2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Benim ilk haftalarda kahverengi lekelenmem olduğu için doktorum 10 dakika yürü 5 dakika dinlen yürüyüş gibi yapma demişti sonra bir daha olmadı zaten dinlendim hep yürüyüşlere ne zaman başlanır acaba yarım saat yürüsem mi diyorum her gün artık
Ya benım de öyleydı hep yattım o zaman korku telaş bısey yıyemedım kılo fılan hıc almadım kanama gectı ben kılo almaya basladım 😃
Bana doktor bısey demedı ayakta cok kalma dedı bel agrısı ıcın ama benım bünye yürümeye cok alıskın ben baya baya yuruyorum 😄

Denemek için küçük alın isterseniz çünkü genelde açıldıktan sonra iki gün içinde tüketiniz yazıyor üzerlerinde. Aslında bozulmuyor tabii ama bakteri falan mı ürüyormuş (kutu sütler için de geçerli aynı şey), öyle bir şey vardı.
Bir de, vicdan yapmanıza gerek yok aslında. Bildiğim kadarıyla anne hiç süt ürünü vb. tüketmese de bebek ihtiyacı olan kalsiyumu her türlü alıyor anneden ama annenin kalsiyum depoları boşaldığından diş çürümesi, kemiklerde zayıflama vb. Gibi sorunlar yaşayabiliyor.🤦🏼‍♀️😅
Öyle yapayım varsa küçük alayım .

Evet öyle çok iyi doktorlarımız da var. İlgili, işini severek yapan. Sevindim senin için🥹
Sindirim problemim benim de bir ara çok kötüydü, çok fazla şişkinliğim vardı. Sık sık besleniyordum çünkü öyle önerilir 🙃 ama bana iyi gelmedi. Evden çalıştığım için saat 10.30 gibi kahvaltı ediyorum ( sıkı bir kahvaltı) saat 14.00 gibi meyve ve ceviz badem yiyorum. Akşam yemeğini de saat 17.00 gibi yapıyorum.( son bir haftadadır) akşam yemeğinden sonra yatana kadar tabiki acıkıyorum ama kefir meyve yine ceviz falan yiyorum. Çok fazla rahatladım. Resmen hamile göbeğim bile rahatladı çünkü şişkinlikmiş o. Herkes için farklıdır bu sistem herkese uygun değil ama benim bünyem sık yemeye alışkın değilmiş çünkü hiç sindirmesine izin vermememişim. Zaten mide bulantısı da çekmedim baya baya götürmüşüm yemekleri. 🤣
Ben de senin gibi yapıyorum 🫢 Sanki midem boş kalınca hemen bulanmaya başlayacakmış gibi korkudan sürekli yiyorum. Bir sakinleşeyim bakalım 😂 Akşam yemeklerini 7-8 gibi yiyoruz biz o beni mahvediyor. O düzeni değiştirirsem iyice rahatlayacağım ben de sanırım 🙏🏽

Bugün doktor kontrolümüz vardı. Geçen hafta erkek gibi duruyordu bu hafta kesin kız olduğunu gördükkkk. :KK9: Ultrason fotoğraflarından da erkek çıkıyordu nub falan bende çürüdü yani. :KK3:
Aaa kız sayısımız 1 kişi arttı 😂😂 Kaç haftalıksınız Saglıkla gelsın ..

Bebeklik alerjisiyle ilgili bilgim yok ama doktora danışsanız, hamileyken alabileceğiniz bir önlem var mıdır acaba? En azından hangi besin olduğunu biliyorsanız daha kolay yönetirsiniz süreci. Benim oğlumda da senede birkaç kere döküntü tarzı alerji oluyor ama nedeni bulunamadı. Çok şiddetli ve uzun süreli olmadığı için de üstünde durmadık.
Ben bunun biraz genetik olduğunu düşünüyorum mesela benim çocukluktan beri geçmeyen ara ara tekrarlayan egzamalarım var. İnek sütü içsem karnım kocaman olur gaz sancıları yaşarım. Kaç kere alerji testi yaptırdım ama hep birşey yok dediler. Kızımın da sadece süte değil çoklu besin alerjisi var neye olduğu bulunamadı. İnşallah ikinci de bu sorunu yaşamam 🤦🏻‍♀️

selam güzel anneler burada en çok soru soran anne olarak yine ben geldim🙋🏼‍♀️😂 biliyorsunuz ki çalışan hamileler akşam vardiyasına gelemez ben bunun üzerine basa basa yöneticime söyledim çünkü bi kaç kere beni akşam vardiyasına yazmaya calıstı dediğim gibi her seferinde söyledim ve uyardım ama cumartesi günü beni tekrar akşam vardiyasına yazmış. Sorun çıkmasından artık bıktım yani anlamıyor gerizekalı adam belli ki. Eşimde diyor ki rapor al gitme anlamadığı şeyi elli kere mi anlatacaksın. Sizce alsam mı rapor? Kesinlikle akşama gelmek istemiyorum çünkü beni çok zorluyor ve söylesemde artık bir şey değişmez. Siz olsanız napardınız?

