cok arkadaşımda risk çok yüksek cikti 1/33 gibi ve sağlıklı çocukları şükür
Hatta maalesef nifty testi ile (gen testi) down sendromlu denen bir arkadasimin evladı yanlış test sonucu ile az kalsin aldiriyordu
Çocuk sağlıklı down sendormlu değil
Ben down sendromlu da olsa aldirmayacagim için gerek duymuyorum eğer aldirma ihtimalin varsa hepsini yaptır kuzum

Estagfurullah istedigin gibi sorabilirsin 😊Kendim gideceğim canım perinatologa
Evet güvenilir değil. Kardeşim down sendromlu benim herhangi bir risk yoktu
Bir cok arkadaşımda risk çok yüksek cikti 1/33 gibi ve sağlıklı çocukları şükür
Hatta maalesef nifty testi ile (gen testi) down sendromlu denen bir arkadasimin evladı yanlış test sonucu ile az kalsin aldiriyordu
Çocuk sağlıklı down sendormlu değil
Ben down sendromlu da olsa aldirmayacagim için gerek duymuyorum eğer aldirma ihtimalin varsa hepsini yaptır kuzum

Peki perinatolog down sendromu konusunda bir yargıya varabiliyor mu?
Yoksa başka anomaliler konusunda mı etkili?

Yazdıkların beni korkuttu.. bu kadar hata yapılması 😔 yaşım 33 diye telaşlıyım bu konularda çok mu evham yapıyoruM bilmiyorum.

Peki perinatolog down sendromu konusunda bir yargıya varabiliyor mu?
Yoksa başka anomaliler konusunda mı etkili?

Yazdıkların beni korkuttu.. bu kadar hata yapılması 😔 yaşım 33 diye telaşlıyım bu konularda çok mu evham yapıyoruM bilmiyorum.
Evet yaşın daha 33 bence bu kadar evham yapma
19 yasinda anne olup bebeği down sendromlu olanlar da var 50 yaşında olup sağlıklı doğum yapan da

Perinatolog ense kalınlığı ve burun kemigine bakıyor. Down sendromunda tipik olarak ense kalin ve burun kemiği yok oluyor (kardesimin her ikisi de normal😂)

Dediğim gibi bu ailenin tamamen kendi kararı eğer aldiracaksan bence tüm testleri yaptır ama aldirmayacagim dersen kendini strese sokmus olabilirsin bosu bosuna

Evet yaşın daha 33 bence bu kadar evham yapma
19 yasinda anne olup bebeği down sendromlu olanlar da var 50 yaşında olup sağlıklı doğum yapan da

Perinatolog ense kalınlığı ve burun kemigine bakıyor. Down sendromunda tipik olarak ense kalin ve burun kemiği yok oluyor (kardesimin her ikisi de normal😂)

Dediğim gibi bu ailenin tamamen kendi kararı eğer aldiracaksan bence tüm testleri yaptır ama aldirmayacagim dersen kendini strese sokmus olabilirsin bosu bosuna
Esasında bu konuda güvenim yok kendime .
Çünkü ben Daha anne olma fikrine bile tam adapte olabilmiş değilim bir de sıkıntılı bir durum çıkarsa hiç güvenemem kendimi biliyorum 😔😔
O yüzden kötü ihtimalleri elemek istiyorum 🥹

Peki şunu da sorayım Allah razı olsun cevapladığın için
İkili test yaptırdıktan sonra bir de perinatologa mı gidiyim?
Yoksa detaylı usg yi de perinatolog çekiyormuş galiba senin gittiğin şekille aynı mı oluyor detaylı usg

Esasında bu konuda güvenim yok kendime .
Çünkü ben Daha anne olma fikrine bile tam adapte olabilmiş değilim bir de sıkıntılı bir durum çıkarsa hiç güvenemem kendimi biliyorum 😔😔
O yüzden kötü ihtimalleri elemek istiyorum 🥹

Peki şunu da sorayım Allah razı olsun cevapladığın için
İkili test yaptırdıktan sonra bir de perinatologa mı gidiyim?
Yoksa detaylı usg yi de perinatolog çekiyormuş galiba senin gittiğin şekille aynı mı oluyor detaylı usg
Ikili test icin kan verip 12. Haftada perinatologa gitmeni tavsiye ederim. Bunu her doktor sart koşmuyor. Genelde sadece 19-23 arasında gidin diyorlar. Ama her ikisini de gerekli buluyorum ben.
Perinatolog yapıyor canım detaylı ultrasonu
Bazı yerlerde radyologa yaptırıyorlarmis ama doğru olan perinatolog
Bu konuda da benim kızımda gittiğim bir yer var caddede Fetus yerin adı
Orada gerçekten çok güzel hizmet almıştım eğer doktorun baska bir yeri onermezse özellikle tavsiye ederim.

X