2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar inşallah o günleri görmek nasip olursa özelde doğum yapmayı düşünüyorum , özel sağlık sigortası yada tamamlayıcı sağlık sigortası ve doğum paketi hakkında bilgisi olan var mı

Kızlar sabahtan beri 2 Parol içtim bana mısın demedi belim sırtım çok kötü ağrıyor özellikle bel kemiklerim ayrılacak sanki yatakta sağa sola dönemiyorum ön tarafa Rahime de vuruyo ağrısı sizce acile gitmelik bi durum var mıdır

Kızlar inşallah o günleri görmek nasip olursa özelde doğum yapmayı düşünüyorum , özel sağlık sigortası yada tamamlayıcı sağlık sigortası ve doğum paketi hakkında bilgisi olan var mı
İlk gebeliğimde özel sağlık sigortası ile resmen bedavaya doğum yapmıştım. Tamamlayıcıydı. 10 muayene 10 kontrol artı doğum yanında diş cildiye tarzı bir sürü ekstraları vardı. 3 bin vermiştik düşünün. Doğumda 4 gün kaldım hastanede 5 kuruş ödememiştim. Üstelik kızımın ilk bir kaç muayenesi de dahilmiş pakete. Resmen 10 da 1i fiyatını ödemiştik. Anadolu sigortaydı. Yalnız doğumdan önce yapılması gerekiyordı ve yapıldıktan 1-2 ay sonra hamile kalırsan ancak o zaman karşılıyordu.
Genelde hamile kaldıktan sonra hiçbir sigorta şirketi sigorta yapmıyor. Sigprtacımız olmayacağını söyle şuan. Şuan plansız ve sürpriz olduğu için ister istemez sigorta yapamıyoruz. Mecbur cebimizden ödedik Muyane ücretimiz 700 dü.
Hastanelerin ekstra doğum paketleri oluyor normal ya da sezeryana göre değişiyor. Sadece doğum içinde önceden ödeme alırlarsa uyguna geliyormuş. Onu öğrenip bende karar vericem. Şehir hastanesi yeni açıldı eski doktorumu çook seviyorum ama medical parkların doğum paketi 40-50 bin bandındaymış bunu duyunca şehir hastanesi cazip gelmeye başladı.

Benim hamilelik için çok ağrıyan hareket ettirmeye bir ağrı girer kramp gibi oluyor ama çok uzun sürmüyor mesela ilaç almıyorum tam anlamadım senin neden bu ağrı olduğunu

Kizlar merhaba bugun ultrasona girdim 6+5 im ve karindan sadece keseyi gorebildi…sonra alttan bakti ve zayif da olsa kalp atisinj gordum dedi.dakikada 87 atiyormus cok kucuk daha ondan dedi acildeki doktor ama bilemiyirim icim hic rahat degil beni 2gun icinde arayacak bir kadin dogum uzmanina sevk ettiler cunku onlara kullanmam gereken ilaclar odlugunu soyledim ve henuz bir kadin dogum uzmaniyla gorusmedigimi..bakalim yalan degilse cumaya kadar arabilacakmisim…daha once zayif kalp atimi olup normale donen var mi. Guzel dualariniz icin cok tesekkur ederimsaglikla yavrularimizi kollarimiza alalim

Hiç bilgim yok ama küçük oldugu için yavas atıyor olmasın .. İnşallah saglıklıdır korkuların yersizdir

Acıbadem 65 bın dedı Burda bı tane hastane 8 muayene dogum 26 bın dedı ama ıcındehıc bırsey yok test vs karsılamıyor.
Kendı doktorum 750 muayane dedı dogumu sız ayarlıyorsunuz gelın fıyat konusalım dedı . Tum testler doguma kadar muayene ama 750 deyınce baya abartacak gıtmedım .
Çoook yeri aradım ama ne yazıkkı sonradan yapılmıyo yapanda cok istıyor.

Bende kızımda cok rahattım hersey ıcındeydı şirket karsılıyordu bırde . Bunda cebımden verecegım ve Allahtan bısey olmazsa yanımdakı özelle devam edecegım muayene 500 dogum 10 bın dedi . Testler ıcınde devlete gıderım

Ben de başından beri fetal dna istiyorum ama sanırım fiyatlar beni ikili Dörtlü tarama testilerine itecek gibi
Evet gerçekten çok pahalı ama ben öğreneyim hemen istiyorum. Sağlıklı olduğu sürece hiç problem yok tabii ki ama en küçük bir olumsuz olasılıkta stres beni mahveder. Amniyosenteze kadar gidiyormuş bu süreç. Ben kaldıramam. O yüzden fetal dna yaptırıp rahatlamak istiyorum.

Allah’a emanet inşallah. Bir an önce arayıp ilaçları temin ederler inş

Günaydın kızlar 9+ 2 olduk dünden beri bulantılarım yok gibi belirtilerim azaldı sanki daha önce de kaybım olduğundan biraz korktum açıkçası aranızda bu durumu yaşayan var mı

Günaydın kızlar 9+ 2 olduk dünden beri bulantılarım yok gibi belirtilerim azaldı sanki daha önce de kaybım olduğundan biraz korktum açıkçası aranızda bu durumu yaşayan var mı
Benim hiç belirtim yok çok tedirginim salı günü kontrol günüm bekliyorum olabiliyor dediler inşallah bebisler iyidir

Benim hiç belirtim yok çok tedirginim salı günü kontrol günüm bekliyorum olabiliyor dediler inşallah bebisler iyidir
Diş ağrısı var oda bebekle mi alakalı bilemedim 8+3 bugün itibariyle bazıları bu kadar erken hamilelik te diş ağrısı olmaz dediler

Hiç bilgim yok ama küçük oldugu için yavas atıyor olmasın .. İnşallah saglıklıdır korkuların yersizdir
Oyle dedi acildeki doktor cok kucuk dedi o yuzden ama bilemedim simdi tr deki doktoruma yazdim saat farki da oldugu icin ancak gorup yazar hani gorusunu almak istediminsallah saglikla yavrularimizi kollarimiza aliriz

Doğum paketi özel saglık sigortası ile olan birşey ve hamile kalmadan 1 ay öncesi olması gereken bir şeymiş ben çok ugraştım ama çok pahalı ve ben o kritere gitmiyorum

Küçük olduğu için zayıf atıyordur 6 haftalıkken ben duymadım gördüm atımı ama Dr hiç hızını söylemedi canım kıyaslama yapalım desek herşey yolundadır kendini ve bebeğini strese sokma Allah büyüktür çok saglıklı olsa bile Rabbimin dilemesi ile yaşayacak kucagımıza alabileceğiz canım benim takılıp üzülme sakın bu hafta bunada

ay bende önceki gün yatarken bulantım yoktu sabah yoktu akşam üstü niye yok diye tribe girdim kesin bir skıntı var diye karar verdim iftar sonrası midem agzıma gelince eyvah yine başladı diye aglayacaktım resmen kafayı yedim hiç ortamız yok ya ben yaşadım azalıp tekrar çoğlan bulantı canım 7+6 yım sen ileri desin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…