2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Benim doktorum da son 1 ay kalaya kadar devam edin zararlı değil aksine çok faydalı dedi. Tam gaz devam bizde :) Tabi eskisi kadar heyecanlı gitmiyor ne yalan söyleyeyim. Herhangi bir ağrın sızın ve sancın olmuyorsa sıkıntı yoktur :)
Şükür ağrım yok lekelenme vs hiç olmadı o yüzden bizde eskisi gibi olmasada yavaştan açılış yapalım dedik 🙈

Şükür ağrım yok lekelenme vs hiç olmadı o yüzden bizde eskisi gibi olmasada yavaştan açılış yapalım dedik 🙈
Ben cinselliğin gücüne inanıyorum cidden. Eşimle ten teması olmadan asssla rahatlayamam normal hayatta. Bana iyi geliyor :) Siz de iyi yaptınız bu süreçte psikolojik olarak destek de sağlıyor bu durum bana umarım size de iyi gelir :)

En kesine yakın sonucu nipt yani fetal DNA testi veriyor. Kanını alıp laboratuvarda bebeğin kromozomlarına bakıyorlar anomali vs var mındiye . Bu artık tr de de yapılıyor laboratuvarlar var ama ücreti dolar üzerinden biraz maliyetli . Benim doktorum bana yaş faktörünü göz önüne alarak ilk etapta nipt gerekli görmedi. Çıkan risk tablosuna göre ilerleriz dedi. Yaşım 35 vs olsaydı ben de direk nipt yaptırırdım çünkü riskli çıkacaktı :) ikili test sadece down sendromuna bakıyor bu arada, nipt ise bir kaç sendroma bakıyor. Hatta happy momda biri yazmıştı nipt de cinsiyeti kız gelmiş ama bakmışlar ki ultrasonda bebek erkek . Nasıl yani vs derken farklı bir sendrom varmış bununla alakalı o olduğu çıkmış ortaya
Benim ilk gebeliğim yaşım 21. Şu ana kadarda sıkıntısız gebelik oldu. Ağrılar dışında tabii yani kanamam düşük riskim vs hiç olmadı. O zaman bende ikili yaptırayım

Ben cinselliğin gücüne inanıyorum cidden. Eşimle ten teması olmadan asssla rahatlayamam normal hayatta. Bana iyi geliyor :) Siz de iyi yaptınız bu süreçte psikolojik olarak destek de sağlıyor bu durum bana umarım size de iyi gelir :)
Uzun bir aradan sonra ilk deneme tuhaf olacak ama inşallah sıkıntısız atlatırız 🙃

Benim ilk gebeliğim yaşım 21. Şu ana kadarda sıkıntısız gebelik oldu. Ağrılar dışında tabii yani kanamam düşük riskim vs hiç olmadı. O zaman bende ikili yaptırayım
Kendinizi bunlar için germeyin sakın. Ben bütün bu testleri bilmeme rağmen hiç birini detaylı ultrason hariç yaptırmıyorum ve istemedim de. Çünkü doktorum açık açık gebeliği sonlandıracaksan testin sonucu kötü çıkarsa öyle yapalım testi dedi. Ben de ister sendromlu olsun ya da allah korusun herhangi bir hastalık bebeğimden vazgeçmeyeceğimi söyledim. Ama dediğim gibi gerilmeyin ve endişe etmeyin bunlar için. İlla yapılması gerekiyor diye bir durum söz konusu değil.

