2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ben de az önce detaylı kontrol için perinatolog a gittim muayenem 50 dk sürdü .oluşan organlara omurgaya beyinle alakalı yapılara böbrek ekstremiteler parmaklar bayağı bir şeyi inceledi 13+3 üm bugün .
Aa detaylıda da mı göremediler cinsiyeti 🥲 bir sorum da neden erken haftada bakıldığı, özel bir sebebi var mı? Bana doktorum 20-22. Hafta civarında demişti

Aa detaylıda da mı göremediler cinsiyeti 🥲 bir sorum da neden erken haftada bakıldığı, özel bir sebebi var mı? Bana doktorum 20-22. Hafta civarında demişti
Benim nipt çıkmayınca bir de ileri hafta da yapmama rağmen içime şüphe düştü.zaten birkaç gündür ağrım vardı en iyisi perinatolog a gideyim tarama testi yapılsın dedim (nipt in sonucu toplamda 1 ayı bulacaktı yoksa ) zaten doktor da haftasına göre nipt in çıkmamasını şüpheli buldu firma hatası da olabilir dedi. Doktor cinsiyette yüksek oranda tahminde bulunabilirim dedi ama arkasına dönüyor bağdaş kuruyor doktor da artık hadi be çocuğum dön artık falan dedi bayağı zorladı 🤣🤣🤣o da ortaya bişey söyledi bir kez dönünce ama nipt zaten kesin sonuç ben kendimi alıştırmamak için onun sonucunu bekliyorum şu an

Benim nipt çıkmayınca bir de ileri hafta da yapmama rağmen içime şüphe düştü.zaten birkaç gündür ağrım vardı en iyisi perinatolog a gideyim tarama testi yapılsın dedim (nipt in sonucu toplamda 1 ayı bulacaktı yoksa ) zaten doktor da haftasına göre nipt in çıkmamasını şüpheli buldu firma hatası da olabilir dedi. Doktor cinsiyette yüksek oranda tahminde bulunabilirim dedi ama arkasına dönüyor bağdaş kuruyor doktor da artık hadi be çocuğum dön artık falan dedi bayağı zorladı 🤣🤣🤣o da ortaya bişey söyledi bir kez dönünce ama nipt zaten kesin sonuç ben kendimi alıştırmamak için onun sonucunu bekliyorum şu an
Sağlıklı olsunlar da :) Benim kız da hep bağdaş kurup oturdu sırtı dönüktü, yüzünü de elleriyle kapadı.
Kızlar genel de öyle oluyor :)

Gerçekten çok güzel oluyor bizim de 4 kişilik bir grubumuz var hala görüşüyoruz. Çocuklar 6 yaşına geldi 2017 ağustos grubundaydık. Çok şey paylaşılıyor ya gece gündüz bi yerden sonra normal hayattaki arkadaşlarımız gibi oldular. 🥰
Aa bende 2017 temmuz grubundaydım . Hazıran sonu dogdu kızım 😍
Aynı şehırde olanlar olsa ne guzel görüşürdük .
Bizim bağ koptu artık . Zaman gectıkce kopuyor

soya ben bugun gidecegim. dualariniza ihtiyacım var. gece prilam bulanti ilaci yerine alerji ilaci icmisim galiba esiminkiyle karismis doktorum panik yapma bisey olmaz dedi ama iste icim sıkılıyor dua edin tahmin yapin diyerek guzel haberlerle geleyim 😔
Canım merak etme hiç bir şey olmaz ben daha dün içtim allerji ilacı doktorum çok zorda kalırsam icebilecegimi söylemişti için rahat olsun

soya ben bugun gidecegim. dualariniza ihtiyacım var. gece prilam bulanti ilaci yerine alerji ilaci icmisim galiba esiminkiyle karismis doktorum panik yapma bisey olmaz dedi ama iste icim sıkılıyor dua edin tahmin yapin diyerek guzel haberlerle geleyim 😔
Kaçta gideceksin ? Ayy tahmin yaparsa erkek derse haftan küçük karısık bu haftalar..
Hayırlısıyla saglıkla inşallah Bir kız evladın olur onuda tatmış olursun 🤲🏻
Erkek olursa da Demek ki kaderinde erkek analığı varmış 😍

Kızlarr bugünkü kontrolden bakar mısınız cinsiyet için? soyasosu soyasosu @1ciftyesilgozz @ayse2325

Doktorum erkek testislerinin 14. Haftadan sonra belirgenleştiğini bu yüzden cinsiyet için 2 hafta sonra gelmemi istedi. 😂 Ama nuba göre bir yorum yaptı kendince bakalım 2 hafta sonra cinsiyet öğrenmeye gidicez. Yalnız akrep olacak bizim kız yandık dedim. Evet ya benim ablamda akrep çok çektirdi dedi😂🙄 ben şok.

