2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlarım bugün bebişims alışverşe başladım bu tulumlardan 4 tane aldım ama tecrübeli anneler bunlardan ne kadar alınmalı takım mı daha kullanışlı tulumlar mı yardımınıza ihtiyacım varr💘😂
Eki Görüntüle 3249340
Güle güle kullansın, tecrübeli anne değilim ama tecrübeli yenge ve ablayım😂 bunlar ilk annelikte hele de biraz panik yapınız varsa ilk aylarda sizi zorlayabilir. Çünkü bazı bebeler kıyafet değişiminde kıyameti koparıyorlar. Bu sebeple mümkün olduğunca iki ayak kısmı açılıp kapanan tulumları tavsiye ederim 🌸

Merhaba Kasım anneleri😊. İnşallah hepiniz bebeklerinizi sağlıkla ve hayırla kucağınıza alıp büyütürsünüz. Ben de ocak ya da aralık annesi olucam kısmetse. Sizlere bir sorum olacak. İstanbulda olanlar hangi hastanelere gidip kaç tl muayene ücreti ödüyorsunuz?
Esenler Medipol perinotolog 1450, özel Güngören kadın doğum 420

Bu arada bir biberon yeterli değil mi? Bazı kişileri görüyorum maşallah her şeyden 4-5 tane aşıyorlar. Ben her şey az ama öz olsun kafasındayım. Geçenlerde mamajoonun +6 biberonu gelmişti bime, onu aldım. Bir de ucuna ikili +0 ay için biberon emziği aldım. Yeterli sanırım değil mi

Ya benım de öyleydı hep yattım o zaman korku telaş bısey yıyemedım kılo fılan hıc almadım kanama gectı ben kılo almaya basladım 😃
Bana doktor bısey demedı ayakta cok kalma dedı bel agrısı ıcın ama benım bünye yürümeye cok alıskın ben baya baya yuruyorum 😄
sorup bende yürüyeyim güzelce artık vallahi yatmaktan iki adım atınca yorulur oldum 😅😂

Merhaba arkadaşlar,
Ben de sürpriz 3.bebeğimle Kasım ayı anne adayıyım. muhtemel doğum tarihi 1 aralık ancak önceki doğumlarımın sezeryan olması nedeniyle Kasım ayında doğum olacağını söyledi doktorum. Umarım hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız. Endişelerimden yeni yeni kurtulup aranıza katılabiliyorum. Bugün 11+6 yım. bir sonraki kontrolüm haftaya salı günü. en son 9 haftalıkken gitmiştim. diğer gebeliklerimle belirtiler konusunda hiçbir farklılık yaşamıyorum. (iki oğlum var) fotoğraf eklesem ben de cinsiyet tahmini alabilir miyim

Eklentiler

• Image_3.jpg
    Image_3.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 65
  • Image_1.jpg
    Image_1.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 60
Bana da 12 haftada kıza benziyor dedi doktorumuz . Tabi ki net değil daha kucik dedi Bir kızım olsun çok istiyorum. İnşallah Rabbim kız evlat da nasip eder bana ve tüm isteyen annelere.🥰

Eklentiler

• Screenshot_2023-05-09-13-36-34-45_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2023-05-09-13-36-34-45_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 76
Bu arada bir biberon yeterli değil mi? Bazı kişileri görüyorum maşallah her şeyden 4-5 tane aşıyorlar. Ben her şey az ama öz olsun kafasındayım. Geçenlerde mamajoonun +6 biberonu gelmişti bime, onu aldım. Bir de ucuna ikili +0 ay için biberon emziği aldım. Yeterli sanırım değil mi
Ben iki üç tane almıştım ama kızım hiç biberon kullanmadı aldığım gibi duruyor. Bence bebeğe göre almak daha mantıklı.

Merhaba arkadaşlar,
Ben de sürpriz 3.bebeğimle Kasım ayı anne adayıyım. muhtemel doğum tarihi 1 aralık ancak önceki doğumlarımın sezeryan olması nedeniyle Kasım ayında doğum olacağını söyledi doktorum. Umarım hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız. Endişelerimden yeni yeni kurtulup aranıza katılabiliyorum. Bugün 11+6 yım. bir sonraki kontrolüm haftaya salı günü. en son 9 haftalıkken gitmiştim. diğer gebeliklerimle belirtiler konusunda hiçbir farklılık yaşamıyorum. (iki oğlum var) fotoğraf eklesem ben de cinsiyet tahmini alabilir miyim
Hoşgeldin🥰 grubumuzda iki erkek anneleri var, seni en iyi onlar anlar🙃 sağlıkla gelsin ve büyüsünler umarım. Cinsiyet tahminim ise kız ama çok küçük olduğundan sadece his, umarım gönlünden geçen olur❤️

Merhaba.
Ben de iki oğlumda da tek biberon (cam) alıp emzik kısımlarını değiştirerek kullandım. kaynatma ve sterilizasyon makinesine koyarak çok rahat oluyor. ektra süt sağma makinesinin biberonu vardı ama içirmek için kullanmamıştım onu her ne kadar bpa free olsa bile cam sağlıklı geldi hep bana. ileride su için yeni biberon ekleniyor.

