2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Aynen bizde aynı şekildeyiz arkamı ne zaman dönsem eller kollara kadar ağızda kaşınmaya başlamış

Ş
selam canım öncelikle hissettiklerin çok normal ve seni çok iyi anlıyorum…
çok isteyerek uğruna çok para harcayarak hamile kaldım ben 2.tüp bebekle. hamileyken çok el üstünde tutuluyordum ve mutluydum. sonra deprem oldu bütün hayatımız değişti oradan oraya savrulduk. hep mutsuz hikayeler vardı artık etrafımda. ben de ne yapacağımı bilemiyordum bu belirsizlik umutsuzluk ve mutsuzluk hala devam ediyor. kendimi suçluyorum açıkçası oğlumu böyle bir dünyaya getirdiğim için. ta karnımdayken hissetti şimdi hissetmeye devam ediyor geceleri uykusunda çok kötü ağlıyor sanırım depremden dolayı. hep bir karar vermek durumunda kaldım ailem bebek olmasaydı şurada yaşardık şöyle yapardık falan diye konuşunca hep kendimi suçladım. şimdi annem mecburen yanımda ablamlr bebeği görmeye geldiler depremler devam ediyor ve ben kendimi suçlamaya devam ediyorum biliyorum seninle çok benzer şeylerden bahsetmiyorum ama hepimiz bir zorluğun içindeyiz. hayatın gerçeği bu. hamileliği öğrendiğimde eskiden bir bebek sevdiğimizde ağlarsa annesine verirdik şimdi ağlayınca bana verecekler demiştim. bu duygu çok başka sanki anne olarak onu hep mutlu etmek susturmak beslemek uyutmak zorundayız. geri kalan herkes ise onunla güzel vakit geçiriyor seviyor sonra bize bırakıyor… bana da bu duygu ağır geliyor hep. ben de bazen sevip bırakmak istiyorum. eşinle bu konuda konuşup bazen bırakmayı tatmanı öneririm çünkü çok iyi geliyor. ya da güzelce hazırlanıp dışarı çıkmanı. dışarıda ağlasa bile bunu yap lütfen. ya da onu evde güvenli bir yere bırakıp duşunu al sakince eskiden yaptığın bir şeyi yap. evet artık çok büyük sorumululuğumuz var ama şöyle düşün hayatımıza eşlik edecek minik bir insan tanesine sahibiz… beraber ağlayacağız beraber güleceğiz. onun büyüme sancılarına mutluluklarına şahit olacağız. hepimiz onu koruyup kollayacağız büyüyünce o da bizi sarıp sarmalayacak… biraz zaman ver kendine çünkü anlamlı gülmeleri anlamlı hareketleri başladığında için coşacak eminim. coşmasa da o seni çok seviyor sen onu çok seviyorsun şu an rutin haline gelen sorumluluklarımız eğlenceye dönüşecek elbet

kızlar bebeklerin diş çıkarma süreci başladı en geç 4 aya kadar başlarmış. biz 6-7-8.aylarda diş patlayınca görürmüşüz ama oluşum kısmı varmış yani… ve ellerini keşfediyorlar. ellerini emmeleri o yüzden. benim çok hoşuma gidiyor siz de rahatsız olmayın

uykudayken neden altını açıyorsunuz?Uykusu bölünmüyor mu?Emmek için uyandığı zaman emzirdikten sonra altını açıyorum ben.
Emerken kaka yapıyor ve o sırada da uyumaya devam ettiği için altını açınca uyanıyor. Yoksa çiş için uyandırmıyorum kendi uyanana kadar bekliyorum

Sizinki normal bence. Benim kızım durup dururken arka arkaya yapıyor. Ama buradaki arkadaşlar normal deyince rahatladım biraz. Yine de kontrole gittiğimde doktora soracağım
Reflüsü var mı? Midesinden ağzına geldiğinde de sıçrıyor benim kız. Endişelenmeyin ama yine de doktorunuza sorun tabi

O kadar doğru şeyler söylemişsin ki.. Sadece bir başıma aldığım bu sorumluluğun altında eziliyorum ve bu durum beni yıpratıyor. Dediğin gibi dışarı çıkabilsem ya da en azında bi duş alıcak vaktim olsa her şey daha güzel olucak. İnşallah günden güne her şey düzelir ve bebeğimi doyasıya sevebilirim onunla gerçek bir bağ kurabilirim İkimizin de buna ihtiyacı var biliyorum

Kızlar merhaba malesef bebeğimde kalça çıkığı tespit edildi, ünv hastanesine sevkettiler, kalça kemiği gelişim geriliği varmış, pavlik bandajı taktirdik, çocuğum aşırı huzursuz, zorla bebek arabasında uyutabildik, ağlamaktan helak oldu, bandajın takma yerleri plastik sırtında felanda var o yüzden aşırı rahatsız oluyor, çok üzülüyorum ama en azından erken teşhis, iyi olacağı umuduna tutunuyorum

Eklentiler

• 20230815_230022.jpg
    121,4 KB · Görüntüleme: 77
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…