2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ekim anneleri grubunun ilk mesajında çok güzel bir liste var. Bakabilirsin :) ben de ordan yardım alacağım. Şimdilik gözüme çok güzel gelen bir kaç parça bir şey aldım.
İndirime girdikçe alacağım bir şeyler 🥹
Bende karışık bedenler denk geldikçe alıp attım köşeye ilerleyen haftalarda düzenleyip eksiklere yönelirim 🥰

Benim de bir sorum olacaktı, daha doğrusu fikrinizi almak istiyorum. Normalde tek isim düşünüyordum, hatta büyük ihtimalle Ada olacak. Ancak yurt dışına gitme isteğimiz son zamanlarda biraz arttı. Sizce kimliğine yabacı kökenli bir isim yazdırsak mantıksız mı? Çocuk bir kimlik sıkıntısı yaşar mı? Kimse bilmek zorunda değil gerçi, Türkçe ismi ile sesleneceğiz. Belki daha Türkçeye uyumlu Mila, Alis gibi isimler ekleyebiliriz ama yine de kafam çok karışık bu konuda.
Olabilir canım ada oldukça kısa bir isim zaten diğer sunduğun isimlerde kısa öz ve güzel 😌

Benim de bir sorum olacaktı, daha doğrusu fikrinizi almak istiyorum. Normalde tek isim düşünüyordum, hatta büyük ihtimalle Ada olacak. Ancak yurt dışına gitme isteğimiz son zamanlarda biraz arttı. Sizce kimliğine yabacı kökenli bir isim yazdırsak mantıksız mı? Çocuk bir kimlik sıkıntısı yaşar mı? Kimse bilmek zorunda değil gerçi, Türkçe ismi ile sesleneceğiz. Belki daha Türkçeye uyumlu Mila, Alis gibi isimler ekleyebiliriz ama yine de kafam çok karışık bu konuda.
Bana sorarsan gerek yok derim. Hiç oynama ismiyle. Ada ismi herşekılde yazılışı olan bir isim. Sonucta senınde adın esınınde adı turk ismi siz kullanacaksanız oda hayli hayli kullanabılır dıye düşünüyorum.

Ay kefir bayılırım, evdeki dört yaş da bayılarak içiyor iki senedir😅

Alışınca mı iyi geliyor acaba, tam da o marka serin serin güzel geliyor bana.
Bende kefire aşığım ama hamilelik için etkisi bilinmiyor diye okudum bir kaç yazıda hiç içemedim bugün burada görünce canım çok çekti şimdi içiyorum 😂

Kızlar bebek alışverişi için liste oluşturdunuz mu ? Özellikle kıyafet konusunda yenidoğan 1-3 ay 3-6 ay kaç takım yapmalıyız bu konuda yardıma ihtiyacım var 🙄
Çevremden gelen öneri 1-3 veya 0-3 yani yeni doğan çok fazla almayın deniyor özellikle hastahane çıkışı bir büyük set birde 6’lı küçük set yeterli oluyormuş canım. O dönemde çok hızlı büyüdüğünden bebek kalıyor diyor herkes

Ekim anneleri grubunun ilk mesajında çok güzel bir liste var. Bakabilirsin :) ben de ordan yardım alacağım. Şimdilik gözüme çok güzel gelen bir kaç parça bir şey aldım.
İndirime girdikçe alacağım bir şeyler 🥹
Yaa bende beğendiğim şeyleri aldım sanırım yenidoğan fazla akmaya gerek yok 3-6 ve 6-9 almak daha mantıklı

Bence 1,3 veya 0,3 alt üst 10 takım yeter çok çabuk büyüyorlar ama yedeğe de ihtiyaç duyuluyor bezden taşanlar kusmuk vs 3,6 6,9 daha çok giydirdim ben
Evet herkes 1-3 fazla almak mantıksız diyor bir de zıbınlar uzun kollu mu olmalı kış bebeği olacağı için askılı zıbın bakmıyorum

Çevremden gelen öneri 1-3 veya 0-3 yani yeni doğan çok fazla almayın deniyor özellikle hastahane çıkışı bir büyük set birde 6’lı küçük set yeterli oluyormuş canım. O dönemde çok hızlı büyüdüğünden bebek kalıyor diyor herkes
Evet bende aynı düşüncedeyim hastane çıkışı almak istemiyorum gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum onun yerine alt üst iki takım yapmayı düşünüyorum

