2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kızlar ellerini keşfettiği için emiyorlar
diş için de olabilir ama diş çıkarıyorsa + olarak huzursuzluk olur diye biliyorum. şu malum doktorun osman gönülal’ın bu konuyla ilgili videosu vardı en geç 4.ayda diş çıkarma sürecine girerler diyor. eğer dişi erken çıkaracaksa bu süreç daha öne gelir doğal olarak

artık ellerini daha bilinçli hareket ettiriyorlar. benimki bir oyuncak var onu bir dk kadar tutmaya başladı eskiden saçını tutar geri bırakmayı bilmezdi offf nasıl hızlı büyüyorlar ya

selam tekrar geldim ben bir sürü krem denedim ama olay büyümüş meğer pişikten çıkmış. doktor bulur bulmaz götürdüm enfeksiyon görünüyor dedi hemen şampuanı bırakıp yeşil sabunla yıkıyorsun ve bol duruluyorsun dedi. nasıl yaparsın bilmiyorum ama hava aldıracaksın dedi. sen şekerli şeyler tatlı içeren meyve bile yeme dedi ama buna pek uymadım. iki krem yazdı ilkini sürünce canı acıyordu krem antibiyotikliydi ve onun pişiği artık açık yara olmuştu boynu bacak boğumları kulak arkası koltuk altı her yerinde vardı. üfleyerek uyutuyordum kuzumu ilk kremi iki gün kullandım sonra 2.ye geçtim üçüncü gün artık kabuk bağladı iyiye gitti çok şükür 5-6 güne bir şeyi kalmadı şimdi biraz pişince dr’un verdiği ikinci kremi sürüyorum

Benimkinin de kulağının arkası egzama gibi, kabuklanıyor nemlendirmeye çalışıyorum. Bir de bugün kuru öksürüyor arka arkaya birkaç kez. Klima açıyoruz hava kuruyor da ondan mı öksürüyor bilemedim. Sağlık ocağına götüreceğim tedbir amaçlı. Ateşi yok. Böyle kuru öksüren var mı bizimkinden başka?

huzursuz değilse hiç bişey yapmayın bence bizim ağlamadığımz dakika yok uykulardan uyanıyor ıkınmaktan

Siz bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz? Benimki hep emerek uyuyo çoğunlukla da yatagına koyunca uyanıyo. Gece de en gec 2 saatte bir emmeye uyanıyor. 4 ya da 5 te ayaktayız.
Bir de emzirip biraz mayışınca yatağa koyup yatağında uyutanlar varmış benimki hiç öyle dalmıyor.

Gunduz uykumuz yok denecek kadar az sekerleme yapiyor. Memede uyuyo çekiyorum bazen uyanıyor bazen on onbes dakika uyuyor. Gece ise memede uyuyor yatakta uyuduysa uykusunun sıkılasmasini bekliyorum beşiğine alıyorum sonra besiginde uyanirsa sallıyorum bazen uyuyo bazen uyumuyo sonra yine memeye aliyorum ama gece dort ya da bes saat uyuyor bir sefer sonra saat basi kalkıyor nerdeyse

günaydın benimkinin uykuları da çok değişken.genelde memede uyuyor yerine koyunca uyanıyor. bir ebe takip ediyorum bebeğiniz böyle yapıyorsa kucak istiyor sizin kucağınızda uyumak istiyordur sabredin kucağınızda uyutun diyor. ben de hep yerine koymaya çalışıyorum misafirim var ablamlarla vakit geçirmek istiyorum ama böyle yapınca da kucakta 5 dk uyuyor genelde gündüz uykusu kalmadı. ama geceleri uyuyor çok şükür. ben 11 gibi yıkayıp besleyince uyuyordu mesela dün akşam 9da dışarı çıktık çıkar çıkmaz uyudu gelince zorla besledim ağladı uykusunu böldüğüm için geri uyudu hemen. 3te uyandı e ben 3 e kadar yatamadım tekrar besledim uyudu sonra 6 gibi kalktı o çok enerjik ben değilim
önceki günlerde de 11-12-1 arası uyuyordu 4-5 saat kadar sonra besliyordum 2şer saat uyuyordu sabaha kadar. sabah da 2şer saat arayla bir saate yakın uyuyordu birkaç gündür farklı davranıyor

eskiden kendi kendine uyutabiliyordum ben de beşiğine koyup pışpışlıyordum artık olmuyor tabi ben yatağına koyunca hemen emziğini veriyorum bu arada

bir de uyku konusunda benim gözlemlerime göre zorla asla uyutamıyorsun, kendi istediğinde uyuyor. çok ya da az uyuması da bence bebeğe has bir durum hepimiz aynı işlemleri yapıyoruz bazı bebek hiç uyumuyor bazısı daha çok uyuyor

valla ben emzirip gazını çıkarıp kucağımda zıplatarak anca uyutuyorum. memede bayıldığında yatağna koydum bi kez kustu ya da midesi ağzına geliyo suratı ekşiyor öyle olunca reflü mü oluyor bilginiz var mı

Evet benimki çoğunlukla memedeuyuduğu için gazını çıkarmadan yatırdığım oluyor. O zaman boğazından sesler geliyor huzursuzlanıyor. Reflü oluyor

Çok iyi bi şey değil ama mecbur kalınca yapıyorum. Kulak çöpünü zeytinyağına batırıp poposuna değdiriyorum

Ben hipp alıyorum hiç gaz yapmadı bizde
Ama çok kötü kokuyor her mama böyle mi bilmem
Mamayı gece veriyorum sadece 1 öğün ama zorla içiyo tadını sevmiyo bence ama şekersiz diye bunla devam ediyorum ben

Bizimki uykusu gelince yatırıyorum bazen kendisi uyuyo ama çok gelince,bazen emzik veriyorum sallıyorum ya da yine kendi kendine bazen gezdirirken kucakta bazen emerken değişken

Bende şunu merak ediyorum kaç saatte bi uyuyolar ve uyku süreleri nasıl ben bu hafta şöyle yaptım sabah kalkıyoruz emiyo 2 saatte bi emiyo genel olarak 1 buçuk saat oyalanıyoruz sonra uyutuyorum yarım saat bazen 10 dk sonra uyanıyo tekrar aynı şekilde dönüyoruz ama acıktığı için olabilir uyanması diye bugün şöyle başladım güne sabah uyandık emdi 2 saat oyalandık tekrar emdirdim daha kolay uyudu ve 1 saatten fazla uyudu uyandı emdi yine oyalama tekrar emdirdim şimdi uyudu bakalım süre nasıl olcak deneme yapıyorm böyle paşaya hangisi uyarsa bakalım gece de sıkıntımız yok uyuyo sadece emmek için uyanıyo tekrar uyuyo ama gece 2 saatte bir kalkmıyoruz o ne zaman uyanırsa veriyorm gece de genelde 2 kere kalkıyorum

Güncelleme ; hemen uyandı sanırım 4 dk falan uyudu şaka olmalı neyse bu arada ben kendim böyle uyutmuyorum yani kucağımda gezerken gözleri kapanıyo yani uykusu geldiği için böyle kısa süreler bu arada bizimki hep gezmek istiyor genel olarak kucaktayız kol kası yaptım artık

Uykusu gelince ağlama tutuyor benimkini ne meme alıyor ne emzik alıyor ayağa kalkıp gezdirip sakinleştirip öyle emzik verip kucağımda sallayıp biraaazcık bekleyip yatağına yatırıyorum anlatırken yoruldum ayol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…