2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Yok kodlamaya baska ogretmen giriyor ama gelisimden bir haber kizima anlattim siyah rengin cirkin olmadigini. Cok guzel gozlerin var siyah zeytine benzeyen.Siyah saclarin var ve cok sevdigin bazi kediciklerde siyah renk olabiliyor,siyah kotu degildir aksine cok guzel bir renktir tipki diger renkler gibi.

Kesinlikle wp grupuna dahıl olmamak lazım anaokulunda bıle baslamıslar en calıskan benım kızım en akıllı benım kızım diye Benım cpcugumun kımsenın cocugu ıle kıyaslamasından hıc hoslanmam ve devamlı benım kı şöyle basarılı boyle zekı cıdden cok ıtıcı. Ne yapayım senın cocugun aklınıVelı grupu olusturalım dıyen oldu katılmadım ugrasamam cıdden ögretmenle irtibat halindeyiz o yeterlı.

Odev soyle istiklal marsinin ilk kitasi,makas tutma kesme,kalem tutma boyama,ingilizce tanisma,sayilar,renkler sinif esyalari,29 ekim gosterisi calismasi gibi gibi seyler yazip whatsapptan atmisti ogretmeni.
Özel kurumlar boyle canım ama devlet okulunda oyle degıl. Suan oglum ana okulunda anookulun da bıle bu seyler yapılmıyor yapılmaz da. Şuan yapılacak sey sosyal duygusal becerıler, sosyal becerıler kazandırmak vs sayılarda sadece 20 ye kadar bılmesı.

Kac yas canim senin oglan,benim kiz 4 yas iki aylik

Ya ben de aynı sneın gıbu dusunuyorum bahara bırakırım. Abısı var uzun zamandır kaka çiş biliyor soyluyor hatta hadı sen nereye yapacaksın dedıgımde klozete oturtmamı ısıtıyor oturuyor falan ama ben gece gunduzu aynı anda bırakmak ısıtıyorum. Sabah bezı dolu kalkıyor kaslar tam gelısmemıs. Sabah bezını takıpteyım kuru kalktıgı an baslarım.

Gece emiyor ona rağmen mi sabah kuru kalkmalı hazır demek için?

Aynen bizde de kuru kalkma yok,buyuk kizimda iki yas civari baslamisti.Onun disinda tuvalete oturur pozisyonda kaka yapma o var mesela,saklanarak yapma o daha yok.

Gece emiyor ona rağmen mi sabah kuru kalkmalı hazır demek için?
Evet canım kaslar gelısıyor ya altına yapmıyorlar. Buyuk oglum 2 yasında tuvalet egıtımını tamamladı. Zaten hazır oluşlarını acık net gosterıyorlar. Bezı gun ıcınde de sabah ta kupkuruydu. Cıkarıp çöpe atıyordu yapınca aglıyordu falan. Zaten gece beslenmesı şuan bırakmak lazım. Memeyu de tuvalet egıtımınden sonra bıraktım geceyı de oncesı kesmıstım zsten

Aynen bizde de kuru kalkma yok,buyuk kizimda iki yas civari baslamisti.Onun disinda tuvalete oturur pozisyonda kaka yapma o var mesela,saklanarak yapma o daha yok.
1 2 defa denk geldım sadece kuruydu. Su da aklıma gelıyor odası ayru uyanır uyanmaz benı cagırmıyor o esnada mı yapıyor yoksa oncesı mı emın degılım. 1 2 defa kuru kalktıgında aklıma koymustum uyandıgunu hissettiğim an yanına gıtmsıtım yataktan kalktı yarım saat sonra bezı doldu. Ben gece gunduz aynı anda bırakmak ıstıyorum yoksa suan gunduzu ogrenmıstı. Evden bır kere bez cıksın bır daha gırmesın kafa karmasası olmasın amacım o bakalım Allah kolaylık versin herkese

O zaman seninkinin yavas yavas kaslari gelisiyor,buyuk kizimda oyleydi uyanirdi bakardim bezi kupkuru degistirirdim,degistigim gibi o kadar cok dolardi ki,demekki tutuyor cisini derdim ama ilk cocuk cok da tecrubeli degildim,şu an daha iyi anliyorum.

Dogru sinyalleri almak tuvalet alistirmada cok onemli,cok sukur buyuk kizimda hic sorun yasamadik,insallah bunda da yasamayiz.

Oyun grubuna baslayan var mi? Ben istiyorum ama bagisikligi cok dusuk sık hastalanan bir bebek malesef,o sebeple cok cesaret edemiyorum.Havalar hala sicakken bol bol disari cikiyoruz,simdilik disarda gordugu cocuklardan az cok sosyallesiyor bir de ablasi var

Degerler egitiminde de ayri ezber onu da yazmadim bir de kodlama ogretmeni kizim icin sagini solunu bilmiyor demis,ay guler misin aglar misin
Ay şaka mı ya cidden bunlar için erken değil mi 4 yaş ya 4 , valla gözümü korkuttun evde yetemiyoruz okullarda böyleyse vay halimize

Biz başladık canım klinik psikolog eşliğinde etkinlik yapıyorlar haftada bir saat. Biz de yeni başladık bakalım nasil olacak ilk seans güzeldi. Alin doğru düzgün akran görmüyor o nedenle başlattım ben yoksa bahar dönemi de beklenebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…