2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Merhaba arkadaşlar devlete kontrole gittim. Cihaz öyle eskiydi ki ne ekranı görebildim, ne de fotoğraf verdiler ancak kalp atışını görüyorum dedi doktor. Ölçüme göre de 9+1 çıktı yarın 9+0 oluyordu ☺️ Çok şükür rahatladım arife günü de kendi doktoruma randevum var bakalım o zaman görürüz diye umuyorum 🙏🏽 Bu sıralar kontrolleri olan tüm arkadaşlarım aynı ferahlıkla gitsin gelsin doktorlarına 🙏🏽

Deneyimli arkadaşlarıma sorum var sanki ben de hiçbir pantolonuma giremiyorum göbek çıktı çatlak önleyici ne yapılıyor? Badem yapı gibi doğal bir şeyler mi düşünüyorsunuz yoksa krem mi?
Biooil aldım bir de Lierac alacağım

yanlış anlattım galiba odamız boş değil oturma odası halinde ve koltuk var içinde 🙈 onları imha etmemiz gerekiyor 😂 yani daha sonra 3+1 bir ev denk gelirse ekstra masraf olması demek oluyor bu ya da yatılı misafir durumunda bir tık zorlanma oluyor ki bebiş olunca muhakkak kalan olur aileden bilemedim o yüzden 🤷🏼‍♀️
Anladım demek istediğinizi. Bu durumda acele etmemek daha doğru olabilir, veya hem oturma odası hem çocuk odası olabilecek şekilde (fazla masrafa girmeden veya boya badana vs.’den ziyade nasılsa ileride lazım olacak dolap, yatak vb. Gibi şeylere yatırım yaparak) düzenlemeyi düşünebilirsiniz belki.

Bezi stoklarına başlamak lazım 😂😂🤰🏼 ben bebişe eşya almak için yine de 3. Ayı bekleyeceğim allah korusun olumsuz bir durum olursa diye 😔 sonrasında ilk olarak bez alırım heralde 😂😂
Bez stoklamak başlarda benim de aklımdaydı ama ne yazıkki bazen en kaliteli bezler bile çocukta alerji yapabiliyormuş. O yüzden bebiş doğduktan sonra bez almaya karar verdim

Ben karar veremedim ya bir oda var ekstra ama o da oturma odası şuanda onu iptal edip oda yapsam mı karar veremedim 🙈
Ev 2+1 se zor duruma düşeceksen yapma ilerde 3+1 e gecersen yaparsın . Benım 2+1 dı ılk evım ama bende esya yoktu o yuzden zorlanmadım bı baza vardı attım gıttı 😃
Emiliyor muydu canım o yağ? Öyle yağlı kalmıyor değil mi yaz günü 😄
Emılıyor canım . Gratıste mınnacıkları var seyehat boy al dene sonra buyuk alırsın begenırsen.
Bez stoklamak başlarda benim de aklımdaydı ama ne yazıkki bazen en kaliteli bezler bile çocukta alerji yapabiliyormuş. O yüzden bebiş doğduktan sonra bez almaya karar verdim
Asla yapılmayacak tek sey . Bırde sen alıyorsun 1 numara bebek hemen 2 ye 3 e geçiyor bırde alerjı pısık yapma olasılıgı. Bence almayın

Anladım demek istediğinizi. Bu durumda acele etmemek daha doğru olabilir, veya hem oturma odası hem çocuk odası olabilecek şekilde (fazla masrafa girmeden veya boya badana vs.’den ziyade nasılsa ileride lazım olacak dolap, yatak vb. Gibi şeylere yatırım yaparak) düzenlemeyi düşünebilirsiniz belki.

Ben yapmayacağım, hem kiracıyım hem de en az 1 yaşa kadar bizim odamızda olacak güvenli bağlanma için. Sadece beşik ve eşyalarını koymak için şifonyer ya da dolap alacağım
Evet aklımda dolap park yatak vs vardı o şekilde yola devam ederiz galiba 🤰🏼

İlk doğduğunda beşik mi alacaksınız park yatak tarzı mı önce bu öneriyi alayım ben 😂
Mobilya besik önermem pek park besik kullanmadım ama kullanan kişiler memnun fazlasıyla bence ilk etapta küçük bir anne yani tarzı besik o kadar rahat oluyorki gece emzirmesi vs ileride de normal montessori veya ikea bebek yatakları ideal oluyor ama ilk etap anne yani bakın kızlar 😊

Bezi stoklarına başlamak lazım 😂😂🤰🏼 ben bebişe eşya almak için yine de 3. Ayı bekleyeceğim allah korusun olumsuz bir durum olursa diye 😔 sonrasında ilk olarak bez alırım heralde 😂😂
Bez stoklama canım çünkü inan hangisi iyi gelir deneyerek öğreniyorsun misal oğluma prima aldim baya kötü yapti morfin kullandim bi süre sonra oda yapti sonra slepy benim oğlum uzun süreli aynı marka bezi kullanamıyor du tamamen şans işi bez isi ama bol bol islak mendil stoklayin özellikle yenidogan islak mendiller baya zamlanmis 🥰

