2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Tek değilsin merak etme..

Ya benım kontrol yok hazıran da 3 üne aldım artık söyler o zamana 😩 16 haftalık olacagız . Ya sabır dıye dıye gıdıyoruz bakalım ..
Cinsiyet içinde erken gitmem vallahi boşa verecegım parayı bebeğime harcarım 😂
Hahah 😂 evet haklısın ama benim 14+3 de bir doktor randevum daha var o da söylemezse giderim başka doktora 🫠

Evet kız dedi bana da ama içimi buruk bıraktılar. Paylaşamadım o yüzden. Kayınvalidem oğlan bekliyordu morali bozuldu suratı asıldı. Kayınvalidemin 3 kızı 1 oğlu var. Ailede 7 torun var 1 i erkek. Oğlan da oğlan diye tutturuyordu. Benim de canım sıkıldı ister istemez tavırlarından. Hala daha şey diyır bir de oğlu 6. Ayda göstermiş zorla kendini belki bu da böyle olurmuş. Yanımızda birde kardeşini aradı haber verdi o da tüh olsun neyse filan dedi. Sanki şey kız olunca kötü oluyor da işte olsun napalım hayırlısı der gibi. Bir de yaşınız genç bir daha yaparsınız filan. Erkek için tekrar doğurtacak beni ona kalsa. Zaten kaynanam 4 çocuk deyip duruyor. Sanki kendileri bakacak gibi. Sinirlendim bende.
2. Çocuğu kendim içim değil kızıma yoldaş olsun diye yapıyorum. Kızımda sorsam kız kardeş isterdi gönlüne göre oldu bence daha çok beraber vakit geçirirler diye seviniyorum. İçimden de hep kız geçiyordu. Tek kız olarak çok zorlandım hep birilerini aradım yanımda hep yalnız kaldım kızım için seviniyorum. Birbirlerine yoldaş hayırlı kardeş olsunlar inşallah 🙏🏻 Karışık duygular yaşattılar yani açıkcası. Allah herşeyin hayırlısını versin sağlıkla gelsinler inşallah 🙏🏻
Ahh boş yere üzmüşler seni, oysa o kadar çok şanslısın ki. İki kız kardeş mükemmel bir şey(iki erkek kardeş de) ömür boyu ayrılmayacakları dostlarını buldu kızlar.

Hiiiiç canını sıkma bende o tepkileri bekliyorum ama ben asla susmam..
Erkek olursa alkış tutan kız olunca tutmazsa asla lafımı esırgemem..
Bir insana en güzel armağan kardeş hele ki iki kız kardeş yada iki erkek kardeş ..
Benım 2 ablam var gece gunduz yan yanaymısız gıbı haberlesırız bırbırımızle .. Annemın babamın yaptıgı en guzel şey 3 kız kardeş 😍
Çook şanslısın yani 🎀
Sussan olmuyor susmasan olmuyor gerçekten bazı şeyler , erkek olsa apayrı tutacaklardı o kesin. Oğlunun oğlu olacaktı çünkü. Allah bilir neler yapardı. Hayalleri varmış zaten. 🙄
Neyse daha fazla sinirlenmek istemiyorum.
Canim seni en iyi ben anlarım galiba. Benim kaynanamın da 3 kızı 1 oğlu var bana ilk günden beri inşallah erkek çocuk olur diyip diyip duruyor ilk torun sağlıklı hayırlisi olsun diyeceğine erkek olsun dedi hep üzülüyorum onun adına eski düşüncelere sahip insanlar hâlâ varmış. Ben ilk günden beri kız hissediyordum bugün kız olduğunu duyunca belki değişir erkek olur çok sevinme inşallah erkektir erkek olmasını istiyorum dedi. En sonunda sinirlenip madem istiyorsun o zaman kendin yap bı tane erkek çocuk dedim, ben sıramı sana verdim sen yap erkek çocuk dedi gülerek 😤😡
Resmen aynu kaderi yaşıyoruz. Bizimkilerde 3 kız 1 oğlan. İlkinde bi hevesliydi oğlana kız oldu. 2. De hala erkek erkek diye tutturuyordu yine kız oldu. Bu sefer ama fena bozuldu. Resmen duruldu. Sessizleşti sanırsın ölen var. Bende dedim çok oğlan istiyorsan yapsaydın bir tane diye o da yaptım da düştü depremde dedi. Bana kalsa daha doğururdum hastalıklar bırakmadı diyor. Ne denir ne söylenir bilmiyorum. Görümcemde aynı kafa 1 oğlu var benim ki oğlan olsunmuş oğluna yoldaş oyun oynasınlarmış ama kendi kız istiyormuş. Herkes kendi kafasından atıp tutuyor kendini düşünüyor. Doğuran ben bakan ben yetiştiren ben. Herkesin her şeyi isteme söyleme hakkı var. Kimse nerde ne konuşması gerektiğini asla bilmiyor. Bunu söyleyen görümcem doktor birde düşünün.
Ahh boş yere üzmüşler seni, oysa o kadar çok şanslısın ki. İki kız kardeş mükemmel bir şey(iki erkek kardeş de) ömür boyu ayrılmayacakları dostlarını buldu kızlar.
Kızlarım için çok mutluyum gerçekten🙏🏻 Erkek kız farketmezdi önemli olan birbirlerine güzel kardeş hayırlı arkadaş dost olmaları😊 Allah yollarını ayırmasın inşallah

