2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Arkadaşlar benim doktorum gebelikte uzman pilates hocası eşliğinde egzersiz yapabilirsin dedi ama benim salona gitmeye vaktim yok. Acaba internette gebelik pilatesi diye bulunan videolar güvenli midir? Egzersiz yapıyor musun? Nasıl yapıyorsunuz?

Ocakta ısıtılmıyor canım süt ısıtıcı makinen olmazsa ılık su dolu bi kaba saklama posetini ya da biberona koyduktan sonra ılık su da yine biberonu bekleterek ısıtıyorsun 3 3 3 kuralı var 3 saat oda ısısında 3 gün dolapta 3 ay buzlukta saklanabiliyor
Anladım şimdi çok teşekkürler, benim ocakta ısıtma düşüncem 😂😂😂 tecrübesizlik zor 😀 gerçi annem kayınvalide görümce falan yönlendirir o zaman heralde de ben kendim öğrensem öncesinde bunları daha iyi 🙈

Arkadaşlar benim doktorum gebelikte uzman pilates hocası eşliğinde egzersiz yapabilirsin dedi ama benim salona gitmeye vaktim yok. Acaba internette gebelik pilatesi diye bulunan videolar güvenli midir? Egzersiz yapıyor musun? Nasıl yapıyorsunuz?
Ben de istiyorum ama henüz doktoruma sormadığımdan başlayamadım. Youtube da simge duman diye biri var. İnstagramdan da takip ediyorum ben. Çok güzel bilgiler paylaşıyor ve ay ay videoları var. Açıkçası ona güvendim ama çok araştırıp bakmak lazım tabiki çok önemli bir konu.

Çok açıklayıcı oldu gerçekten çok teşekkür ederim ☺️ peki o sütü ısıtmanın koşulları neler yani süt ısıtıcı aletler de gördüm nette orda mı ısıtmak lazım yoksa baya basit usul ocakta ağzı yanmayacak şekilde falan mı ısıtılıyor?
Arkadaslar acıklamıs sagolsunlar. Birde ben buzluga atma taraftarı degılım aslında sevmedım o çözdürme işini filan ama sağıp 1 saat içinde onuda bıberonla içirirdim. Çalışmıyorum çünkü evdeyim neden buzluga atayım tazesi varken 😄
Ama gögsüm cok dolunca cok acı verıyordu bırde gögüs ucum benım berbat yara oldu kanadı en azından sagdıgımı ıcırıp ben bır sure dınlendırıyordum gögsümü kremle fılan .
Raporun olması lazım zaten gebelikte raporla yazıldığında 2. sefer 3 aylık öder 4000 lik kullanıyorsan 18 kutu bile öder
Var canım rapor ben ılk gebelıgımdede kullandım ama şu ana kadar hıc bır doktor bana 3 kutudan fazla yazmadı ona şaşırdım .

Ben de istiyorum ama henüz doktoruma sormadığımdan başlayamadım. Youtube da simge duman diye biri var. İnstagramdan da takip ediyorum ben. Çok güzel bilgiler paylaşıyor ve ay ay videoları var. Açıkçası ona güvendim ama çok araştırıp bakmak lazım tabiki çok önemli bir konu.
Tamam canım o zaman egzersize başlayınca hanerleşelim yine olur mu 🙏🏽 bence de çok önemli bir konu kendi başıma risk almak istemiyorum asla o yüzden başlayamadım hiçbir egzersize daha

Ben de dün uzun zaman aradan sonra(hamileliğimi öğrendikten sonra ilk kez) evden çalışmadım. Çok zorluydu, belim inanılmaz çok ağrıdı. Gün içinde iki kez de burnum kanadı. Artan kan hacmi ile normal olduğunu biliyorum ama yine de can sıkıcı bir durumdu. Tansiyon sorunu yaşadığımı düşünüyorum 🙃 Eve saat 4 de dönmeme rağmen gelir gelmez kendimi yatağa atmışım. Bu dönemde işe gidip gelen arkadaşların önünde gerçekten saygıyla eğildim😅
Ben haftada bir şirket kalan günler evden ilerliyorum günü ben seçiyorum falan ama bazen haftada 2 veya 3 gitmem gerekirse mahvoluyorum resmen bende hergün işe giden herkese Allahtan yardım diliyorum. Sabah çok erken kalkmak ayrı dert bulantı ayrı dert bütün gün sandalyede oturmak ayrı dert zor gerçekten. Daha izinlere de çok var ya😔

İnstadan Yarenlepilates diye bir fzt. takip ediyorum. Tamamen hamileler için pilates eğitimi vs veriyor. Ona da bakabilirsiniz online dersler de veriyor kendisi.