Evet canım zaten ultrasonda ense kalınlığına ve burun kemiğine bakılıyor daha sonra ikili için kan veriyorsun Allah korusun ikili sonucun sıkıntılı çıkarsa nipt testini yaptırırsın, inşallah gerek kalmaz tabii ki

hahahaha yerim onun tembel dötünü. Benimkisi de uyuyordu doktor epey sarstı uyansın diye 😂😂🥰
Tatlı yedim bekledim sonra tekrar randevuya girdim hala yatıyor. doktor karnıma vurdu kaç kez bu sefer de sadece eller yukarı şeklinde döndü. Bu kadar sakin olması vurunca bile tepki vermemesi normal mi 😥

Kızlar mustela hepsiburada da indirimde ben kızıma onun şampuanını kullanıyorum 5 yıldır çook memnunum alışverişe başlayan almak isteyen olursa alsın. Birde güneş kremide indirimde dün biri paylaşmıstı. Ben kızımla ortak kullanmak için onu alacagım sanırım.
0C81B3E9-A8B3-4F94-BF1F-3C1CD688FA3B.jpeg

Kendinizi bunlar için germeyin sakın. Ben bütün bu testleri bilmeme rağmen hiç birini detaylı ultrason hariç yaptırmıyorum ve istemedim de. Çünkü doktorum açık açık gebeliği sonlandıracaksan testin sonucu kötü çıkarsa öyle yapalım testi dedi. Ben de ister sendromlu olsun ya da allah korusun herhangi bir hastalık bebeğimden vazgeçmeyeceğimi söyledim. Ama dediğim gibi gerilmeyin ve endişe etmeyin bunlar için. İlla yapılması gerekiyor diye bir durum söz konusu değil.
Doğru söylüyorsun. Allah korusun bende gebeliğimi sonlandırmam çünkü

Kızlar mustela hepsiburada da indirimde ben kızıma onun şampuanını kullanıyorum 5 yıldır çook memnunum alışverişe başlayan almak isteyen olursa alsın. Birde güneş kremide indirimde dün biri paylaşmıstı. Ben kızımla ortak kullanmak için onu alacagım sanırım.Eki Görüntüle 3243372
Ben de oglumla ortak kullanıyorum güneş kremini😂😂

Tatlı yedim bekledim sonra tekrar randevuya girdim hala yatıyor. doktor karnıma vurdu kaç kez bu sefer de sadece eller yukarı şeklinde döndü. Bu kadar sakin olması vurunca bile tepki vermemesi normal mi 😥
Kaç saat bekleyenler oluyor hareket etsin diye sakın endişe etme. Bana doktorum hep iki dilim baklava bol su meyve suyu içip biraz yürü öyle gel derdi

Canım benimki de yatıyordu ama seninkisi arkasını döndüğü için ölçüm yapamamştır doktor. Video atabilsem atayım hatta doktor bitin gücüyle abandı karnıma sarstı epey. Ben de hafiften endişe duydum ama öyle olsa doktorum söylerdi, kalbini dinledik gayet iyiydi bu yeterli benim için. Hem sakin bir bebek olacak belki ne güzel🤭🥰

Dilkenn Dilkenn biraz daha toparladın mı canım?
T Tugcemsiiiii seni de çok merak ediyorum. Her şey yolunda mı?
Arada ses verin kızlar ve iyi olun ❤️
Ben pek iyi değilim kuzum. Hastaneden 2 gün önce çıktık ama şimdide pihtili kanama ve çok sancım var. Üçüzlerden birinde skolyoz tespit edildi. Bağırsakları ve midesi dışarda Çarşamba günü kalbini durduracaklar bebeğin

9E318159-546E-4D4F-BD3C-32192FF52EBB.jpeg

Kızlar bende bugün devlete randevu bulmuştum geldim güzel geçti 2 hafta sonrada ikili için gel dedi burda ense ölçüsünü radyoloji yapıyormuş🤰🏼 bir de ultrason sağdaydı hep😂🤍

Ben pek iyi değilim kuzum. Hastaneden 2 gün önce çıktık ama şimdide pihtili kanama ve çok sancım var. Üçüzlerden birinde skolyoz tespit edildi. Bağırsakları ve midesi dışarda Çarşamba günü kalbini durduracaklar bebeğin
Diğer bebişlerin için güçlü ol lütfen her şerde bir hayır var inşallah güzel günler yakın hepimiz için.

X