Hoşgeldin🥰 grubumuzda iki erkek anneleri var, seni en iyi onlar anlar🙃 sağlıkla gelsin ve büyüsünler umarım. Cinsiyet tahminim ise kız ama çok küçük olduğundan sadece his, umarım gönlünden geçen olur❤️
Çok teşekkür ederim. Benim doktorum 16.haftada detaylı bakmadan önce söylemiyor. her iki gebeliğimde de kesin erkek diye hissetmiştim. bu gebeliğimde belki de plansız gelen olduğu için hiçbir hissim yok. tabi ki sağlıkla gelsin ne olursa olsun sevilecek ama cinsiyetini en merak ettiğim bebeğim :) salı günü 12+3 olacak yeniden eklerim

Şimdilk almayın bence deneyin hiç biberon almazsa boşa gidiyor hepsi gerekirse yine alırsınz

Ya hahaha hiç olur mu öyle şey🙈 gerçi şu an anca kanından besleniyor zaten. Vücudun hormonlardan çok etkilenmiyor demek ki. Bulantı, tiksinti ben de de olmadı😅
Haftaların ilerledikçe sindirim problemi yaşama ihtimalin artıyor, o zaman da ona takılıyorsun işte annelik 🤣
Hahaha evet gerçekten annelik eşittir nankörlük benim için 😂 yav mis gibi işte keyfini çıkarsana ama yookk illa bişeye takıcam 🥲😀

Ben iki üç tane almıştım ama kızım hiç biberon kullanmadı aldığım gibi duruyor. Bence bebeğe göre almak daha mantıklı.
Ben de sırf emzirme problemi olursa diye aldım. Ben göçük göğüslüyüm, silikon uçlarda var artık ama illa ihtimalleri düşünüp bir tane alayım dedim. O halde yeterli olut

Merhaba.
Ben de iki oğlumda da tek biberon (cam) alıp emzik kısımlarını değiştirerek kullandım. kaynatma ve sterilizasyon makinesine koyarak çok rahat oluyor. ektra süt sağma makinesinin biberonu vardı ama içirmek için kullanmamıştım onu her ne kadar bpa free olsa bile cam sağlıklı geldi hep bana. ileride su için yeni biberon ekleniyor.
Ben su konusunda sanırım biraz annem gibi olacağım, başlarda kaşık sonrası direkt cam bardak 😅 hiç hatırlamam bana ya da kardeşlerime plastik bardakta su içirdiğini

Kızlar dünyanın en saçma sorusu olabilir ama biz doktordan çıktık gene azcık önden gidiyoruz aç karnına girdim ultrasona bebek inanılmaz zıplıyordu nasıl yani hareket etmek gibi değilde sıçramak hıçkırmak gibi 12.haftada normal mi bu ya doktorda yandınız siz ilerde diyor😂

Evet, aynen dediğiniz gibi. Gündüz düz duvarda atom karınca akşam erkenden yatakta pelte😅
aynen öyleler :KK48:
Bugün doktor kontrolümüz vardı. Geçen hafta erkek gibi duruyordu bu hafta kesin kız olduğunu gördükkkk. :KK9: Ultrason fotoğraflarından da erkek çıkıyordu nub falan bende çürüdü yani. :KK3:
senle günlerimiz aynı bana da geçen hafta büyük ihtimal erkek dedi haftaya tekrar gideceğim senin ki gibi sonradan kız demesi eşimin beklediği sürpriz:anneadayı:
Merhaba arkadaşlar,
bende bazı farklılıklar vardı ama yine aynı cinsiyet dedi :KK48:

Kızlar dünyanın en saçma sorusu olabilir ama biz doktordan çıktık gene azcık önden gidiyoruz aç karnına girdim ultrasona bebek inanılmaz zıplıyordu nasıl yani hareket etmek gibi değilde sıçramak hıçkırmak gibi 12.haftada normal mi bu ya doktorda yandınız siz ilerde diyor😂
maşallah hareketli bi bebiş geliyor demekki

Kızlar 13 haftalık hamileyim doktordan çıktım cinsiyet için pozisyonun doğru olmadığını söyledi doktorum.. Sizden sadece tahmin istiyorum meraktan şimdiden teşekkürler❤️😘🥰

Eklentiler

• IMG_4917.jpeg
    IMG_4917.jpeg
    65,3 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_4918.jpeg
    IMG_4918.jpeg
    69,6 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_4919.jpeg
    IMG_4919.jpeg
    67,1 KB · Görüntüleme: 54
X