Sussan olmuyor susmasan olmuyor gerçekten bazı şeyler , erkek olsa apayrı tutacaklardı o kesin. Oğlunun oğlu olacaktı çünkü. Allah bilir neler yapardı. Hayalleri varmış zaten. 🙄
Neyse daha fazla sinirlenmek istemiyorum.

Resmen aynu kaderi yaşıyoruz. Bizimkilerde 3 kız 1 oğlan. İlkinde bi hevesliydi oğlana kız oldu. 2. De hala erkek erkek diye tutturuyordu yine kız oldu. Bu sefer ama fena bozuldu. Resmen duruldu. Sessizleşti sanırsın ölen var. Bende dedim çok oğlan istiyorsan yapsaydın bir tane diye o da yaptım da düştü depremde dedi. Bana kalsa daha doğururdum hastalıklar bırakmadı diyor. Ne denir ne söylenir bilmiyorum. Görümcemde aynı kafa 1 oğlu var benim ki oğlan olsunmuş oğluna yoldaş oyun oynasınlarmış ama kendi kız istiyormuş. Herkes kendi kafasından atıp tutuyor kendini düşünüyor. Doğuran ben bakan ben yetiştiren ben. Herkesin her şeyi isteme söyleme hakkı var. Kimse nerde ne konuşması gerektiğini asla bilmiyor. Bunu söyleyen görümcem doktor birde düşünün.

Kızlarım için çok mutluyum gerçekten🙏🏻 Erkek kız farketmezdi önemli olan birbirlerine güzel kardeş hayırlı arkadaş dost olmaları😊 Allah yollarını ayırmasın inşallah
Ay gerçekten illallah ettirirler insanı, boşver kuzum hiçbirini düşünme ağzı olan konuşuyor sen kendine ve çocuklarına odaklan onların sağlığı bu hayattaki en önemli şey canını sıkma. Bı de görümcen doktor olacak okumuş ama yine de cahil cuheylan 😡

Evet canim turkiyede aileye aciklanmasi yasak. Maalesef ortadogu muamelesi goruyoruz begendigi cinsiyet olmayinca kurtaj olmak isteyen profiller yuzunden. Ama doktorunuza soylerler, doktorunuzun insiyatifinde size soylemek. Zaten doktor bebeginin uzerine titredigini bilir bu yuzden soyler merak etme.
Gerçekten cinsiyet beğenmeyip kürtaj olan var mı yaaaa

Esas bu haftalara gelmek bile hayal gibi🥹🥹
Benim iki kontrol arası 3 hafta oldu bu sefer, ayrıntılı ultrasonu konuşuruz geldiğinde dedi. Onu ne zaman isteyecekler acaba🥹 o da sağlıkla geçsin baya yarılamış olacağız 🥰
Doktorum bugün bana 20. Haftada dedi bayramdan sonraki haftaya randevu alıcam. En merak ettiğim şeylerden biri benimde detaylı :dua:

Bana kalsa başka doktorun kapısını çalmıştim bile ama eşim bekleyelim diyor ben de o yüzden duruyorum 😂 bir de 14+3 de perinatologumda randevum var eğer o da soylemezse başka doktora kesin giderim ama kararlıyım 🤭
Süper o zamaan söyler perinatoloji doktoru kesin bana söyledi valla dün 12 haftadaydım seninki o zamana kesin belli olur yani söyler diret içerdeyken zorla al ağzından 😂🤭

