2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Kızlar merhaba. Normalde 2021 ağustos topiğindeyim. Şuan 19 aylık bir kızım var. 10 şubatta regl olmam gerekirken olmadım. Eğer hamileysem 17 Kasım 2023 görünüyor doğumu. İşin garibi merak edip testte yapmadım. Tabi şuan anneanne ziyaretinde şehir dışındayız kimseye test alır mısın diyemedim kendimde çıkıp alamadım çok uzakta maalesef eczaneler. Kızımda biraz rahatsız. Biraz da ben korktuğumdan sanırım çok üstüne düşmedim.
Korunuyorduk üstelik muhtemelen hamileyim çünkü regl dönemlerim 1 günü bile şaşmaz. Salıya da doktora randevum var. Bebeklerim arası 27 ay olacak. Bu beni aşırı geriyor çok stresliyim planladığımız yaş aralığı en az 3 tü. Şimdi böyle olması beni hem üzüyor hem korkutuyor hem sevindiriyor en azından beraber büyürler diyorum. Eminim her evlat ayrı ve güzeldir ama şuanki kızıma haksızlık ediyorum diye içim içimi yiyor. Bebekleri arası yaş farkı az olanlar var mı? Ne gibi zorluklarla karşılaştınız? İyi tarafları neler?
Tabi hamileysem😂
Benım ablamla aramda tam 18 ay var . Kızımında kardesi erken olsun çok isterdim . Belki zor ama aynı anda buyuyup aynı anda rahata ereceksın. Ablamla ikiz gibiyiz . Diğer ablamla aramızda 4 yaş var o bıze daha cok küçük anne gibi oldu hep. Bence yakın yaş aralıgı hiç kötü birşey değil 🌸

Benim doktorum kalp atışı için normalde 7.haftada görülüyor ama kontrol süren bitmeden gel haftaya bi bakalım dedi. Ama ben eşimin ameliyatından dolayı haftaya gidemiycem. Aslında eşimle beraber karından duymak istiyorum. Kaçıncı haftada gitmek gerekir acaba?
Bana doktor 3 hafta sonra gel dedi ama burda 6 haftanın sonlarına doğru kalp atışı duyan gördüm :) herkes de değişir tabi kesin olsun diye öyle çağırmışlardır beni çağırdığında da 8 haftalık olmuş olacak inşallah 🙏

Ben ilk öğrendiğim zaman ceviz baya yedim her gün her gün yiyordum geçen haftalarda yani, şimdi ceviz görmek bile istemiyorum ceviz görünce bile midem bulanıyor 😀 cevizden tiksineceğimi düşünmezdim :) birde düne kadar iştahımda sıkıntı yoktu ama bugün 2 kere kusma yaşadım inşallah her gün olmaz bu durum

Kızlar merhaba. Normalde 2021 ağustos topiğindeyim. Şuan 19 aylık bir kızım var. 10 şubatta regl olmam gerekirken olmadım. Eğer hamileysem 17 Kasım 2023 görünüyor doğumu. İşin garibi merak edip testte yapmadım. Tabi şuan anneanne ziyaretinde şehir dışındayız kimseye test alır mısın diyemedim kendimde çıkıp alamadım çok uzakta maalesef eczaneler. Kızımda biraz rahatsız. Biraz da ben korktuğumdan sanırım çok üstüne düşmedim.
Korunuyorduk üstelik muhtemelen hamileyim çünkü regl dönemlerim 1 günü bile şaşmaz. Salıya da doktora randevum var. Bebeklerim arası 27 ay olacak. Bu beni aşırı geriyor çok stresliyim planladığımız yaş aralığı en az 3 tü. Şimdi böyle olması beni hem üzüyor hem korkutuyor hem sevindiriyor en azından beraber büyürler diyorum. Eminim her evlat ayrı ve güzeldir ama şuanki kızıma haksızlık ediyorum diye içim içimi yiyor. Bebekleri arası yaş farkı az olanlar var mı? Ne gibi zorluklarla karşılaştınız? İyi tarafları neler?
Tabi hamileysem😂
Hayırlı olsun diyeyim canım bende 2021 haziran annelerindeydim 21 aylık oğlum 29 aylık olacak bende çok korkuyordum ve inanın hiç hamilelik düşüncesi yoktu ve oğlumla bebek sayfasını kapatmışsım çok süpriz oldu reglim 1 gün bile aksamazdı teste çizgiyi görünce şok ağlama krizleri ve kabullenme 1 saat içinde oldu korunuyordum ve kolayda bebeğim olmuyordu 😏 bizim istememiz veya istemememizle olmuyor Allah emrediyor oluyor gerisi teferruat yaşayıp görecegiz zorlukları ☺

Devlette yaptırmış arkadaş ama benim burda randevu bulmam zor. Ne kadar tuttu tahlilin. Pahalıysa randevu bulmaya çalışayım
Bulaşıcı hastalıkların testi değil mi o? Sağlık ocağında yaptılar bana ücretsiz. Akşamına çıktı sonuç. Doktorum özelde. Sağlık ocağında yaptır burda çok tutar dedi bedavaya yaptırdım ben.

