2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Günaydın arkadaşlar, ilk 3 ay bizim doktorumuz ilişkiyi yasakladı. Kendisi bir devlet üniversitesinde doçent. Nedenini sorduğumda aslında bu konuda doktorlar arasında fikir birliği yok ancak ben bebek çok küçük olduğu için oraya mekanik bir hareketin veya erkeğim sıvılarının bir etkisi olabileceğini düşünüyorum ve ilk 3 ay olmamasını öneriyorum dedi. Bizim de en son 15 şubattı ama gerçekten bu kadar ayrı kalmak da iyi hissettirmiyor 😥

Kızlar inşallah o günleri görmek nasip olursa özelde doğum yapmayı düşünüyorum , özel sağlık sigortası yada tamamlayıcı sağlık sigortası ve doğum paketi hakkında bilgisi olan var mı
Ben doğum paketi almayı düşünüyorum ama ev sahibi ile biraz sorun yaşıyoruz kirayı cok arttırmak istiyor taşınma ihtimalimiz var o yüzden şimdi özele muayene tahliller devlette idare ediyorum taşınirsak yeni semtte hastane bakıp Paket alacağım inşallah hayırlısı
İlk gebeliğimde özel sağlık sigortası ile resmen bedavaya doğum yapmıştım. Tamamlayıcıydı. 10 muayene 10 kontrol artı doğum yanında diş cildiye tarzı bir sürü ekstraları vardı. 3 bin vermiştik düşünün. Doğumda 4 gün kaldım hastanede 5 kuruş ödememiştim. Üstelik kızımın ilk bir kaç muayenesi de dahilmiş pakete. Resmen 10 da 1i fiyatını ödemiştik. Anadolu sigortaydı. Yalnız doğumdan önce yapılması gerekiyordı ve yapıldıktan 1-2 ay sonra hamile kalırsan ancak o zaman karşılıyordu.
Genelde hamile kaldıktan sonra hiçbir sigorta şirketi sigorta yapmıyor. Sigprtacımız olmayacağını söyle şuan. Şuan plansız ve sürpriz olduğu için ister istemez sigorta yapamıyoruz. Mecbur cebimizden ödedik Muyane ücretimiz 700 dü.
Hastanelerin ekstra doğum paketleri oluyor normal ya da sezeryana göre değişiyor. Sadece doğum içinde önceden ödeme alırlarsa uyguna geliyormuş. Onu öğrenip bende karar vericem. Şehir hastanesi yeni açıldı eski doktorumu çook seviyorum ama medical parkların doğum paketi 40-50 bin bandındaymış bunu duyunca şehir hastanesi cazip gelmeye başladı.
Yapan var kızlar sadece bir sigorta şirketi hamile olduktan sonra karşılıyor yaşadığınız şehirde anlaşmalı hastaneleri var hangisini seçersen ona göre fiyat teklifi veriyor. İsmi yanlış hatırlamıyorsam İKİ CAN DEMIR SAGLIK SIGORTA olması lazım 2022 temmuz annelerinde bir kaç kişi yaptırmıştı hamilelik sonrası
Kizlar merhaba bugun ultrasona girdim 6+5 im ve karindan sadece keseyi gorebildi…sonra alttan bakti ve zayif da olsa kalp atisinj gordum dedi.dakikada 87 atiyormus cok kucuk daha ondan dedi acildeki doktor ama bilemiyirim icim hic rahat degil beni 2gun icinde arayacak bir kadin dogum uzmanina sevk ettiler cunku onlara kullanmam gereken ilaclar odlugunu soyledim ve henuz bir kadin dogum uzmaniyla gorusmedigimi..bakalim yalan degilse cumaya kadar arabilacakmisim…daha once zayif kalp atimi olup normale donen var mi. Guzel dualariniz icin cok tesekkur ederim🤲🏻saglikla yavrularimizi kollarimiza alalim
Ben de dinlemedim doktor kalp atımı var dedi henüz ufak olduğu için öyle demiştir , emin ol sorun görse doktorlar pat diye söyler hiç empati yapmadan lap diye söylüyorlar sorun görünce inşallah bir şey yoktur

Sevgili anneler fetal dna için istanbul Avrupa yakasında görüştüğünüz fiyat aldığınız yerler var mı acaba? Bir yerle görüştüm 8000 dedi, Türkiyede yapılıyormuş analizler. Farklı fiyat ya da bilgi alan oldu mu acaba?

