2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
hanımlar yarın 2. ay aşılarını olcaz daha doğrusu yarın sadece tek bi aşı olalım istedim çünkü zaten geçmek bilmeyen gaz sancılarımız huzursuzluğumuz var. yarın veremi yapıcaklar nasıl oluyor çok ateşi çıkıyor mu çok huzursuzluk oluyomu tecrübeli anneler yazabilir mi? haftaya da zatürre ve beşli karmayı yaptırcaz onlar hakkında da bilgisi olan paylaşabilir mi? önlem olarak ne yapablrm
Bol bol emzirebilirsin ve aşı sonrası hemen calpol verebilrisin biz verdik çok şükür ateşi çıkmadı toplam 2 kere calpol verdim 8 saatte bir inşallah kolay atlatırsın biz hemde üçünü aynı gün yaptık

Kızlar merhaba. Bebeğim bugün sanki canı acıyormuş gibi sürekli ağlıyor gözyaşları içinde kaldı 😞 emzirmeye çalışıyorum ama memede bile sakinleşmiyor. Acaba sütüm mü yetmiyor diye endişelendim mama aldıracağım hangi mamanın içeriği en iyi? Yardımcı olur musunuz hemen aldırayım
Aynı şeyi yaşıyorum iki gündür mamayı baya azaltımıştım ama meme almadı ağzına sokmaya çalışır gibi oldum daha çok ağladı mecbur mama verdim muhtemelen sütüm yetmedi acıktı ben hipp kullanıyorum memnunum

Uykusu gelince ağlama tutuyor benimkini ne meme alıyor ne emzik alıyor ayağa kalkıp gezdirip sakinleştirip öyle emzik verip kucağımda sallayıp biraaazcık bekleyip yatağına yatırıyorum anlatırken yoruldum ayol 🤪
yatağına yatırıyorum geri uyanıyor diyeceksin diye korktum 🤣🤣🤣

Ben mamasına üç damlacık zeytinyağı koymuştum o gün yapmıştı
Dün de ve bugün de 4 damla bir şey zeytinyağı verdim.. Hala bir şey yok. 😥
huzursuz değilse hiç bişey yapmayın bence bizim ağlamadığımz dakika yok uykulardan uyanıyor ıkınm
Keyfi yerinde genelde rutin olarak sabah 6 gibi huysuzlanir öyle kakasını yapardı. Hemşire fitil önerdi yapmaz olaydım. Çocuğum ferhat fidan etti canı çok yandı. O anca kucağıma aldım fitil geri çıktı baktım az da kaka geldi. Kaka puding kıvamda kabız değil ona sevindim. Bol bol masaja devam
Ben mamasına üç damlacık zeytinyağı koymuştum o gün yapmıştı

Siz bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz? Benimki hep emerek uyuyo çoğunlukla da yatagına koyunca uyanıyo. Gece de en gec 2 saatte bir emmeye uyanıyor. 4 ya da 5 te ayaktayız.
Bir de emzirip biraz mayışınca yatağa koyup yatağında uyutanlar varmış benimki hiç öyle dalmıyor.
Bir günü bir gününe tutmuyor. Gündüz bazen 2 saat bazen 15 dakika uykuları oluyor. Ayağımda sallayıp iyice daldiktan sonra yatağına koyuyorum. Gece yatış saatimiz 1 gibi sonra uyuyoruz 5 gibi besleyip. 8 gibi uyanıyor yatağıma alıyorum emziriyorum tekrar uyuyoruz 11 e kadar. Gündüz durmasa bile razıyım yeter ki gece uyusun. Şükür halimize 😅

Bebeğim 2,5 aylık oldu yattığı yerde bi tarafına dönmeye başladı yüzüstü dönemeyince de sinirlenip bağırıyor 😂
Bir de kafasını kaldırarak oturmaya çalışıyor 3.aydan sonra kucakta hafif hafif oturtmaya başlamayı dünüşüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

Geçmiş olsun Allah şifa versin ne kadar kalmalıymış bu aparat? Bir de değerleriniz neydi alfa beta? Bizim de sorun çıktı ama sadece çift bez dendi ortopediye yönlendirmediler ondan soruyorum
Değer kaçtı tam bende anlamıyorum açıkçası, çocuk dr u hafif var görünüyor ortapediye gidin bi dedi, ortapedi de kalca kemiği gelişim geriligi var, ünv hastanesine gidin dedi, ordan sıra aldım, röntgen cektiler biraz kalca kemigi geri kalmış dedi, pavlik bandaji taktir gel dedi, hemen bi medikal bulduk taktirdik, zorla pazarlıkla 400 tl ye yaptırdık, dr kontrol etti ayarlamasını yaptı, 3 hafta takılı kalsın, 3 hafta sonra tekrar gelin düzelme varsa 3 hafta daha takar tedaviyi bitiririz dedi, şuan 6 hafta takacak gibi görünüyor, inşallah ameliyata felan gerek kalmadan duzelir

Kızlar bebeğinizde hırıltı var mı nefes alırken? Hırıltılı nefes alıyor öksürüyor bugün doktora gittik ciğerlerinde biraz balgam var dedi çok üzüldüm daha 2 aylık bile olmadı antibiyotik başlatabilirim dedi 😓 uyku tulumu giydirip klima açıyordum açmıyorum birkaç gündür ama sıcaktan bayılıcam ter içindeyim

İyi geceler kızlar bebeğinizi nasıl yatırıyorsunuz? Ben reflü yatağında yan yatırıyorum da İnternetten baktığım da kafa karışıklığı oldu

Kızlar bebeğinizde hırıltı var mı nefes alırken? Hırıltılı nefes alıyor öksürüyor bugün doktora gittik ciğerlerinde biraz balgam var dedi çok üzüldüm daha 2 aylık bile olmadı antibiyotik başlatabilirim dedi 😓 uyku tulumu giydirip klima açıyordum açmıyorum birkaç gündür ama sıcaktan bayılıcam ter içindeyim
Geçmiş olsun. Ağustosta sonra havalar serinler de hepimiz rahat ederiz inşallah 🤲🏻 Terlemeyen ben sürekli terliyorum kendimden nefret eder oldum. 😥
Birde tecrübe olarak uyutma konusunda emerek uyutma yapan varsa kısa yoldan bırakmaya çalışsın ileride daha zor biz 9 ay olduk maalesef hala emerek uyuyor
Meme de unutmayı sadece sabahları yapıyorum. İs basi yapacak kadinkar için çok zor olur. Benim de yapmamam lazım. Beni de zorlayacak gibi

benimkinde burnu tıkalıysa oluyor. çok geçmiş olsun. ben klimayla alakalı olduğunu sanmıyorum ama mesela klimalı odadan diğerine geçişte terleyip üşütebiliyorlar. klimayı 26-27 derecede kullanıyorum daha soğuğuna annem de izin vermiyor 🤣

İyi geceler kızlar bebeğinizi nasıl yatırıyorsunuz? Ben reflü yatağında yan yatırıyorum da İnternetten baktığım da kafa karışıklığı oldu
iyi geceler canım düz yatağında dümdüz yatırıyorum 🙈 altında müslin battaniye serili

Birde tecrübe olarak uyutma konusunda emerek uyutma yapan varsa kısa yoldan bırakmaya çalışsın ileride daha zor biz 9 ay olduk maalesef hala emerek uyuyor
ben illa memede uyutmuyorum ama genelde emerken uyuklamaya başlıyor 🙈 bunu bir arkadaşım daha söyledi sakın kucakta uyutmaya alıştırma diye🙈

X