Kızlar bu Progestan fitili vajinal olarak alan varsa ben mi beceremedim anlamadım ama tam olarak ilerlemiyor yani orda kaldı ne yapmam lazım ki o şekilde erir mi

Kızlar bu Progestan fitili vajinal olarak alan varsa ben mi beceremedim anlamadım ama tam olarak ilerlemiyor yani orda kaldı ne yapmam lazım ki o şekilde erir mi
Ben belimin altına yastık koyup azcık kaldırıyorum. Parmağımın ucuna denk getirip itebildiğim kadar itiyorum. Böyle oynuyor gibi içerde ama elimle ileri itmeye çalışıyorum

Bulaşıcı hastalıkların testi değil mi o? Sağlık ocağında yaptılar bana ücretsiz. Akşamına çıktı sonuç. Doktorum özelde. Sağlık ocağında yaptır burda çok tutar dedi bedavaya yaptırdım ben.
Bizim sağlık ocağı yapmadığını söyledi 🤷‍♀️ şehirden şehire değişiyordur belki.

Ama cnm pıhtılaşma faln varsa en azından bişeyler kullanırım
Vitamin eksikliğim yok
Evet öyle doğru diyorsun özelde ne kadar birde tek laboratuvar olan yerler var orda fiyatlar hastaneye göre daha uygun oluyormuş öyle bir yer araştırsan inşallah rabbim en kısa zamanda hayırlısını nasip etsin kan değerin kaça düştü

E benim bebeğin kendisi fasulye🤣 kesesi ne yuvarlak ne fasulye 🤣
Bir test varmış Nifty testi. Aslında genetik test, kromozomal hastalık var mı diye bakılıyor. Tabi cinsiyet de belli oluyormuş. Ben onu yaptırmayı düşünüyorum, cinsiyeti tabiki önemsiz ama genetik tarama için önemli olduğunu düşünüyorum.
Fikri olan var mı acaba?
Ben de fetali duydum. 2li tarama 3lü tarama vs yerine fetal dna testi yapıyorlarmış. Tabi Amerika’ya falan gönderiyorlarmış, ücreti bşraz fazlaymış

Biz şimdi bugün 5+3 de kalp atışını duyamadık ama doktor hareketlenme olduğunu daha duyulamayacak kadar küçük olduğunu söyledi. Benim görümce de ben 5 haftalıkken duymuştum birşey yemiyor musun ondan mı acaba diyor 😂😂 Normal değil mi 5 haftada duyulmaması kalp atışının
Ya güldüm görümcenin dediğine ne alaka bişey yemekle 😂ayrıca 5 haftalıkken kalp atışı duyanı hic görmedim

Benim artışım hep yarısı kadar artıyordu. Yetersiz ilerliyordu. Şimdi de tam 2 katı olmadı diye endişelendim ama beklemekten başka çarem yok şuan için. Böyle söylemeniz inanın cok iyi geldi.🥰🥰
Benim başlarda %40 arttı 🙈 haftanın alt sınırında olduğu sürece sorun yokmuş. Ama alt sınırdan düşükse endişelenmeye başlamalıymışız. İlk gebeliğim ama hem kanamam hem de yavaş beta yükselişi olduğu için, bu konulara baya hakim oldum 😂😂

Aynen kilolu canım 😀 mesela arıyor yürüyüş yapıyor oluyoruz diyor ki senin canın ne ki zayıfsın zaten. Temizlik yapıyorum sen süpürgeyi kaldıramazsın falan Sürekli aynı cümle 😀 bir daha derse ama kendimi doldurdum benim zayıf olmam sağlıksız olduğum anlamına gelmiyor kilolu olsam asıl yapamam bunları diyeceğim inşallahhh 😀
Cok sinir bozucu ya 😂

soyasosu soyasosu Canım nifty test için fiyat aldin mi ücret bilgin var mı geçen sene arkadaşım bursa da 300 euro yaptirmis
Şimdi biraz araştırdım da Nipt ve fetal aynı testmiş. Genetik merkezlerinde yapılıyormuş. Riskli gebelik ve 35 yaş üstü hamilelere öneriliyormuş. Bir de 2li taramada anormali gözüken kişilerin yapması daha uygun olurmuş.

Kızlar bir kaç sorum var 1.si kese 5. Haftanın sonunda genelde görülebiliyor sanırım. Beta değeride çok 1.500 ü geçmeli tabi ki. Genelde böyle okudum.
2.si kalp atışı veya bebeği görmek için kaç hafta gerekiyor?
Ben beta değerlerimi doktoruma telefonda söyledim haftaya cum gel bakalım tebrikler hamilesin dedi haftaya cuma acaba keseyi görür müyüz çok merak ediyorum. Beta488-1.100 2 gün arayla baktırmıştım)

soyasosu soyasosu Canım nifty test için fiyat aldin mi ücret bilgin var mı geçen sene arkadaşım bursa da 300 euro yaptirmis
Perlitik Perlitik hayır daha fiyat bilgisi alamadım. Biraz pahalı olduğunu biliyorum sadece. Geçen sene benim de arkadaşım 300 dolara yaptırdı. Ama dolar bazında çok arttığını düşünmüyorum, hemen hemen aynıdır bu senede.

Kızlar bir kaç sorum var 1.si kese 5. Haftanın sonunda genelde görülebiliyor sanırım. Beta değeride çok 1.500 ü geçmeli tabi ki. Genelde böyle okudum.
2.si kalp atışı veya bebeği görmek için kaç hafta gerekiyor?
Ben beta değerlerimi doktoruma telefonda söyledim haftaya cum gel bakalım tebrikler hamilesin dedi haftaya cuma acaba keseyi görür müyüz çok merak ediyorum. Beta488-1.100 2 gün arayla baktırmıştım)
Kese genelde 5-6 haftalıkken kalp atımıda 6-7 ama en garantisi 7 den sonra .

X