🤣ay bende önceki gün yatarken bulantım yoktu sabah yoktu akşam üstü niye yok diye tribe girdim kesin bir skıntı var diye karar verdim 😁 iftar sonrası midem agzıma gelince eyvah yine başladı diye aglayacaktım resmen kafayı yedim hiç ortamız yok ya ben yaşadım azalıp tekrar çoğlan bulantı canım 7+6 yım sen ileri desin
Evet ya olunca dayanamıyoruz olmayınca aman birşey mi oldu hormonlardan herhalde 😀

Ben doğum paketi almayı düşünüyorum ama ev sahibi ile biraz sorun yaşıyoruz kirayı cok arttırmak istiyor taşınma ihtimalimiz var o yüzden şimdi özele muayene tahliller devlette idare ediyorum taşınirsak yeni semtte hastane bakıp Paket alacağım inşallah hayırlısı

Yapan var kızlar sadece bir sigorta şirketi hamile olduktan sonra karşılıyor yaşadığınız şehirde anlaşmalı hastaneleri var hangisini seçersen ona göre fiyat teklifi veriyor. İsmi yanlış hatırlamıyorsam İKİ CAN DEMIR SAGLIK SIGORTA olması lazım 2022 temmuz annelerinde bir kaç kişi yaptırmıştı hamilelik sonrası

Ben de dinlemedim doktor kalp atımı var dedi henüz ufak olduğu için öyle demiştir , emin ol sorun görse doktorlar pat diye söyler hiç empati yapmadan lap diye söylüyorlar sorun görünce inşallah bir şey yoktur
Ben hamilelik sonrası sorduğumda kiiii sadece bir firma yapıyordu, ismini tam hatırlamıyorum. Neredeyse çoğu şeyin %20sini karşılıyordu geri kalanını biz karşılıyorduk ve fiyatı da çok yüksekti. Onun yerine bir muayeneye gidip zaten 10 gün içinde ücret ödemediğimiz için bize sigortasız devam etmek daha mantıklı geldi. Sağ olsun doktorumda gereksiz test vs de istemeyen biri. Tahlillerimi sağlık ocağında yaptırttı mesela 🫢

Kızlar merhaba, Doktorum Tsh testini tekrarlamamı istemişti(0,3 olduğu için) dün tekrar test verdim 0,01 çıkmış. Yani baya baya düşük. Acaba başına aile hekimliğinde verilen testlerde laboratuvar hatası yaşayan oldu mu? Test sonucu çok düşük olunca aklıma ilk bu seçenek geldi açıkçası, akşam başka bir yerde testi tekrarlayacağım ama çok endişelendim. Acaba bu kadar düşük Tsh sonucu duyan ya da yaşayan var mı? Ne yapılması gerek ?:KK43:

Kızlar ben aranızdan ayrılıyorum. Bugün sonunda kendi doktorum ile görüşebildim. Kesen hiç buyuyememis etrafında kanama alanı var vücudun bunu atmaya çalışıyor dedi. %100 diyebilirim boş gebelik için çünkü büyüme çok az olmuş dedi kanaman da var dedi. Bugün kürtaja alacaktı ama ctesi randevumuz var zaten. Haftasonu olsun en azından cumartesi pazar kendimi toparlarim dedim. Alelacele olsun istemedik. Ben süreci kabullenmistim zaten. Sizler bebeklerinizi sağ saglim kucağınıza alın inşallah 🙏 daha fazla süreçlerden bahsedip sizleri de üzmek istemiyorum, kendinize çok çok iyi bakın ❤️

İkican demir sağlık bana 26 bin kusur fıyat verdı burda kuşadasında gecıyormus sadece . 8 muayene dogum dedi . Testleri sıgortanız karsılarsa yoksa paralı dedi.

Kızlar ben aranızdan ayrılıyorum. Bugün sonunda kendi doktorum ile görüşebildim. Kesen hiç buyuyememis etrafında kanama alanı var vücudun bunu atmaya çalışıyor dedi. %100 diyebilirim boş gebelik için çünkü büyüme çok az olmuş dedi kanaman da var dedi. Bugün kürtaja alacaktı ama ctesi randevumuz var zaten. Haftasonu olsun en azından cumartesi pazar kendimi toparlarim dedim. Alelacele olsun istemedik. Ben süreci kabullenmistim zaten. Sizler bebeklerinizi sağ saglim kucağınıza alın inşallah 🙏 daha fazla süreçlerden bahsedip sizleri de üzmek istemiyorum, kendinize çok çok iyi bakın ❤️
Rabbim sürecini kolaylaştırsın . Şu anda hepimiz yeniyiz hangimiz yola devam edecek onu bile bilmiyoruz.
İnşallah bundan sonrası için hayırlı saglıklı gebelık nasıp etsın Rabbım en kısa zamanda