Bu hafta itibariyle folik asiti bırakıp ve sadece ocean mumy kullanan dedi. Ve hiç kilo almamışım aşırı mutlu etti beni bu durum. Ense kalınlığı iyi çıktı 2 li tarama testi sonucuma göre nipt yaptıracağım bende.

Kızım için cinsiyet konusunda hiç bu kadar meraklandığımı hatırlamıyorum ama geri kalan diğer her şey salık durumda. Bazen hamile olduğumu bile unutuyorum koşturmacadan. Şuan sanırım yine de iyi günlerim. 😂

Ben 15+1 oldum Allah nasip ederse perşembe cinsiyet ve 2 li tarama kan sonucum için gidicem 😊 ben de hamile olduğumu unutuyorum bazen çünkü çok sakin geçiyor ne mide bulantım ne başka bişey yaramaz olmayacak heralde diyorum sağlıkla gelsinler İnşaAllah 🥰❤️

Selam kızlar baya yorumlar birikmiş bir çogunu okudum gözden kaçırdıklarımda oldu kötü haber okumadım inşallahda yoktur bugün Dr randevum vardı çok şükür ense kalınlıgı gğzel çıktı elleri ayakları hepsini gördük ilkin uyuyordu acdım tahlil vereceğim için 10 yürü hopla derken uyandı maşallah çok bereketli tahmini erkek dedi eğer erkek kesin olursa butün tezler çürük buradaki nub ve doğum tarihi Rus Çin takvimi kızı gösteriyordu 🤭 birde endorolojiye gittim troidler iyi değilmiş balık yagı kan ilacı ve vitamin başladık 12+2 deyim

Kızlar ben bu dönemde çok alıngan, aksi ve sinirli birine dönüştüm. Mesela dünden beri eşimle konuşmuyoruz benimde hatam var onunda gibi ama ben bu kadar alıngan ve aksi olmasam sıkıntı olmayacak. Nasıl yenicem bunu ve hemen ağlıyorum sürekli napıcam ben?

Kızlar bugün doktora gidecek olan var mı? Şöyle güzel haberler ve fotolar gelsin ki şu ruh halinden çıkıp azcık keyifleyeneyim :)
Sanırım ben kendi doktoruma gideceğim bugün. Avidite sonucum çıktı, perinatoloji doktoru 2 hafta sonra tekrar yaptır, onda pozitif olursa bana gelirsin dedi. O yüzden kendi doktoruma rutin kontrolüme gideceğim kendimde enerji bulursam

Kızlar ben bu dönemde çok alıngan, aksi ve sinirli birine dönüştüm. Mesela dünden beri eşimle konuşmuyoruz benimde hatam var onunda gibi ama ben bu kadar alıngan ve aksi olmasam sıkıntı olmayacak. Nasıl yenicem bunu ve hemen ağlıyorum sürekli napıcam ben?
ya insan gerçekten hormonlardan mıdır nedir hislerini, tepkilerini kontrol edemiyor ama yine de bütün suç sizde değildir o yüzden kendinizi suçlamayın bu da sizi üzer. Bence öncelikle eşinizle konuşup elinizde olmadan böyle tepkiler verdiğinizi sonrasında fark ettiğinizi söyleyebilirsiniz aranız düzeldikten sonrası için de kendinize bir uğraş bulmanızı ve bebeğinize odaklanmanızı tavsiye ederim ben en azından kendi adıma böyle çözdüm..... ayrıca her gün kimseyle konuşmadan en az 15 dakika açık havada yürümemi tavsiye etti terapistim. bunun da iyi geldiğini söyleyebilirim.

