2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlarrrr merhabalarr. Ayrıntılı ultrason devlet Hastanesi'nde yapılıyor mu acaba bilgisi olan var mı? Ve kaçıncı haftada gittiniz

Yaptırdınız mı? Ben yaptırdım 13. Haftamda sonuç çok şükür temiz ama cinsiyetin açıklanmasını sağlık bakanlığı yasaklamış neden acaba biliyor musunuz? Doktorumla daha detaylı konuşamadım ama bugün alınca merak ettim neden acaba🙄
Evet canim turkiyede aileye aciklanmasi yasak. Maalesef ortadogu muamelesi goruyoruz begendigi cinsiyet olmayinca kurtaj olmak isteyen profiller yuzunden. Ama doktorunuza soylerler, doktorunuzun insiyatifinde size soylemek. Zaten doktor bebeginin uzerine titredigini bilir bu yuzden soyler merak etme.

Kızlar benim ne bulantım geçti nede halsizliğim alt karın kasık ağrımda başladı artı baş dönmesi birde mide yanması geldi çok yoruluyorum 10 adım atsam nefes nefese yim kalbim beynimde atıyor 12+5 deyim
Baş dönmesi hariç hepsi bende de var, hatta genelde gebeliğin ilk haftası herkes kasıklarım ağrıyor derken anlamlandıramazdım ama şimdi hep kasıklarım hem de karnım ağrıyor. Okula 15dk yürüyorum, nefes nefese kalıyorum 😅 ama doktor büyümeye bağlı dedi bana

Kızlarrrr merhabalarr. Ayrıntılı ultrason devlet Hastanesi'nde yapılıyor mu acaba bilgisi olan var mı? Ve kaçıncı haftada gittiniz
Perinatoloji ya da radyoloji bölümü yapıyor bildiğim kadarıyla. Perinatoloji için kadın doğum yeşil alan açıyor, ancak öyle randevu alınıyor. Radyolojik bilmiyorum. 20.-24.haftalar arası tapılıyor ve hemşire arkadaşım 22.haftayı önermişti bana net sonuçlar için. Henüz biz de kendi isteğiyle perinatolojiye gidenler dışında ayrıntılı ultrason dönemine girenler olmadı. İnşallah sağlıkla o günleri de görürüz 🙌🏻🥰

Ah çok sevindim demekki devlette hala sabirli ve iyi doktorlarımız da var 😍 şimdi aklıma şu takıldı benim sindirim problemim yok tuvalete çok rahat çıkıyorum şimdi acaba bebeğim benden beslenemiyor mu gibi saçma sapan bir düşünce aldı beni 😅 zaten ne bulantı ne tiksinti ne ağrı hiç bir belirtim yok bir de üzerine bunu takarım ben şimdi 😂
Ben de geçen hafta senin gibiydim her şey 13. Hafta bitince başladı canım 😂 Bir anda akşamları mide yanması ve hazımsızlık çıktı ortaya ama benim bünyem zaten yatkındır. Regl öncesi de hep yaşardım. Bebek besleniyor da büyüyor da hep böyle düşün ☺️ Ne güzel sen de keyfine bak.

Ben şimdiden daha hareketli enerjik günlerimi özledim. Arkadaşlarla haftasonu kampa gideceğiz ben oturucam onlar bisiklet sürecek 🥺 bi doğsun inşallah sağlıkla da doğaya salıcam hemen 😂

Kızlar ikili testi verdikten sonra iki gün içerisinde vs cıkıyor ya iki gün sonra doktorumuza tekrar gitmemiz mi gerekiyor sonuclar için yoksa sonuçlar cıktığında telefondan da konusup yorumluyor gitmemize gerek kalmıyor mu? Özel hastaneye gidiyorum bu arada.

Kızlar ikili testi verdikten sonra iki gün içerisinde vs cıkıyor ya iki gün sonra doktorumuza tekrar gitmemiz mi gerekiyor sonuclar için yoksa sonuçlar cıktığında telefondan da konusup yorumluyor gitmemize gerek kalmıyor mu? Özel hastaneye gidiyorum bu arada.
Benimki bi sorun olursa ben seni ararım aramazsam sorun yoktur ama merak edersen arayabilirsin demişti iki gebeliğimde. Bir sonraki randevuda sorun olmadığını söylemişti (özel hst)

Bende perşembe cinsiyet ve ikili tarama sonucum için gideceğim.
İlk kızım ben hep şekerli şeyler yiyince bir de dürtünce hareket ederdi. Onda da hiç anlamadım hamileliğiimi elhamdülillah. Hiç midem bulanmadı bel ağrım dışında pek ağrım bile olmadı. Belli saatleri olurdu ancak o zaman hareket ederdi. Şuan inanılmaz hareketli bir bebek. Kolik olduğu dönem dışında bana bir zorunluğu asla olmadı. asla yaramaz değil. Koşar zıplar hoplar ama asla atmqz kırmaz yırtmaz.
Bu da aynı şekilde hareket olarak. İnşallah kızıma benzer diye dua ediyorum. Ben biraz inanıyorum anne karnındaki bebeğin hareketlerinden doğduğu zamanki yapısına. Bir de annenin ruh halinin bebeğe yansımasına. Çok Stresli annelerin bebekleri bence daha yaramaz olabiliyor. 😂
Her şeyin bası sağlık elbette. Sağlıkla doğsunlar inşallah
Cinsiyeti öğrendin mi 😊 ben bugün gittim kız geliyor Allah nasip ederse 🥰🧿

Kızlar dünyanın en saçma sorusu olabilir ama biz doktordan çıktık gene azcık önden gidiyoruz aç karnına girdim ultrasona bebek inanılmaz zıplıyordu nasıl yani hareket etmek gibi değilde sıçramak hıçkırmak gibi 12.haftada normal mi bu ya doktorda yandınız siz ilerde diyor😂
Benimki de sırt üstü zipliyordu canım bu haftalarda hareketlerinin böyle olduğunu bütün bedenle birlikte hareket ettiğini ileriki haftalarda elini ayağını oynayacağını söylemişti bana doktorum 🥰

Canım benim doktorum çok çok garantici kesin olmazsa asla söylemez o yüzden hiç ümidim yok 😂 abimin eşi de o doktora gidiyordu erkek olmasına rağmen 18. Haftada söyledi 🫠
Abooo 18 mi 🙄 bekleme başka bi doktora gidip öğrensen ben dayanamazdım valla 🤭 doktorlarını sevdiğinide biliyorum ama öğrenmek için değer galiba ☺️

Ben kaldım inşallah bende bir an önce öğrenirim yaaa
Tek değilsin merak etme..
Daha benim kontrol 27sinde ve o zaman 13 haftalik olmuş olacak cinsiyeti söylemez diye tahmin ediyorum 😭
Ya benım kontrol yok hazıran da 3 üne aldım artık söyler o zamana 😩 16 haftalık olacagız . Ya sabır dıye dıye gıdıyoruz bakalım ..
Cinsiyet içinde erken gitmem vallahi boşa verecegım parayı bebeğime harcarım 😂

X