Rabbim sürecini kolaylaştırsın . Şu anda hepimiz yeniyiz hangimiz yola devam edecek onu bile bilmiyoruz.
İnşallah bundan sonrası için hayırlı saglıklı gebelık nasıp etsın Rabbım en kısa zamanda
Amin canım çok teşekkür ederim, sağlıkla kucağınıza alın inşallah yavrularinizi

Hakkinda en hayırlısı olsun insallah kolayca atlatmani diliyorum bu sureci hicbirimiz ne gibi bir durumla karsilasicaz bilmiyoruz. Dualarim seninle olacak 🤲🏻💕

Çok üzüldüm canım hepimizin içinde bir umut vardı.. Allah'ın takdiri böyleymiş inşallah en yakın zamanda sen de bebeğini kucağına alırsın Allah bol sabır versin ❤️

Kızlar inşallah o günleri görmek nasip olursa özelde doğum yapmayı düşünüyorum , özel sağlık sigortası yada tamamlayıcı sağlık sigortası ve doğum paketi hakkında bilgisi olan var mı
Merhabalar özel sağlık sigortası değil ama tamamlayıcı ile ilgili ben de araştırmıştım çoğunlukla bekleme süreleri var en kısa anadolu sigortaydı 1 ay ben ordan yaptırmıştım. Hamile olduktan sonra genelde olmuyor diye biliyorum ama tabi eksik de olabilir bilgim bi isterseniz telefonla arayıp bilgi alabilirsiniz. Tüm sigortaların olduğu bir site var isim verebiliyor muyuz bilmiyorum 😊

Çok çok geçmiş olsun en hayırlı zamanda umarım ki tekrardan nasip olur bebeğinizi alırsınız kucağınıza. Yazın aynı durumu yaşadım hiç korkmayın işlemlerden de fiziksel olarak hiç etkilenmemiştim manevi olarak kendinizi çabuk toparlarsınız umarım.

Çok çok geçmiş olsun en hayırlı zamanda umarım ki tekrardan nasip olur bebeğinizi alırsınız kucağınıza. Yazın aynı durumu yaşadım hiç korkmayın işlemlerden de fiziksel olarak hiç etkilenmemiştim manevi olarak kendinizi çabuk toparlarsınız umarım.
İlk duydugumda aşırı üzülüp ağladım. Kendimi bugün hazırlayarak gitmiştim. Bebek oluşmadığı için biraz daha için rahat diğer türlüsü gerçekten çok daha zor olurdu. Fiziksel açıdan olacak kısım beni biraz korkutuyor ama sorun yok diyorsunuz biraz daha rahatladım 🌸 inşallah benim de dileğim o en hayırlı zamanda sağlıklı bir evlat nasip olur inşallah 🤲

Cok üzüldüm canım 😔insallah rabbim en kısa zamanda saglıklı gebelik nasip etsin insallah işlerini kolaylastırsın

Günaydın arkadaşlar, ilk 3 ay bizim doktorumuz ilişkiyi yasakladı. Kendisi bir devlet üniversitesinde doçent. Nedenini sorduğumda aslında bu konuda doktorlar arasında fikir birliği yok ancak ben bebek çok küçük olduğu için oraya mekanik bir hareketin veya erkeğim sıvılarının bir etkisi olabileceğini düşünüyorum ve ilk 3 ay olmamasını öneriyorum dedi. Bizim de en son 15 şubattı ama gerçekten bu kadar ayrı kalmak da iyi hissettirmiyor 😥
Tabii ki doktorunuzun kararı ama benim doktorum da bir sınırı olmadığını istediğiniz zaman olacağı yönünde konuştu. İki gebelikte de bu durumu yaşadık bir sorunla karşılaşmadık. Bunda henüz daha kontrole gitmedim tabii uzun zamandır umarım her şey yolundadır🙏

