2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kötü senaryolar kurma ve dinleme. Benim etrafımda yüzlerce normal doğum yapan oldu 40 dikiş kimsede duymadım. Kesi atılan oldu dikişi atılan oldu ama inanın her dogum kişiye özeldir.
Benim ilki sezeryandı bunuda sezeryan tercıh esecegım ama yınede dua edıyorum inşallah hayırlı olan doğum nasıp olsun belkı kendiliğinden normal dogumla gelecek en guzelı . Sezaryanda ayaga kalmak iyleşmek kolay degıl normalde hop ayaktasın

kızlar ya ben son 2 3 haftadır işe gidicem diye ağlicam resmen ya.. işimi seviyorum, çalışmayı da seviyorum ama 2 3 haftadır bana resmen işkence gibi geliyor işte dakikaları sayıyorum ve zaman geçmek bilmiyor. kendime inanamıyorum nasıl bu kadar soğudum çalışmaktan diye.. sanırım sebebi çok yorgun hissetmem. akşam 7-8-9 gibi saatlerde (iş durumuna göre eve dönüş saati değişiyor) eve dönüyorum ve pilim bitmiş oluyor. çok üzülüyorum bu duruma. benim gibi olan var mı?

Aile hekiminden ya da kendi doktorundan rapor almayı denedin mi canım? Biraz uzaklaşmak iyi gelebilir. Bende de akşama kadar ofiste oturduktan sonra kalktığımda karnımda ağrı, akşamları huzursuz bacak sendromum ve aşırı yorgunluk oluyor.

Bilemiyorum bazen bi gaza geliyorum normal olsun diye sonra vazgeçiyorum. Doktoruma anlattım korkularımı o da aldırış etme diyor tabi ki. Bakalım nasipte ne varsa o oluyor. Sezaryan diye bekleyen arkadaşım aniden normal doğum yaptı. Her şey mümkün yani. Umarım bir avazda olur.

Ben kendimi tutamayıp bugun bi kac parca biseyler aldim bebise yaa cinsiyetleri öğrensekte başlasak cok sabırsızım hersey cokk güzel emzik niye pembe demeyin cinsiyet belli değil tamamen hislerime güvenerek aldim elimde patlamaz insallah yada oğlum olursa biraz pembe emzik kullanır gerci benim büyük oğlum hic emzik emmedi onda avent tercih etmiştim bu damaklilari daha çok seviyorlarmis insallah tutar

Eklentiler

• Screenshot_20230425-150307_Gallery.jpg
    36,3 KB · Görüntüleme: 52
Emziklerde kenar kısımlarının dümdüz olmasına dikkat edin. Ben dümdüz aldım yoksa yanaklarına yapışıp kızartıyor sıpaların ♥ Ben ara renklerde pijama ve birkaç zıbın aldım. Ebebek indirimdeyken de mama sandalyesi almıştık heveslenip. 2 paket de bez aldım bile çoktan :) Sağlıkla gelsinler inşallah.

kızlar ya karnınız çıktı mı sizin de ? Genelde gaz bu diyorlar ama sonuçta hamilelikten dolayı oluşan bir gaz yani hamile karnımız var diyebilir miyiz
11+1 oldum bugün ama 2-3 gündür alt karnım baya baya çıktı. Yusyuvarlak görünüyor bile. Ya kilo aldım aşırı derecede ya da gerçekten çıkıyor :) Bi arkadaşım da cinsiyet öğrendiğinde karnı top gibiydi.

Bende oğlumda büyük eşyaları battaniye babynest filan hepsi şu yeşili sarili kahveli ortak renkler biraz yine ortak renklerde takımlar cinsiyet kiz olursada cicili bicili şeyler çok hevesleniyorum o tarz kiyafet alırım bugun annemde bornoz filan aldi bebise dayanamiyoruz gercekten bunu beğendiğim için aldim bizim ailedeki bebisler malesef emzik tutmuyor tutarsa avent cok beğeniyorum alırım minnosa onunda kenarları cok oval değil insallah tutsada alsam cok seviyorum emzik emen bebs

İsim düşünenler varmi veya hazir olan erkek net kafamda ama kız isimlerinde cok zorlanıyorum Ben kizim olursa doğduktan sonra belli olacak gibi ismi bi kac İsim arasındayım hep

Biz erkek olursa Arın Efe ya da Aden Efe koyacağız. Kıza da Leyla Vera ya da Dora düşünüyoruz :)
Kız için üç ismi biz de düşündük. Ben doğaya ait isimleri de çok seviyorum. Ada, Güneş, Kumsal, Deniz, Defne gibi. İsim çok zor bir konu, düşünsenize bir isim belirleyeceğiz ve çocuk ömrü boyunca o ismi kullanacak :)

Ben çok umursamıyorum böyle şeyleri ya çocuktan Önce kesin Leyla koyarım diyordum ama beğenmezse öyle de böyle de değiştirecek zaten. Umarım beğenir. Efe ismini hiç istemiyorum ama eşim deliriyor Efe diye :)

İsim düşünenler varmi veya hazir olan erkek net kafamda ama kız isimlerinde cok zorlanıyorum Ben kizim olursa doğduktan sonra belli olacak gibi ismi bi kac İsim arasındayım hep
Kız olursa ismi belli de, erkek de çok kararsızım bir de öğretmenim ve isimlerin karakterler üzerine etkisini yaşayarak görüyorum o yüzden erkek olursa iyi düşünmem gerek, erkek çocuk korkutuyor beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…