2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Girmedik ama sinyallerini veriyor oyuncağı biryere koymam açtığı kapıyı kapatmam gibi anlamsız şeylere krize giriyor o anda yanında geçmesini bekliyorum krizin, önceden oyuncağı geri koydum gibi düzeltme ya da bak kuş varmış gibi dikkat dağıtma çabalarına giriyordum şimdi bırakıyorum ağlıyor ağlıyor rahatlıyor ne yapsam o krizi yaşamadan rahatlamayacak çünkü bitince ağlama hadi oyuncağa bakalım diye elinden tutup götürüyorum. İki yaş da bunu daha sık yaşayacağız sanırım.

Evet, malesef öyle çok sık oluyor

Spora başlamak gerçekten insana kendisini iyi hissettiriyor çocuğu yanıma alıp gidiyorum. Bir yerden başlamak lazım. Yanıma oyuncaklarını alıyorum hem beni izliyor hemde kendi oynuyor.
Ne güzel çocuğu alabiliyorsun ben güvenemiyorum Alya bebek arabasında durmuyor hemen sıkılıyor. Burnumdan getirir. Yürümediği içinde yerlerde sürünür indirirsen bu seferde yere yakın olunca ne bulsa ağzına götürüyor

Kızlar Allah aşkına bana bir çare Alya kaç gündür geve uyanıyor 3 saat uyumuyor. Beşiğinde durmuyor kaldırıyorum yanına yatsın sürekli sağa sola yuvarlanıyor düşecek diye korkuyorum ayağımda sallıyorum 1,5 saat sallıyorum yine de uyumuyor. Bünyem göç etti artık beni benden aldı. Gündüz de çok uyumuyor ki.1,5 en fazla 2 saat uyuyor. Akşam 9 da gözleri kapanıyor artık. 3/4 gibi kalkıyor 6 ya kadar bazen 7 ye kadar 4:5 gündür böyle. Dişleri mi geliyor bilmiyorum köpek dişi oluyor ya alt ve üst dört tanenin yanındakiler. Her şeyi ısırıp ağzına sokmaya başladı bu aralar zaten diş zamanlarında böyle yapıyordu. Bıraktı yine başladı. Çok yoruluyorum sürekli akşama kadar aktivite yapmaya çalışıyorum. Tükenmişlik sendromuna girdim artık. Gece uyandığında geri uyuyamama gibi sıkıntısı var. Ağlamıyor ama almazsam yatağından ağlar. Yanımda da düşecek diye yatıramıyorım yastıktan yastığa atıyor. 2 yaş atağımı onu da bilmiyorum ne yapacağım

Silinmesin diye uzun yazdığımı yolladım yukarda baktım yazdıklarım donmaya başlıyor
Gece uyku sıkıntımız hiç olması ilk dişleri çıktığı zamanlar oluyordu sadece sonrakilerde de olmadı. 9:30 da uyur sabah 6:30/7 ye kadar mama verirdim geri uyurdu 9:30/10 a kadar böyle bir rutini vardı. Öğlen de 2 gibi uyurdu 3:30/4 gibi uyanırdı. Şimdi uyumamaya yemin etmiş sanki. Ben almayınca bacağını yatağından dışarıya sallıyor düşecek oradan da mecbur alıyorum sallamak zorunda kalıyorum 1,5 saat sallıyorum kaç gündür uykular haram oldu resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…