Evet öyle çok iyi doktorlarımız da var. İlgili, işini severek yapan. Sevindim senin için🥹
Sindirim problemim benim de bir ara çok kötüydü, çok fazla şişkinliğim vardı. Sık sık besleniyordum çünkü öyle önerilir 🙃 ama bana iyi gelmedi. Evden çalıştığım için saat 10.30 gibi kahvaltı ediyorum ( sıkı bir kahvaltı) saat 14.00 gibi meyve ve ceviz badem yiyorum. Akşam yemeğini de saat 17.00 gibi yapıyorum.( son bir haftadadır) akşam yemeğinden sonra yatana kadar tabiki acıkıyorum ama kefir meyve yine ceviz falan yiyorum. Çok fazla rahatladım. Resmen hamile göbeğim bile rahatladı çünkü şişkinlikmiş o. Herkes için farklıdır bu sistem herkese uygun değil ama benim bünyem sık yemeye alışkın değilmiş çünkü hiç sindirmesine izin vermememişim. Zaten mide bulantısı da çekmedim baya baya götürmüşüm yemekleri. 🤣
Benim beslenme şeklim de seninki gibi sayılır, çünkü ben de temelde 2 öğün beslenen biriydim/biriyim. Sabah 10.30-11.00gibi kahvaltı işim bitmiş oluyor. Okulda da öğleden sonra leblebi, meyve vs yiyorum. Akşam yemeğim de genelde 19.00u buluyor oturmamız. Sonrasında da sadece meyve yiyorum ama benim mide ekşimesi bu hafta arttı. O olmasa yormuyorum aslında vücudumu

selam güzel anneler burada en çok soru soran anne olarak yine ben geldim🙋🏼‍♀️😂 biliyorsunuz ki çalışan hamileler akşam vardiyasına gelemez ben bunun üzerine basa basa yöneticime söyledim çünkü bi kaç kere beni akşam vardiyasına yazmaya calıstı dediğim gibi her seferinde söyledim ve uyardım ama cumartesi günü beni tekrar akşam vardiyasına yazmış. Sorun çıkmasından artık bıktım yani anlamıyor gerizekalı adam belli ki. Eşimde diyor ki rapor al gitme anlamadığı şeyi elli kere mi anlatacaksın. Sizce alsam mı rapor? Kesinlikle akşama gelmek istemiyorum çünkü beni çok zorluyor ve söylesemde artık bir şey değişmez. Siz olsanız napardınız?
Rapor almak çözüm değil ki, yöneticinin bunu kabul etmesi gerekiyor. Bence bugun bir kere daha konuş, haklarından bahset. Cumartesi konusunda ısrarcı olursa rapor alırsın. Ama dediğim gibi bu hafta alsan rapor haftaya yine vardiya yazacak. Haklarını savun, öğrensin

Yok ben 12 de gıttım bakmadı bıle 16 da soyluyorum dedı 😀 16 da gıdıcem daha çoook var. Devlette söylemez ona da 15 de gıdecegım.
Ben yarın 12+2 oluyorum ve randevum var bakalım birşey söyleyecek mi? Kızımı 20. Haftada ayrıntılı ultrasonda söylemişlerdi öncesinde hiç yorum yapmamışlardı 😅

Rapor almak çözüm değil ki, yöneticinin bunu kabul etmesi gerekiyor. Bence bugun bir kere daha konuş, haklarından bahset. Cumartesi konusunda ısrarcı olursa rapor alırsın. Ama dediğim gibi bu hafta alsan rapor haftaya yine vardiya yazacak. Haklarını savun, öğrensin
Şimdi şöyle ki ben üzerine basarak bu cumartesiyi söyleyeceğim değişen bir şey olmayacak ve benim bilerek inadına rapor aldığımı sanıp aramız dahada gerilecek adam zaten biraz sorunlu bende böyle şeyleri yaşamak istemiyorum. İş yerinde huzursuzluk tartısma istemiyorum. Çünkü biliyorum ki bu sefer baska şeylere yokuş yapacak haklarımla alakalı değilde iş zorluğu ile alakalı. Diğer haftalarda eğer tekrar aynı girişimde bulunursa uyaracağım ve dinlemezse şikayet edeceğimide belirteceğim. Bu durumda anlattıklarıma göre önceden rapor almak daha mantıklı değil mi?

X