Hahahaahaha ya cok güldüm cok merak ediyorum sonucunuu
doktor 1 ay sonra bakariz dedi 😬
Bende onu düşünüyorum evde 3 erkek olacaklar eşimle birlikte yaa benim içimde hala bir çocuk var sanki ben kızım olursa o içimdeki kızıda büyütecektim onunla birlikte 🌸 ama inşallah onları birbirine bağlı iki yakın arkadaş gibi büyütebilirim 🤲🏻 bizim için son çocuk bu bir kaza olmazsa sizin adınıza sevindim inşallah sağlıcakla gelir prenses 🥰
bizimde kaza bakalim nasibimize ne cikacak saglikli olsun diyorum kiz olsun diye dua edincede eger erkekse haksizlik ediyorum diye üzülüyorum vala cok tuhaf bir duygu çevrem aciyarak bakiyor soruyor kizmi diye savunmaktan yoruldum 1 ay sonra belli olacak bakalim

Bana da kardeşim bebiş arabasını aldı kızlar bide puset olan araba koltuklarından daha eve gelmedi renkler bunlar🥰 geçen gün anneler birdeyken bebeğe aldığım herşeyi açtım baktılar ayrıca listede yapmıştım ama görsünler rahat etsinler diye gösterdimde attık ben birşey almıyorum anneler alır fazlalık olmasın dedim
CC1FAF35-A49E-4EF9-9C94-FF127BA75F94.jpeg
BA4942B1-AE7B-4DCC-95D1-FAC7D016CD38.jpeg
ama heyecan yaptım çok

Evet herkes 1-3 fazla almak mantıksız diyor bir de zıbınlar uzun kollu mu olmalı kış bebeği olacağı için askılı zıbın bakmıyorum
ayy oğlum yaz bebeğiydi kışın 3 4 aylıktı sıfır kol zıbın giydiriyordum üzerinede normal kıyafetini eğer uzun kolu tek giydireceksen olur ama sanırım sıfır kol en çok kullanılan hatta ben kısakollu daha çok kullandım öyle diyim genelde evlerimiz sıcak oluyor zaten yaşadığım şehirde soğuk değil

doktor 1 ay sonra bakariz dedi 😬

bizimde kaza bakalim nasibimize ne cikacak saglikli olsun diyorum kiz olsun diye dua edincede eger erkekse haksizlik ediyorum diye üzülüyorum vala cok tuhaf bir duygu çevrem aciyarak bakiyor soruyor kizmi diye savunmaktan yoruldum 1 ay sonra belli olacak bakalim
Aaa banada yapıldı aynısı budamı erkek filan sanki 10 tane doğurmuşum gibi bencede en önemlisi sağlıklı olması gönlümüzden tabiki birşeyler geçiyor rabbim hayırlısıyla nasip etsin diyorum bende 🥰

ayy oğlum yaz bebeğiydi kışın 3 4 aylıktı sıfır kol zıbın giydiriyordum üzerinede normal kıyafetini eğer uzun kolu tek giydireceksen olur ama sanırım sıfır kol en çok kullanılan hatta ben kısakollu daha çok kullandım öyle diyim genelde evlerimiz sıcak oluyor zaten yaşadığım şehirde soğuk değil
O zaman 2-3 adet kısa kollu alsam yeterli olur ihtiyaç halinde tekrar alınır

Bende aldıklarımı uzun kollu aldım ama geçen bir grupta kaka bulaşması olduğunda üst değiştirirken askılı kol daha rahat oluyor diye yazmışlardır emin olamadım
Ben kısa kol ve uzun kol aldım gece yatarken dışarı çıkarken uzun kol iyi ama evde sanki kısa kol yeter gibi geldi gerçi ilk bebek yaşayarak görücem🙈

Bana da kardeşim bebiş arabasını aldı kızlar bide puset olan araba koltuklarından daha eve gelmedi renkler bunlar🥰 geçen gün anneler birdeyken bebeğe aldığım herşeyi açtım baktılar ayrıca listede yapmıştım ama görsünler rahat etsinler diye gösterdimde attık ben birşey almıyorum anneler alır fazlalık olmasın dedim Eki Görüntüle 3248490 Eki Görüntüle 3248492 ama heyecan yaptım çok
Güle güle kullansın minik yaa bende ilk bebişte pek bişey almadım ilklerde heyecanlı oluyorlar özellikle herşeyimş annem yaptı bizimkilerin ilk torunuydu 🥹

X