2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Yok estagfurullah canım. Evet bir gende heterozigot çıktı sadece o da çok az oluyormuş homozigot olursa daha fazla riskliymis genetik testler temiz çıktı canım bende sorunu bulmak adına yaptırmıştım ama yine de birşey fark etmedi kan sulandiirici hap ve iğne yapmama rağmen yine düşük yaptım şimdi de kürtaj sonrası patalojiye gitti sonuclar ondan birşey cikarmi bilmiyorum hayırlısı rabbimden nasip olacaksa bile o zmaan hala gelmemiş demekki tek diyebildigim bu😔
Bu üzüldüğün zamanların en kısa zamanda telafisi olur ve inşallah sağlıkla kucağına alırsın arkadaşım.

Kızlar ben aslında gebeliğin başından bu yana 5 kilo verdim. 11 artı 5 bugün ve farkettim ki belim yana doğru genişlemeye başladı. Kilo almışsındır dersiniz diye zayıfladığımı belirttim. Sizde de genişleme var mı farkediyor musunuz hiç? Bu kız belirtisi mi erkek mi 🤭
Benım ilk günden itibaren belim kalınlaştı . Kızımda da böyleydi 💕
Devlet hastanesinde ıkılı teste randevu bulmak cok zor oluyo 🤦‍♀️
İkili için ayrı mı randevu alıyorsunuz ki. Devletten normal randevu aldım gıdınce kan verdırecek kendıde muayenesını yaoacak

Kızlar belki gerekli belki gereksiz bilmiyorum ama ben aldım 😅 şu an trendyolda 1500 TL. Amazon prime uygulamasında 748e düşmüş ben de yaptım bi çılgınlik aldım 🫣 sadece süt ısıtma değil ek gıdaya geçince dolapta ya da buzlukta sakladigimiz püre tarzı şeyleri de benmari usulü ısıtıyormuş bakalım beğenmezsem 2. El satarım şu an 2. El de bundan farklı değil çünkü 🤭
Hayat pahalı gereklı şeylere yatırım yapalım tecrübe ile sabit 😂😂 bunların yıkaması saklamasından bıkıp ıkı dk ısıtırım mıkrodalgada dıyorsun .
Bunun yerıne aventın ek gıdaya gecınce blendarda yapan ürününü alsaydın bak o cidden işe yarıyor. Yada buhar makınası 🫣
Ben kızımda bu işleri çok yaptım aşırı pişmanım 😀 Hepsını sattım .

Hayat pahalı gereklı şeylere yatırım yapalım tecrübe ile sabit 😂😂 bunların yıkaması saklamasından bıkıp ıkı dk ısıtırım mıkrodalgada dıyorsun .
Bunun yerıne aventın ek gıdaya gecınce blendarda yapan ürününü alsaydın bak o cidden işe yarıyor. Yada buhar makınası 🫣
Dediğin makineden ben de almak istiyordum hatta şu an bilgisayarımda yan sekmede açık :KK70: En ucuz 3000 tl, valla şu tencerelerin içine konulan buharlı pişirici aparatlarından alırım 50 TL'ye diye düşündüm :KK70: Blender işi de koluma kuvvet artık napalım :)

Kızlar belki gerekli belki gereksiz bilmiyorum ama ben aldım 😅 şu an trendyolda 1500 TL. Amazon prime uygulamasında 748e düşmüş ben de yaptım bi çılgınlik aldım 🫣 sadece süt ısıtma değil ek gıdaya geçince dolapta ya da buzlukta sakladigimiz püre tarzı şeyleri de benmari usulü ısıtıyormuş bakalım beğenmezsem 2. El satarım şu an 2. El de bundan farklı değil çünkü 🤭
Fiyatı güzel yakalamışsın. Ama naçizane bir tavsiyem olacak buradaki arkadaşlara. Yaşadıkça bazı şeyleri almak daha mantıklı bence. İlk çocukta böyle şeyleri al al bitiremedim. Ama mesela benim kızım hiç biberon kullanmadı 🤣 o yüzden aldıklarım kaldı. Hatta bir sürü biberon almıştım kolik biberon vs. Çocuk kendi belirliyor ihtiyacını. Bir de blenderla çekilmiş püreyi doktorlar önermiyor. Ben İKEA’nın haşlama aparatını alıp haşlayıp çatalla ezip verdim 5. Ayından beri kendi yiyor yemeğini. Yutma refleksi çok çabuk gelişti hiç boğazında birşey kalmadı. İnşallah aldığımız her eşyayı Allah miniklerimize kullanmayı nasip etsin.