Aa bende 2017 temmuz grubundaydım . Hazıran sonu dogdu kızım 😍
Aynı şehırde olanlar olsa ne guzel görüşürdük .
Bizim bağ koptu artık . Zaman gectıkce kopuyor
Evet denk gelenlerimiz yüzyüze de buluştu onun dışında yazışarak devam ediyoruz çocuklar okullu oldu en son dün siyaset moduna bile girmiştik 😂 uzun bir süreçteyiz güzel arkadaşlıklar kuruluyor

Canım merak etme hiç bir şey olmaz ben daha dün içtim allerji ilacı doktorum çok zorda kalırsam icebilecegimi söylemişti için rahat olsun
ayy nasil icim rahatladi saat 3 te gidecegim bunu duymak iyi geldi cok sagol 😔
Kaçta gideceksin ? Ayy tahmin yaparsa erkek derse haftan küçük karısık bu haftalar..
Hayırlısıyla saglıkla inşallah Bir kız evladın olur onuda tatmış olursun 🤲🏻
Erkek olursa da Demek ki kaderinde erkek analığı varmış 😍
3 te gidecegim bakalim kalbim dayanmiyor alpi bide tecrubeli oldum sanki oğlanlarin ultrasonuda duruyor erkek olduklari hep belli sanki bununda sekli kendini belli eder diyorum 😀 bir sorun yoksa insallah size atacagim fotoğraflarini

ya insan gerçekten hormonlardan mıdır nedir hislerini, tepkilerini kontrol edemiyor ama yine de bütün suç sizde değildir o yüzden kendinizi suçlamayın bu da sizi üzer. Bence öncelikle eşinizle konuşup elinizde olmadan böyle tepkiler verdiğinizi sonrasında fark ettiğinizi söyleyebilirsiniz aranız düzeldikten sonrası için de kendinize bir uğraş bulmanızı ve bebeğinize odaklanmanızı tavsiye ederim ben en azından kendi adıma böyle çözdüm..... ayrıca her gün kimseyle konuşmadan en az 15 dakika açık havada yürümemi tavsiye etti terapistim. bunun da iyi geldiğini söyleyebilirim.
Ya şöyle şimdi olay oluyor aramda eşimle bu arada hangi olay olursa olsun bundan bağımsız ben bile sonuna kadar haklı olsam genelde çok ağlamadıysam ilk konuşmaya ben giderim tabii eşimde gönlümü almaya gelir bazen. Yani anlatmak istediğim şu ben haklıda olsam uzak duramam tavırlı duramam sorun çözülsün barışılırsın isterim. Ben sonra eşimle konuşmak istedim ama olmadı yani hep engel oluyor bana bir şeyler yani sen haklısın o adım atsın diyor içimden bi ses hadi dinlemedim şebeklik olsun diye bi kaç mesaj yazdım cevap vermedi sonra dayanamadım neden böyle yapıyorsun cevap vermiyorsun dedim yine vermedi en sonunda işin varsa iki dk şuraya girip yazabilirsin biliyorsun değil mi yazdım 10 dk sonra işim var yazmış. Ağladı ağlıcak kıvamda geziyorum dün anneler günümüde kutlamadı zaten napcam böyle ben bilmiyorum.

Sanırım ben kendi doktoruma gideceğim bugün. Avidite sonucum çıktı, perinatoloji doktoru 2 hafta sonra tekrar yaptır, onda pozitif olursa bana gelirsin dedi. O yüzden kendi doktoruma rutin kontrolüme gideceğim kendimde enerji bulursam
Yani testin negatif çıktı ve sorun görünmüyor diye anlıyorum. Gelmiş geçmiş olsun 🙏 git bence rutin kontrole bebeğini görmüş olursun🌸

Ya şöyle şimdi olay oluyor aramda eşimle bu arada hangi olay olursa olsun bundan bağımsız ben bile sonuna kadar haklı olsam genelde çok ağlamadıysam ilk konuşmaya ben giderim tabii eşimde gönlümü almaya gelir bazen. Yani anlatmak istediğim şu ben haklıda olsam uzak duramam tavırlı duramam sorun çözülsün barışılırsın isterim. Ben sonra eşimle konuşmak istedim ama olmadı yani hep engel oluyor bana bir şeyler yani sen haklısın o adım atsın diyor içimden bi ses hadi dinlemedim şebeklik olsun diye bi kaç mesaj yazdım cevap vermedi sonra dayanamadım neden böyle yapıyorsun cevap vermiyorsun dedim yine vermedi en sonunda işin varsa iki dk şuraya girip yazabilirsin biliyorsun değil mi yazdım 10 dk sonra işim var yazmış. Ağladı ağlıcak kıvamda geziyorum dün anneler günümüde kutlamadı zaten napcam böyle ben bilmiyorum.
anladım aslında ben de senin gibiyim yani sürekli sorun çözülsün barışalım diye çoğu tartışmamızdan sonra haklı da olsam haksız da olsam adım atarım ama bunu yapmamam lazım biliyorum biraz da üstüne düştükçe geri çekiliyorlar. Malesef eşinin karakteri böyleyse değiştiremezsin bence biraz onu da kendi haline bırak çok zor biliyorum ama başka da bir çözüm gellmiyor aklıma :KK43: hamilelik çok özel bir süreç kimsenin seni üzmesine izin verme eşin bile olsa. Sana iyi gelecek şeylerle oyalan eşin de sen üstüne gitmeyince farkına varacaktır diye düşünüyorum.

