2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
1. Trimester bitmeye yaklaşırken daha iyi hissetmem gerekmiyor mu ya? Bugün tuhaf bir mide ,baş ağrısı, halsizlik , mutsuzluk hepsini yaşıyorum 😥
Benim de senin gibi aynı. Bir de sinüzit ve migren var iki gündür krizleri geçiriyorum. Geçen akşam da sıtma oldum migenle beraber. Doktora da gitmek istemedim, dayanmaya çalışıyorum :KK43:

Evet ya yemek bile yapamıyorum o derece halsizim 🫠😑 parol içtim inşallah keser gözlerim açılmıyor şuan..
Ayy inşallah geçer. Bende kendimi sıcak tutunca geçiyor ağrım sızım. Migren taşı al baş ağrısı için şak diye kesiyor. Halsizliğe çözümüm yok benim de :KK43:

kızlar size sormak istyorum aşırı derecede mide şişkinlğim ve kusma öğürme çoğunlukla mide rahatlatmak için ne önerirsiniz doktor mide şurubu yazdı ama hiç etki göstermiyor midem balon gibi şiş 10haftalık olduk yardımcı olursanız sevinirim

Mide sorunu yanma dışında birşey yaşamadım onu da gaviscon ile çözdük.Bendeki 10. Hafta yeni güncelleme batmalar.. sol tarafımda bebek, ve sol tarafta birşeyler yapıyor galiba 😂 ansızın bir kramp batma tarzı şeyler oluyor son 2 gündür. Bugün doktora gittim gayet iyi dediler ve ayın 9 unda 2 li taramayı yapacağını söyledi. Hakkımızda hayırlısı artık.

Mide sorunu yanma dışında birşey yaşamadım onu da gaviscon ile çözdük.Bendeki 10. Hafta yeni güncelleme batmalar.. sol tarafımda bebek, ve sol tarafta birşeyler yapıyor galiba 😂 ansızın bir kramp batma tarzı şeyler oluyor son 2 gündür. Bugün doktora gittim gayet iyi dediler ve ayın 9 unda 2 li taramayı yapacağını söyledi. Hakkımızda hayırlısı artık.
Solsa kız 👧🤣

kızlar akşam 7 den sonra şekerli şeyler yerseniz meyve dahil diğer gün mide yanması daha çok oluyor buna dikkat etmeyi deneyin farkı göreceksiniz. hatta hamilelikte akşam 9 dan sonra su dışında bir şey tüketilmemesi gerektiğini okumuştum. doğruluğunu bilmiyorum bu bilginin ama ben 9 dan sonra bir şey yemezsem diğer gün midem asla bulanmıyor ve yanmıyor.
Ah keşkee 🥹🥹 dün sadece akşam yemeği yedim, onlar da gayet hafifti; pırasa ve yayla çorbası. Hem akşam hem de gece mide yanmasıyla kıvrandım😂 gebelikte kesin çözüm yok, tek kesin bilgi bu 😁

Eczanede gaviscon yokmuş, pronat diye bir ilaç verdiler. Gebelikte mide yanmalarında kullanılır yazıyor

2 normal 2 sezaryen yapan var yakınlarımda normallerin hepsi dikişli biri 40 biri 33 :KK43: İster istemez korkuyorum. Sezaryenin biri hemen toparladı korse vs taktı diğeri takmadı ve uzun sürdü toparlanması. Kararı doktorumla veririm sanırım. Umarım benim de etkilenmez valla ne diyeyim.
Onlara bakma sen Dr ve kendine güven her doğum bir olmaz bebek ve kişiler farklılık gösterir benim bile 3 doğumum farklıydı sezeryan daha agır geliyor bana ve her daim yarım ameliyatlı oluyorsun

Benimde bikaç gündür hastalıktan yeni yeni çıkıyorum ona rağmen sürekli uyumak uzanmak istiyorum bel ağrılarım arttı,dünde kusma seansı yaşadım bi. 2.trimester gümbür gümbür geliyo gibi

X