Onu babası alcak valla o kadar para vermem ben hahaha zaten ben de senin dediğini düşündüm ama eşim benden çok takip ediyor e bebeğin büyük Şubat indirimini bekleyecekmiş 😅

Fiyatı güzel yakalamışsın. Ama naçizane bir tavsiyem olacak buradaki arkadaşlara. Yaşadıkça bazı şeyleri almak daha mantıklı bence. İlk çocukta böyle şeyleri al al bitiremedim. Ama mesela benim kızım hiç biberon kullanmadı 🤣 o yüzden aldıklarım kaldı. Hatta bir sürü biberon almıştım kolik biberon vs. Çocuk kendi belirliyor ihtiyacını. Bir de blenderla çekilmiş püreyi doktorlar önermiyor. Ben İKEA’nın haşlama aparatını alıp haşlayıp çatalla ezip verdim 5. Ayından beri kendi yiyor yemeğini. Yutma refleksi çok çabuk gelişti hiç boğazında birşey kalmadı. İnşallah aldığımız her eşyayı Allah miniklerimize kullanmayı nasip etsin.
Tabiiki fikirlerini söyleyeceksin zaten fikir almak vermek için paylaşım yapıyoruz 😍 ve evet çok haklısın çaktırma ama ben biraz da kendim için aldım desem yeridir hahaha ben herşeyin püresini posasını çok severim eğer biberon kullanmazsa zaten çocuk doğana kadar ben eskitirim diye düşünüyorum 🤭ve yine evet maalesef ne kadar söylense de pişman olacağımızı bile bile alıyoruz bunun çok lanet bir ismi var HEVES hahahah 😅

Günaydın kızlar🥰 az önce komik bir video gördüm baya kahkaha attım karnım acıdı resmen hshshshshsh diyorum bebeğim rahatsız oldu heralde 😂😂
Geçen gün bir video izledim , anne gülerken bebeğin anne karnındaki şeklini çekmişler. Yavrum baya sallanıyordu içeri de :KK70:

İkinci cocugu olanlar hep aynı düşünüyor bence 😂😂😂 ben de aynıyım ikinci cocuk tasarruf cocugu 🤣

Tabiiki fikirlerini söyleyeceksin zaten fikir almak vermek için paylaşım yapıyoruz 😍 ve evet çok haklısın çaktırma ama ben biraz da kendim için aldım desem yeridir hahaha ben herşeyin püresini posasını çok severim eğer biberon kullanmazsa zaten çocuk doğana kadar ben eskitirim diye düşünüyorum 🤭ve yine evet maalesef ne kadar söylense de pişman olacağımızı bile bile alıyoruz bunun çok lanet bir ismi var HEVES hahahah 😅
Mesela ilk çocuk ve çalışan anneyseniz kesinlikle süt sağma makinası öneriyorum yine aventin göğüs ucu için koruma aparatı var hem içinde damlayan sütü biriktiriyor hem nemli kaldığı için göğüs yara olmuyor. Bir de ben lansinohun göğüs pedini almıştım bir kutu. Ama ya bir ya iki kullandım benim sütüm akmadı o benim için gereksiz olmuştu. Emzik kullanmayı düşünen varsa ben bibs avent ultra air night falan almıştım ama uzun araştırmalar sonucunda aventi almayan çocuğun başka bir emzik kullanmadığını öğrendim ve doğar doğmaz ağzına sokuverdim 😂 müslin bez çok işe yarıyor kesinlikle fazla fazla almak lazım.Yenidoğan takımlardan 5 takım almıştım ama benim kızım 56 cm doğdu hiç birini giyememişti. Yani bizim düşündüğümüzden farklı oluyor herşey. O yüzden çok abartmadan bir iki tane alıp ihtiyaca göre almak gerekiyor.