Uzun zamandır kusma yoktu ilacım bitmisti bi kac gun kötü olmustum sonra geçti sandim bitti sandim taki bugun yine kusana kadar koşa koşa ilac yazdırdım ne zaman geçecek acaba ne yesem midem zehir gibi 🥲

Ya inşallah.. Ama hiç hamıle gibi degılım, mide bulantısı bıle yok gibi.. Cok garibime gitti ☹️ inşallah hersey yolundadır, bosuna endıselenıorumdur☺️
Ayy deme oyle bende belirtim yok oh cok rahatim dedim 9. Haftada bir mide bulantisi basladi anlatamam herkesin bu haftalar azalir bende bu hafta cikti kendi kendime nazar ettim🥹 dillendirme masallah de en guzeliiii mis gibi hamilelik🤗

Evet aklımda dolap park yatak vs vardı o şekilde yola devam ederiz galiba 🤰🏼
Ya park yatak alacaklara naçizane bir tavsiyem var: gerekirse odadan odaya taşıma kolaylığı olsun diye tekerlekli model tercih edecek arkadaşlar, benim gibi yatağın eninin ölçüsünü (nasılsa standarttır diye düşünerek) oda kapılarınızın ölçüsüyle kıyaslamadan almayın, e mi? Yoksa kurulu haliyle taşıyamazsınız bir yere (benim gibi)🤦🏼‍♀️

Bez stoklama canım çünkü inan hangisi iyi gelir deneyerek öğreniyorsun misal oğluma prima aldim baya kötü yapti morfin kullandim bi süre sonra oda yapti sonra slepy benim oğlum uzun süreli aynı marka bezi kullanamıyor du tamamen şans işi bez isi ama bol bol islak mendil stoklayin özellikle yenidogan islak mendiller baya zamlanmis 🥰
Benim doğurduğum sene (2018) bebek bezlerinin içeriklerini inceleyen sosyal medya hesapları sleepy’yi en temiz içerikli bez olarak öneriyordu, prima kimyasal içeriğinden ötürü önerilmiyordu ( bunların etkisiyle sonradan prima da daha doğal ürünler çıkardı yanlış hatırlamıyorsam). Biz kendimiz birkaç paket sleepy almıştık ama asıl dedesi en iyisi diye prima almıştı ilk ay yüklüce miktarda🤦🏼‍♀️😅 neyseki sıfır numara değildi de dönüşümlü kullana kullana fazla hasar almadan bitirmiştik primaları.

Kızlar üzmek istemiyorum ama kanamam başladı 😢 hep yatıyordum dikkat ettim bugün biraz yemek yapayım dedim ayakta kaldım heralde. Kırmızı ve artıyor ama ağrım yok. Özeldeki doktor bu gece dinlen yarın sabah gel dedi. Zeynep kamile gitsem mi 😟
cok yogunsa bi acile gidin isterseniz cok gecmis olsun bi igne falan yaparlar kanama durur en azindan

Kızlar üzmek istemiyorum ama kanamam başladı 😢 hep yatıyordum dikkat ettim bugün biraz yemek yapayım dedim ayakta kaldım heralde. Kırmızı ve artıyor ama ağrım yok. Özeldeki doktor bu gece dinlen yarın sabah gel dedi. Zeynep kamile gitsem mi 😟
Geçmiş olsun. Doktorunuz çok endişelenmemiş demek ki, bekleyebiliyorsanız bekleyin ama siz endişe yapacaksanız gidin bence de, hiç değilse bebişi görür rahatlarsınız.

Ya park yatak alacaklara naçizane bir tavsiyem var: gerekirse odadan odaya taşıma kolaylığı olsun diye tekerlekli model tercih edecek arkadaşlar, benim gibi yatağın eninin ölçüsünü (nasılsa standarttır diye düşünerek) oda kapılarınızın ölçüsüyle kıyaslamadan almayın, e mi? Yoksa kurulu haliyle taşıyamazsınız bir yere (benim gibi)🤦🏼‍♀️
Ya aslında sorun şu bizim yatağımızın yanında beşik için hiç yer yok bundan çok endişe ediyorum nasıl yapıcaz hiç bilmiyorum 😔🤷🏼‍♀️

Çok geçmiş olsun sizde bebişde iyisinizdir umarım 🙏 isterseniz bir gidip içinizi rahatlatın 🤍

Benim de doktorum böyle durumda asla kıpırdamadan yatmamı istemişti, yanına çağırmamıştı. Ama benim zaten progesteron iğnem vardı. Onu yapmıştık ( yani hastaneye gidince de onu yapıcaklar zaten)
O yüzden gitmek kanamayı artırabilir ama bir an önce de kanama için iğneyi olmalısınız 😢

Ya aslında sorun şu bizim yatağımızın yanında beşik için hiç yer yok bundan çok endişe ediyorum nasıl yapıcaz hiç bilmiyorum 😔🤷🏼‍♀️
Hiç endişelenmeyin, böyle şeylere hep bir çözüm üretiyor insan vakti gelince. Yatağınıza illa bitişik olması şart değil zaten, uyandığı zaman duyacağınız kadar yakınınızda olması yetiyor.

X