anladım aslında ben de senin gibiyim yani sürekli sorun çözülsün barışalım diye çoğu tartışmamızdan sonra haklı da olsam haksız da olsam adım atarım ama bunu yapmamam lazım biliyorum biraz da üstüne düştükçe geri çekiliyorlar. Malesef eşinin karakteri böyleyse değiştiremezsin bence biraz onu da kendi haline bırak çok zor biliyorum ama başka da bir çözüm gellmiyor aklıma :KK43: hamilelik çok özel bir süreç kimsenin seni üzmesine izin verme eşin bile olsa. Sana iyi gelecek şeylerle oyalan eşin de sen üstüne gitmeyince farkına varacaktır diye düşünüyorum.
Peki şimdi beş gibi beni alacak işten eve geçeceğiz nasıl davranmalıyım? Yüzüm asık yani düzeltmeliyim konuşmalı mıyım işte ne bileyim genelde biz hep bir koltukta yan yana otururuz ayrı koltukta mı oturayım konuşmazsa hiç konuşmayayım mı nasıl davranmam lazım

Yani testin negatif çıktı ve sorun görünmüyor diye anlıyorum. Gelmiş geçmiş olsun 🙏 git bence rutin kontrole bebeğini görmüş olursun🌸
Evet negatif çıktı çok şükür, darısı diğer testin başına🙌🏻 eşim sabaha karşı geldi seçim görevinden, ben de biraz halsizim. Araba görev yaptığı okulda kalmış. Yarın da 13+0 oluyorum, doktorum 13.haftada gel demişti. O yüzden hepsini bahane yapıp yarın gitmeye karar verdik😅

Peki şimdi beş gibi beni alacak işten eve geçeceğiz nasıl davranmalıyım? Yüzüm asık yani düzeltmeliyim konuşmalı mıyım işte ne bileyim genelde biz hep bir koltukta yan yana otururuz ayrı koltukta mı oturayım konuşmazsa hiç konuşmayayım mı nasıl davranmam lazım
yani trip atma bence çünkü kesinlikle beklediğin sonucu alamazsın. ama özür dileyip onu düzelmeye ikna etmeye de çalışma koltuk konusu sana kalmış yanına oturabilirsn bence iiçinden nasıl geliyorsa ama dediğim gibi bir işle uğraş çamaşır olur veya kıyafet dolabını düzenleyebilirsin. hani sanki aranız soğuk diye depresyona girmişsin gibi davranma en önemli nokta bu bence. işlerin bitince kahve yapıcam ister misin gibi artık ben örnek verdim aklına başka bir şey gelirse onun için teklifte bulunabilirsin reddederse de hiç sorun etme (bunlar benim tamamen şahsi fikirlerim ) işe yarar yaramaz bilemem ama sonunda sana kendini iyi hissettireceğinin garantisini verebilirim :) yaparsın sana güveniyorum bebişini düşün ona odaklan eşinin düzelip düzelmeyeceği tamamen ona kalmış senin davranışınla bir ilgisi yok bunu bil ve onun barışşması konusunda kendine bir sorumluluk hissetme bence zaten elinden geleni yapmışsın dünden beri

Bence bunlara biz karar veremeyiz. En yakın arkadaşımla bile eşlerimize davranışımız ya da eşlerimizin davranışları farklı oluyor ve onlarla bile akil Alışverişi yapamıyoruz. Ben her ilişkinin kendine has olduğuna inanan biriyim. Örnek vermek gerekirse yaklaşık 2 haftadır enfeksiyon sebebiyle zor dönemden geçiyorum, bu süreçte eşimle de hatta ailemle de ters düştüğüm durumlar oldu. Ve etkileniyorum, bebek de bu durumdan etkileniyor. Ben bu durumu onlara anlatıp siz bilirsiniz, ancak böyle davranacaksanız benden uzak durun diyorum. Kimse kusura bakmasın ama hamile olan benim. Ki ben aşırı hormonların etkisinde davranan biri olduğumu da düşünmüyorum. Bebeğim benim için brinci öncelik. Siz de nasıl davranmanız gerektiğine kendiniz karar vermelisiniz

X