2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar şu sola yatma mevzusu yeterince sol tarafımı çürütmemiş gibi şimdi de nasıl oturmalıyımı düşünüyorum ben hep bacaklarımı kendime çekerek oturmaya alışmışım öyle yapınca sanki batma hissi daha çok oluyor dümdüz oturamıyorum sizin uyguladığınız bir yöntem var mı

Benim uzun oturduğum zaman veya uzun süre ayakta kaldığım zaman çok ağrıyor, dengelemeye çalışıyorum. İlerleyen dönemlerde daha çok zorlayacaktır :KK43:
Uzun süre oturmak ya da ayakta durmak kadar bele kötü gelen bir şey yok galiba. Bence insan olarak kesinlikle bunlara programlanmamışız😆 Ben pilatese başvuracağım bir aksilik olmazsa ilerleyen dönemler için.

Kızlar şu sola yatma mevzusu yeterince sol tarafımı çürütmemiş gibi şimdi de nasıl oturmalıyımı düşünüyorum ben hep bacaklarımı kendime çekerek oturmaya alışmışım öyle yapınca sanki batma hissi daha çok oluyor dümdüz oturamıyorum sizin uyguladığınız bir yöntem var mı

Bacaklarınızı karnınıza çekmek zorlayabilir şu aşamada, imkan varsa uzatsanız daha rahat olabilir. Koltuk için bağdaş, tek bacak alta alma vs. Olabilir ama masa başı için bilemedim.
Bir de, yatma pozisyonlarına dikkat etmek için biraz erken değil mi? Ben ikinci trimester sonlarına kadar sağa, sola ve hatta sırt üstü yatılıyor diye hatırlıyorum.

kizlar 13 haftama girdim bugun... bas donmelerim hortladi. surekli tansiyon olcuyorum 12/8-11/8 cikiyo. sizde de bas donmesi var mi?

Bacaklarınızı karnınıza çekmek zorlayabilir şu aşamada, imkan varsa uzatsanız daha rahat olabilir. Koltuk için bağdaş, tek bacak alta alma vs. Olabilir ama masa başı için bilemedim.
Bir de, yatma pozisyonlarına dikkat etmek için biraz erken değil mi? Ben ikinci trimester sonlarına kadar sağa, sola ve hatta sırt üstü yatılıyor diye hatırlıyorum.
Elimden geldiğince dikkat ediyorum evet erken deniliyor henüz ama zaten sol diye yatıp sağa dönük ya da sırt üstü uyandığım oluyor çok kasmıyorum henüz soluma yatmaya çalıştıkça sol tarafım ağrıyor uykuda bunu değiştiriyorum muhtemelen

Benim de sürekli başım ağrıyor. Zaten migrenim var. Migrene çevirmesinden inanılmaz korkuyorum. Migren taşı da fayda etmedi bu sefer :KK43:
İki gündür benimde çok başım ağrıyor okyanus suyu kullanabiliriz sanırım benim sinüzitim var henüz denemedim şimdilik migren taşıyla ve bolca hava alarak geçirmeye çalışıyorum

Benim de sürekli başım ağrıyor. Zaten migrenim var. Migrene çevirmesinden inanılmaz korkuyorum. Migren taşı da fayda etmedi bu sefer :KK43:
Geçmiş olsun. Benim migrenim yok ama iki üç gündür hava çok basınçlı gibi (İstanbul) o yüzden başım çok ağırıyor. Maalesef baş ağrısına ilaç dışında en iyi gelen şey de kafein🥺 dün yarım bardak kola içtim, bugün de az kafeinli kahve içiyorum. Bir nebze iyi geldi bana. Miktarı abartmazsak sorun olmaz diye düşünüyorum.
Çikolata da işe yarayabilir belki kafein içerdiği için.

bende otururken de oluyo. panikliyorum hemen noluyo diye :KK43:
Çabuk sindiriyoruz sanki artık yediklerimizi. Belki şeker düşüyordur veya demir takviyesine henüz başlamadım ben örneğin depolar boşalınca da baş dönmem oluyordu. Çok ilerlerse doktora danışırız bence stres yapmayın

Çabuk sindiriyoruz sanki artık yediklerimizi. Belki şeker düşüyordur veya demir takviyesine henüz başlamadım ben örneğin depolar boşalınca da baş dönmem oluyordu. Çok ilerlerse doktora danışırız bence stres yapmayın
ben aliyorum demir falan ama ne bileyim arada boyle donunce korkuyorum iste. seker de normal.. 2 bardak cay ictim acaba kafeinden mi oldu ki? 😔

Geçmiş olsun. Benim migrenim yok ama iki üç gündür hava çok basınçlı gibi (İstanbul) o yüzden başım çok ağırıyor. Maalesef baş ağrısına ilaç dışında en iyi gelen şey de kafein🥺 dün yarım bardak kola içtim, bugün de az kafeinli kahve içiyorum. Bir nebze iyi geldi bana. Miktarı abartmazsak sorun olmaz diye düşünüyorum.
Çikolata da işe yarayabilir belki kafein içerdiği için.
Doktorum kahveyi günde 1 fincan içebilirsin demişti ama içmiyordum. Biraz önce biraz büyük bardakta türk kahvesi içtim sade. Biraz topladı gibi ama Gemlik'te olduğum için hava beni mahvediyor sizin gibi :KK43: Kan hacmimiz de arttığından olabilirmiş zaten de kafamı koparmak istiyorum 1 haftadır genel olarak. :KK43:

X