2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
soyasosu ben de biooil kullanıyorum ama az önce bir paylaşım gördüm . Temiz bir içeriğe sahip olmadığı, hamilelikte kaçınılması gerektiği yazıyor. İçerisinde retinol, retinly palmitate yani A vitamini türevi bulunuyormuş neye güveneceğiz biz .

12.haftada düşük riski için ilk aşamayı 20. Haftada ikinci aşamayı atlatıp rahatlıyoruz sanırım dimi 20den sonra büyük bir aksilik olmadıkça rahat olacağız galiba korkular azalacaktır gün sayıyorum valla

Kızlar günün sorusunu soruyorum
Cinsel hayatınız devam ediyor mu ? Biz 3 ay önlem amaçlı birbirimizden uzak durduk yavaştan başlayalım diyoruz
10 haftalık oldum öğrendiğimizden beri hiç ara vermedik. Cinsellik devam ediyor ama eskisine göre daha yumuşak ve sıklığı azaldı sadece.

Aynı durum bnde de var arkadaşlar hiç belirtim yok çok korkuyorum benimde ikili test için pazartesi gününe randevu aldım inşallah hepimiz hayırlı haberlerle döneriz

Senin tercihe kalan bir durum canım benim doktorum ikili testi önermesi durumun müsaitse nipt testi yaptır daha kapsamlı bakılıyor ve doğruluk oranı yüksek dedi.. bizde bütçemizi zorlayıp nipt testinde karar kıldık

Cinsel hayatınız devam ediyor mu ? Biz 3 ay önlem amaçlı birbirimizden uzak durduk yavaştan başlayalım diyoruz
Biz de 3 aydır kardeş gibiyiz. Ama artık normale dönmeyi düşünüyoruz hatta bunu konuştuk da. Eşim bana bıraktı kendini hazır hissetme bağlı diyerek. Ben de zaten ağrım sızım vs olmazsa artık kocamı özledim

Nipt testi ne kadar?

Bizim doktor herşeyi çok net açık ve lönk diye tek cümlede söyleyen bir adam kalp atışını duymadan önce kendi kendine durduk yere cinsel ilişki için risk yok diyen kaynaklar var bazı doktorlar böyle söylüyor siz bilirsiniz. Biz direk anladık ki bunu ben söylemem diyor ve o yüzden kalp atışını duyana kadar uzak durduk sonra 2 kere birlikte olduk. (Genelde benim zorlamamla eşim çok çekiniyor korkuyor hala) ama bence Şuan haftada bir oley miğdem bi düzelse

Nipt testi ne kadar?
Bunun için çok seçenek var Türkiye’de yapan merkezler Avrupa’da yapanlar Amerika’da yapanlar yani labaratuvara göre veya testin genel, detaylı gibi özelliklerine göre sanırım fiyat çok değişebiliyor. Çok uygun fiyatlarda var anladığım kadarıyla labaratuvarlara ve doktorunuza bir danışın bence

En kesine yakın sonucu nipt yani fetal DNA testi veriyor. Kanını alıp laboratuvarda bebeğin kromozomlarına bakıyorlar anomali vs var mındiye . Bu artık tr de de yapılıyor laboratuvarlar var ama ücreti dolar üzerinden biraz maliyetli . Benim doktorum bana yaş faktörünü göz önüne alarak ilk etapta nipt gerekli görmedi. Çıkan risk tablosuna göre ilerleriz dedi. Yaşım 35 vs olsaydı ben de direk nipt yaptırırdım çünkü riskli çıkacaktı :) ikili test sadece down sendromuna bakıyor bu arada, nipt ise bir kaç sendroma bakıyor. Hatta happy momda biri yazmıştı nipt de cinsiyeti kız gelmiş ama bakmışlar ki ultrasonda bebek erkek . Nasıl yani vs derken farklı bir sendrom varmış bununla alakalı o olduğu çıkmış ortaya

Biz de sizinle aynı durumdayız. Başlayalım ama artık dedik yoksa kanka olacağız

Kızlar biz de annemle hastanedeyiz. Bizim bebiş dönmüş arkasını yatıyor. Doktor beni gönderdi tatlı bir şeyler yemem için. Ölçüm yapamıyorum yatıyor dedi

Bizdede durum aynı valla zaten hamilelik belirtilerinden dolayı pek o modda değildim, bizde yavaştan eskiye dönmeyi düşünüyoruz

hahahaha yerim onun tembel dötünü. Benimkisi de uyuyordu doktor epey sarstı uyansın diye

Benim doktorum da son 1 ay kalaya kadar devam edin zararlı değil aksine çok faydalı dedi. Tam gaz devam bizde :) Tabi eskisi kadar heyecanlı gitmiyor ne yalan söyleyeyim. Herhangi bir ağrın sızın ve sancın olmuyorsa sıkıntı yoktur :)

İkili testi haftan gelince yapıyor doktor canım ama üçlü ve dörtlüyü gerekli görürse yapıyor diye biliyorum yinede çok emin değilim doktorun detaylı anlatacaktır. Ama içlerinden en kesin olanı nift, nipt, fetal DNA hepsi aynı diye biliyorum bunların sonuçları %99 doğruluk veriyor. Benim önceden bir ölü doğumum olduğu için ben kendim tercih ettim yaptırmayı. Yapılması zorunlu değil ikili de yeterli olur ama biraz daha kesin sonuç almak için yapılıyor bu testler

Yaa çok üzüldüm şu an. O zaman anca hindistan cevizi yağı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…