Bence bu durum şundan kaynaklı ilk hamileliğimin başında çok kötü bir hastanede tüp bebek uzmanına gitmiştim planlı gebelik için. Bir ay içinde hamile kalınca doktorun başarısı sayarak devam ettim vajinal usg bile yapmak istemeyen bir doktordu. Neden diye sorduğumda düşük yapıyorlar sonra bunu doktordan biliyorlar demişti. Bence burda doktor riski en aza indirmek için tüm sebepleri ortadan kaldırmaya ve kendinizi suçlu hissetmenizi istemiyoruma yönelik söylemiş. Çünkü ilişki yaşansa ve Allah korusun kötü bir şey olsa kendinizi belki bir nebze suçlu hissedip acaba bundan dolayı mı oldu diye düşünmek, ya da doktora neden söylemedin senin ihmalin gibi hesap sormak gibi sebeplerden kaçınmaya yönelik gibi hissettiriyor🥰

İlk gebeliğimde özel sağlık sigortası ile resmen bedavaya doğum yapmıştım. Tamamlayıcıydı. 10 muayene 10 kontrol artı doğum yanında diş cildiye tarzı bir sürü ekstraları vardı. 3 bin vermiştik düşünün. Doğumda 4 gün kaldım hastanede 5 kuruş ödememiştim. Üstelik kızımın ilk bir kaç muayenesi de dahilmiş pakete. Resmen 10 da 1i fiyatını ödemiştik. Anadolu sigortaydı. Yalnız doğumdan önce yapılması gerekiyordı ve yapıldıktan 1-2 ay sonra hamile kalırsan ancak o zaman karşılıyordu.
Genelde hamile kaldıktan sonra hiçbir sigorta şirketi sigorta yapmıyor. Sigprtacımız olmayacağını söyle şuan. Şuan plansız ve sürpriz olduğu için ister istemez sigorta yapamıyoruz. Mecbur cebimizden ödedik Muyane ücretimiz 700 dü.
Hastanelerin ekstra doğum paketleri oluyor normal ya da sezeryana göre değişiyor. Sadece doğum içinde önceden ödeme alırlarsa uyguna geliyormuş. Onu öğrenip bende karar vericem. Şehir hastanesi yeni açıldı eski doktorumu çook seviyorum ama medical parkların doğum paketi 40-50 bin bandındaymış bunu duyunca şehir hastanesi cazip gelmeye başladı.
Ben yaklaşık 1,5 yıldır deniyorum hemen olamayacağını az çok tahmin etmiştim o yüzden önden yaptırmayı hiç düşünmedim ama yaptıranlar çok avantajlı oluyor evet
Acıbadem 65 bın dedı Burda bı tane hastane 8 muayene dogum 26 bın dedı ama ıcındehıc bırsey yok test vs karsılamıyor.
Kendı doktorum 750 muayane dedı dogumu sız ayarlıyorsunuz gelın fıyat konusalım dedı . Tum testler doguma kadar muayene ama 750 deyınce baya abartacak gıtmedım .
Çoook yeri aradım ama ne yazıkkı sonradan yapılmıyo yapanda cok istıyor.

Bende kızımda cok rahattım hersey ıcındeydı şirket karsılıyordu bırde . Bunda cebımden verecegım ve Allahtan bısey olmazsa yanımdakı özelle devam edecegım muayene 500 dogum 10 bın dedi . Testler ıcınde devlete gıderım
Bende önce şu sigorta işini araştırıp olmazsa hastane ile paket konuşucam doğumu özelde istiyorum çünkü ebeler acımıyo valla devlette benim şansıma çok iyi bi dr vardı o doğum yaptırmıştı bana onyüzden şimdi özel istiyorum devletteki dr umu çok seviyorum onunla takipleri bırakmayacağım her türlü ama ☺️
Doğum paketi özel saglık sigortası ile olan birşey ve hamile kalmadan 1 ay öncesi olması gereken bir şeymiş ben çok ugraştım ama çok pahalı ve ben o kritere gitmiyorum
İşte tam planlama zamanına denk gelmez diye önden yaptıramadım ki haklı çıktım o konuda 😅
Merhabalar özel sağlık sigortası değil ama tamamlayıcı ile ilgili ben de araştırmıştım çoğunlukla bekleme süreleri var en kısa anadolu sigortaydı 1 ay ben ordan yaptırmıştım. Hamile olduktan sonra genelde olmuyor diye biliyorum ama tabi eksik de olabilir bilgim bi isterseniz telefonla arayıp bilgi alabilirsiniz. Tüm sigortaların olduğu bir site var isim verebiliyor muyuz bilmiyorum 😊
Tamamlayıcıya da bakacağım

X