2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Merhaba, bende şu an tam tersi (4 gün geriydi en son) ama ilk gebeliğimde bu dönemler aynı sizin gibi 3 gün ileride çıkıyordu, altıncı ayda fark bir haftaya kadar çıkmıştı. Doktorlar vücut ölçüleri arasında orantısızlık yoksa bir haftaya kadar olan farkları pek önemsemiyorlar ama bir ihtimal iri bebek bebek olabilir, annede gebelik şekeri çıkabilir diye bebeği ve suyu takip etmek gerekebiliyor. Benimki son trimesterda haftasını yakaladı, bende şeker de çıkmadı, 3800 civarı bir topaç çıktı sadece

Evet kesinlikle değişebiliyor. Maşallah diyelim hepsine benim 11+1 de gittiğimde ölçmedi bile artık. Ben sorunca söyledi. Bir süre sonra önemi kalmıyor demek ki

Hamile kalmadan gitmekle çok iyi yapmışsınız. İki buçuk ayda çıkıyorsa bizim pek işimize yaramaz artık herhalde
Evet maalesef, ben hiç düşünememişim. Benim test yaptıracağım yer 10 gün dedi. El mecbur 2000 tl yi vereceğim :)

Genox mu acaba görüştüğünüz yer?
Hayır Genox değil, doktorum verdi ismini. Numara ile ulaştım. Genox artık Türkiye de çalışıyor ama benim kanlar yurtdışına gidecekmiş. Ondan emin oldum Genox olmadığına EDGC olarak yazıyor broşürünün üstünde

Ya ne güzel maşallah ne yalan söyliyim bayılırım yanaklı yanaklı etler kollarda boğulmaymış bebeklere ben ama taşımak doğurmak tabi ki aynı şekilde keyif vermeye bilir şaka biryana inşallah sağlıklı olsunlar Şuan çok erken 3. ayın sonunda inşallah daha doğru takip etme şansımız olacak bebekleri daha fazla bilgimiz olacak. Benim ilk hamilelik o yüzden arada doktorun söylediklerini buradan soruyorum size

Anladım. Teşekkür ederim bilgi için. Araştıracağım.

Biz de evlenirken eşim vermişti sma testi biz evlendikten sonra çıkmış sonuçlar yani nerdeyse 7 ay ama sma taşıyıcılığının bulunmadığı yazıyor
Testi yaptırmış olmanız ne güzel Biz 3 yıllık evliyiz yaptırmadık bu yıl duydum aslında sağlık ocaklarının yaptığını ama hayat telaşından ihmal ettik. Keşke yaptırsaydık Şuan ailede hiç bir engel veya doğum anomalisine dair bir geçmiş yok ikimizde de ama keşke yaptırmaymışız diyorum Biz şimdi sadece Nıpt-nifty yaptırıp bir çok hastalığı elemek istiyoruz. Daha rahat bir gebelik geçirmek için inşallah 2 hafta sonra testi göndereceğiz bakalım sonuçları ve süreci buradan yazarım

Aslında bu testler vs konusunda çok aradayım.. yani ikilisi üçlüsü ya da burda konuşulanlar (ki çoğunlukla burda duydum bu testleri gen vs) şuan da sonuçta hamileyim ve Allah korusun kötü birşey öğrensem müdahale etmek istemem galiba ama dünyaya gelip onunda güzel yaşam sürmesini isterim tüm yaştaşları ile.. kafam çok karışık gerçekten

Ay ben de bayılırım ama ne yazık ki bel ağrısı korkusundan ne bir sling keyfi yapabildim ne kangru (umarım hala yeni gibi duran o kangruyu kullanma fırsatım olur) doktor takibinde olduktan sonra zamanla anlaşılıyor zaten her şey aşağı yukarı. Ama hiçbir gebelik aynı seyretmediğinden, ilk hamileliği olmayanlar da diğer gebelikleriyle kıyaslayıp endişelenebiliyor (misal ben: ilki ileriydi, bu niye geri gibi) umarım hepimiz sorunsuz bir süreç geçiririz de endişelendiğimizle kalırız.

Aynı nedenlerden ötürü (ailede anomali vb olmaması) biz de erteledik hep. Ben yine bir şansımı denemeyi düşünüyorum asm ile görüşüp.

Hamile kalmadan gitmekle çok iyi yapmışsınız. İki buçuk ayda çıkıyorsa bizim pek işimize yaramaz artık herhalde
Bir de şöyle bir durum var önce tek kişiden alıyorlar onun sonucu 2 buçuk 3 ayda çıkıyor o kişi negatif çıkarsa işlem tamamlanıyor ama kişi pozitif çıkarsa diğer eşten de alınıyor ve 2 buçuk 3 ayda da onun sonucu çıkıyor.Yani süreç uzuyor.Akraba evliliklerinde pozitif çıkma ihtimali artıyormuş,doktorum sizde yüksek ihtimalle çıkmaz demişti ve öyle de oldu inşallah hiç kimse de çıkmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…