Evet kız dedi bana da ama içimi buruk bıraktılar. Paylaşamadım o yüzden. Kayınvalidem oğlan bekliyordu morali bozuldu suratı asıldı. Kayınvalidemin 3 kızı 1 oğlu var. Ailede 7 torun var 1 i erkek. Oğlan da oğlan diye tutturuyordu. Benim de canım sıkıldı ister istemez tavırlarından. Hala daha şey diyır bir de oğlu 6. Ayda göstermiş zorla kendini belki bu da böyle olurmuş. Yanımızda birde kardeşini aradı haber verdi o da tüh olsun neyse filan dedi. Sanki şey kız olunca kötü oluyor da işte olsun napalım hayırlısı der gibi. Bir de yaşınız genç bir daha yaparsınız filan. Erkek için tekrar doğurtacak beni ona kalsa. Zaten kaynanam 4 çocuk deyip duruyor. Sanki kendileri bakacak gibi. Sinirlendim bende.
2. Çocuğu kendim içim değil kızıma yoldaş olsun diye yapıyorum. Kızımda sorsam kız kardeş isterdi gönlüne göre oldu bence daha çok beraber vakit geçirirler diye seviniyorum. İçimden de hep kız geçiyordu. Tek kız olarak çok zorlandım hep birilerini aradım yanımda hep yalnız kaldım kızım için seviniyorum. Birbirlerine yoldaş hayırlı kardeş olsunlar inşallah 🙏🏻 Karışık duygular yaşattılar yani açıkcası. Allah herşeyin hayırlısını versin sağlıkla gelsinler inşallah 🙏🏻
Benimde ikiz kız kardeşim var inanın dünyanın en güzel şeyi sizde çok şanslısınız. Arkadaşa bile hiç ihtiyaç duymadım şu zamana dek. En büyük destekçilerimden biri varlığına şükür ediyorum resmen. En güzel gününüzde içinizi buruk bırakmışlar ama işte anlatsan anlamazlar ne desek boş. Sadece çok mutlu olun ve çok şanslı olduğunuzu bilin.😍

Doktorum bugün bana 20. Haftada dedi bayramdan sonraki haftaya randevu alıcam. En merak ettiğim şeylerden biri benimde detaylı :dua:
İkiz olduğu için 19 çağırıyomuş ama kilomdan dolayı 20-21 arasınıkaçırmamız gerek yerleri daralıyo dedi, 🤷🏻‍♀️
Kızımda da 20 21 arasında girmiştim yüzünü çok net görüyosun iyi bi yere gidersen pozisyonu müsait olmasada uğraşıyo ona o görüntüyü vermek için cd veriyolar çok güzel bişey sağlıklı olduğunu öğreniyosun kızım benziyo resimdeki haliyle 🙈

İkiz olduğu için 19 çağırıyomuş ama kilomdan dolayı 20-21 arasınıkaçırmamız gerek yerleri daralıyo dedi, 🤷🏻‍♀️
Kızımda da 20 21 arasında girmiştim yüzünü çok net görüyosun iyi bi yere gidersen pozisyonu müsait olmasada uğraşıyo ona o görüntüyü vermek için cd veriyolar çok güzel bişey sağlıklı olduğunu öğreniyosun kızım benziyo resimdeki haliyle 🙈
Yaa çok heyecanlı ne güzel😍😍 Ben ultrason konusunda biraz şanssızım inşallah net bi şekilde görürüm🙏🏻🙏🏻

Yaa çok heyecanlı ne güzel😍😍 Ben ultrason konusunda biraz şanssızım inşallah net bi şekilde görürüm🙏🏻🙏🏻
Merak etme net bir şekilde görürsün 🤗 11+6da gittiğimde kahvaltı yapmamıştım, uğraştı etti istediğimiz pozisyona gelmedi. 2 saat sonra tekrar çağırdı, perinatoloji görünceye kdar deniyor yani 😌 kahvaltıdan sonra net bir şekilde gördük, tek kötü yanı benimki plesantayı bacak arasına alıyor😂 13.haftada kendi doktorumdayken de plasenta aradaydı 😅

Merak etme net bir şekilde görürsün 🤗 11+6da gittiğimde kahvaltı yapmamıştım, uğraştı etti istediğimiz pozisyona gelmedi. 2 saat sonra tekrar çağırdı, perinatoloji görünceye kdar deniyor yani 😌 kahvaltıdan sonra net bir şekilde gördük, tek kötü yanı benimki plesantayı bacak arasına alıyor😂 13.haftada kendi doktorumdayken de plasenta aradaydı 😅
Ay ben de 11+6 da gidecegim detayliya. Kahvalti et diye tembihledi bana :) ikizleri sagsaglim gorelim de cinsiyet isin eglencesi :)