İkinci cocugu olanlar hep aynı düşünüyor bence 😂😂😂 ben de aynıyım ikinci cocuk tasarruf cocugu 🤣
Bende ilkinde unisex şeyler seçmiştim gri tonları anakucağı falan kızımın kıyafetlerini atmaya kıyamadım duruyo çoğu umarım biri kız olurda giydiririz ablasının kıyafetlerini 😂

Mesela ilk çocuk ve çalışan anneyseniz kesinlikle süt sağma makinası öneriyorum yine aventin göğüs ucu için koruma aparatı var hem içinde damlayan sütü biriktiriyor hem nemli kaldığı için göğüs yara olmuyor. Bir de ben lansinohun göğüs pedini almıştım bir kutu. Ama ya bir ya iki kullandım benim sütüm akmadı o benim için gereksiz olmuştu. Emzik kullanmayı düşünen varsa ben bibs avent ultra air night falan almıştım ama uzun araştırmalar sonucunda aventi almayan çocuğun başka bir emzik kullanmadığını öğrendim ve doğar doğmaz ağzına sokuverdim 😂 müslin bez çok işe yarıyor kesinlikle fazla fazla almak lazım.Yenidoğan takımlardan 5 takım almıştım ama benim kızım 56 cm doğdu hiç birini giyememişti. Yani bizim düşündüğümüzden farklı oluyor herşey. O yüzden çok abartmadan bir iki tane alıp ihtiyaca göre almak gerekiyor.
Kesinlikle dogru söylüyosun oglum hicbir emziği almadı sadece avent aldı ilk aldıgım emzik bibsti çöp oldu ilk emziği direkt avent öneririm ağız mendili en cok alınması gereken şey bol bol lazım olacak süt sağma makinesi gereksiz gibi bakılıyor ama o da cok gerekli cok kullandım ben de gümüş kapak kullandım hiç yara olmadı bu biraz bebeğin memeyi kavramasıyla da alakalı tekrar gümüş kapak düşünüyorum

Bende ilkinde unisex şeyler seçmiştim gri tonları anakucağı falan kızımın kıyafetlerini atmaya kıyamadım duruyo çoğu umarım biri kız olurda giydiririz ablasının kıyafetlerini 😂
Yaa insallah gönlünden geçen olsun canım malesef herkes aynı düşünüyor😂 en azından içimiz rahatlar biraz ikinci cocuk da kullanırsa 🤣 benim o kadar boşa gitti ki coğu sey tedbirli gidicem bu sefer 🤣 hic giydiremediğim şeyler oldu

Yaa insallah gönlünden geçen olsun canım malesef herkes aynı düşünüyor😂 en azından içimiz rahatlar biraz ikinci cocuk da kullanırsa 🤣 benim o kadar boşa gitti ki coğu sey tedbirli gidicem bu sefer 🤣 hic giydiremediğim şeyler oldu
Aynı durumdayım. Bir de ben hep aynı marka aldım NeXT baby zara hm. Bunun dışına hiç çıkmadım. Daha etiketi üzerinde çok şey duruyor. Sağlıkla giymeyi nasip etsin. Ben hep pastel tonları seçip aldım çok renk zaten sevmiyorum. Hala da kızıma öyle alırım sanırım bir ya da iki tane pembe kırmızı elbisesi falan vardır 🤣

Çook fazla kıyafet depolamaya gerek yok diye düşünüyorum ben de, kıyafetler yavaş yavaş alınır ama ülkemiz ekonomisinde elektronik cihazları ne kadar erken alırsak o kadar iyi. Kamera kullandınız mı deneyimli anneler? İhtiyaç oluyor mu gerçekten? Hangi marka tavsiye edersiniz?

Ben evden çalışıyorum, çocuk doğduktan belli bir süre sonra da aynı düzen devam etmeyi düşünüyorum. Ancak yine de süt sağma makinesi almayı düşünüyorum. Mantıklı bir çok sebebi varmış :)

X