Arkadaşlar merhaba regl olmama 5 gün var bugün test yaptım 5 dakika içinde aşırı silik bir çizgi çıktı

Eklentiler

• 74781E6E-E19F-4620-9DE1-ABF115D5EF5F.jpeg
    74781E6E-E19F-4620-9DE1-ABF115D5EF5F.jpeg
    64,9 KB · Görüntüleme: 77
Tamam canım o zaman egzersize başlayınca hanerleşelim yine olur mu 🙏🏽 bence de çok önemli bir konu kendi başıma risk almak istemiyorum asla o yüzden başlayamadım hiçbir egzersize daha
Bende heyecanla test sonrası muayeneyi bekliyorum sabah akşam yürüyüşleri ve tabi ki egzersizler için nasıl yapmam gerek soracağım belki bulabilirsem haftada 1-2gün hamile pilatesine giderim diye düşündüm

Gerginbiri35 Gerginbiri35 Gerçekten öyle sabah işe yetişmeye çalışmak o esnada diğer çocuğu da okula yetiştirmeye çalışmak çok zor ki beni en çok yoran bu 😁 hadi hadilerimiz hiç bitmiyor . Evden çalışan arkadaşlar ne işle meşgulsünüz. Benim de eşim evden çalışıyor keşke tam ters olsaydık diyorum ben kamudayım malesef öyle bi şansım olmuyor

Ben haftada bir şirket kalan günler evden ilerliyorum günü ben seçiyorum falan ama bazen haftada 2 veya 3 gitmem gerekirse mahvoluyorum resmen bende hergün işe giden herkese Allahtan yardım diliyorum. Sabah çok erken kalkmak ayrı dert bulantı ayrı dert bütün gün sandalyede oturmak ayrı dert zor gerçekten. Daha izinlere de çok var ya😔
Daha ağır koşullarda çalışan arkadaşları düşündükçe ben de kolaylık diliyorum. Senin 2. trimaster'a çok az kalmış. Bulantıların geçecek kendini daha iyi hissedeceksin. Benim bulantım yoktu ama ona rağmen psikolojik olarak sağlıklı hissettim kendimi,
hafif yürüyüşlere başladım, dışarıda daha uzun vakitler geçirmeye başladım. Risk azalıyor ya onun vermiş olduğu rahatlık geliyor :)

İnstadan Yarenlepilates diye bir fzt. takip ediyorum. Tamamen hamileler için pilates eğitimi vs veriyor. Ona da bakabilirsiniz online dersler de veriyor kendisi.
Teşekkür ederim Simge Duman ve Yarenlepilatese bir bakayım. Henüz başlamaya cesaretim yok ama bulunsun elbet başlayacağım ☺️

Bende heyecanla test sonrası muayeneyi bekliyorum sabah akşam yürüyüşleri ve tabi ki egzersizler için nasıl yapmam gerek soracağım belki bulabilirsem haftada 1-2gün hamile pilatesine giderim diye düşündüm
Dün geceki bel ağrımdan sonra bugün de işteyim ve yine başladı 😥 Bence egzersizlik bir sebebi çünkü sırtım omuzlarım da ağrıyor sabahları.

Dün geceki bel ağrımdan sonra bugün de işteyim ve yine başladı 😥 Bence egzersizlik bir sebebi çünkü sırtım omuzlarım da ağrıyor sabahları.
Doktorum bana(sürekli oturarak çalıştığım için) 50 dakikada bir 10 dakika ufak yürüyüşler yaparak kan dolaşımımı hızlandırmamı söyledi. Dikkat ettikten sonra belim biraz daha iyi. Bence otururken baskı oluyor, o yüzden de ağrı yapıyor.

X