Bizim bebişler biraz nazlı galiba😂 girdiğimde 10 haftalık bi gebenin ultrason görüntüsü açıktı resmen hayran kaldım bebeğin görüntüsüne🫠 Detaylıda iyice büyümüş olur bende güzel görüntü alırım diye umuyorum :dua:

Meraklı anne yok ben çok rahatım vallahi .. Önceki korkularımdan hergün gideyim istiyordum . Şükür atlatınca onu cinsiyet çokta mühim gelmiyor . Heyecan iyidir adrenalin gençleştirir 😂😂
Hayatım yeterince adrenalini valla fazlasına gerek yok 😂 gerçi şu an aklımdaki tek şey acaba iyi mi hala benimle mi sağlığı nasıl vs şeyler, yani cinsiyeti çok da düşünmüyorum ama 2 doktor da söylemezse o zaman düşünürüm diyorum başka doktora giderim diye 🤭

Kızlarrrr merhabalarr. Ayrıntılı ultrason devlet Hastanesi'nde yapılıyor mu acaba bilgisi olan var mı? Ve kaçıncı haftada gittiniz
Araştırmada yapılıyor önceden gidip randevu alın onlar o tarihte size randevu verirler 20 24 arası yapılıyor şehir hastanesinde de var bu arada

Bu arada kanada ve abd de doğum düşünen arkadaşlara bir kaç sorum olacak?
Vize ve ya pasaportunuz var mı? Ben şimdi başvursam yetişir mi?
Doğum için herhangi bir şirketle mi anlaşacaksınız yoksa her şeyi kendiniz mi ayarlayacaksınız?
Abd ya da kanada arasında hangisini tercih edeceksiniz?
Tanıdığınız var mı yoksa otel filan mı ayarlıcaksınız?
Güncel fiyatları biliyor musunuz?
Selam canım abd vize başvurusu asla yetişmez çünkü orada yüz yüze mülakat süreci var onlıne başvuru dışında gün aldığın görüşme süreci
Biz İstanbul’da yapmıştık ABD görüşmesini geçen sene ama bu sene seçim sürecinden ciddi bir öteleme olmuş randevularda diye duyduk. Kanada için vizeye direk bu ay başvurduk Amerika vizemiz orada kalacak yerimiz ve orada araç vardı masrafımız epey azdı aslında Miami için ama Kanada sosyal devlet olarak çok önerildi kardeşim avukat süreç vergi sistemi gibi araştırmalarını o ve orada bulunan vatandaşlardan öğrendik şimdi Kanada ya yöneldik doğumda Amerika vizesini ve İngiltere vizesini emsal gösterdik ve Kanada’ya başvurduk. Kanada online istedi evrakları eşimden değil ama benden daha önce hiç Kanada vize başvurum olmadığı için parmak izi istedi bunun için İstanbul veya Ankara’da ki aracI kurumdan Randevu alıp gideceksin biz 26sında tamamlıyoruz Kanada 2 ay kalma doktor hastahane pasaport vize yeme içme ( ev kiralama, araç kiralama dahil) 350- 400bin tl civari tutabilir diye hesapliyor esim maksimum biz doktor Ve hastaneyi kendi buradaki doktorumuz aracı oldu Toronto da bulduk ama henüz anlaşmadık. Türk bir doktor olacak oranın vatandaşı aynı zamanda. uçak biletini millerle alacağız.

Kızlaar ben de bugün kontrole gittim, her şey yolunda sağlığı yerinde, haftasiyla uyumlu dedi doktor. Cinsiyeti de bugün öğrendim. Daha önce hiç tahminde bulunmadı. Bize de bir erkek geliyor 👶🏻
Cinsiyeti öğrendin mi 😊 ben bugün gittim kız geliyor Allah nasip ederse 🥰🧿
Amaaaann herkes öğreniyor hadi bakalım güzel bebişler ya bunlar minnoşlar 🥰 maşallah herkesi tebrik ediyorum Allah kucağımıza almayı nasip etsin🫶🏻

Araştırmada yapılıyor önceden gidip randevu alın onlar o tarihte size randevu verirler 20 24 arası yapılıyor şehir hastanesinde de var bu arada
Kızlar benimki bugün muaynede herşey yolunda vs dedi ayın 8 i rutin muayene 3 hafta sonra vajinal ölçüm mü dedi rahim ağzı ölçüm mü dedi birşey yapıcam rutin bir kontrol dedi erken doğum ihtimalini görüp öyle devam edeceğiz sürece dedi o ne demek diye beni telaş sarınca tüm gebelere uyguladığım rutin birşey dedi doktoru söyleyen var mı bunu ya acaba detay ultrason dediğiniz şey ile aynı mı bu

X