2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bebeğim neredeyse 3 aylık oldu hamileliğim doğumum ve doğum sonrası sürecim çok sıkıntılıydı. İlk günler bebeğimi kucağıma bile almak istemiyordum bana annelik çok ağır gelmiş gibiydi. Şimdi daha iyiyim bebeğimi seviyorum da ama o filmlerde anlatılan büyük aşk yok gibi geliyo bana, yani nasıl desem anne olduktan sonra bana yüklenen ağır bir sorumlulukmuş gibi. Onunla vakit geçirirken mutlu oluyorum evet ama daha çok sorumluluk duygusu ağır basıyor. Bu süreçte annem başka şehirde olduğu için ara ara yanıma gelip yükümü hafifletiyor ama yetmiyor, o yanımdan giderken hüngür hüngür ağlıyorum ondan başka da yardım edenim yok. Benim derdim aslında bebeğin sorumluluğu ya da ev işleri değil nasıl desem bebeğimi kabullenememek gibi. Muhtemelen kendimi anlatamıyorum şu an ama demek istediğim bebeği görevmiş gibi görüyorum sanki, ne zaman içim içime sığmayarak sevicem bilmiyorum ve bu durum beni çok üzüyor. Lohusa depresyonundan çıkamıyorum sanırım. Bu durumda olan ya da yaşamış olan var mı?

Ben çocukları çok severim, çocukken bile bebek sevmek için bebeği olanların evine giderdim okuldan gelince. Bebeğim doğdu ne bana dünyanın en tatlısı gibi geliyor ne de annelik duygusu ile dolup taştım. Bende de sorumluluk duygusu ağır basıyor çünkü normalde de hata yapmaktan, özellikle başka birini mağdur edecek bir hata yapmaktan çekinen biriyim. Bebeğimi seviyorum ve bu bağın zamanla güçleneceğine inanıyorum. Kendimi suçlamıyorum, toplumun istediği hızla duygularımın ilerlemesi gerektiğini düşünmüyorum. Günde en az 1 defa bunun ömürlük bir değişiklik olduğunu hatırlıyor ve hayret ediyorum. Bu çok büyük bi değişim birden kabullenmek mümkün olmayabilir kendimize yüklenmeyelim bence. Bebeğe zarar vermediğimiz sürece sorun yok.

Gülüyor tepki vs veriyor o an seviniyorum ama 2 dk sonra yine sorumluluk hissi ağır basıyor. Sanki anneliği kaldıramıyorum hissi var bende, kendimi kötü hissediyorum böyle oldukça da😞
Çok haklısın sana bu mesajı yazarken içim kıpır kıpırdı bebek uykuya az önce zor daldı bütün modum yerlere düştü hayat artık bu mu diye zor bir süreç ama bence yoluna giricek sonuçta onlar bize muhtaç minicik bir can 🥹

Sleepy kullanan arkadaşlarım fotoğrafa bakar mısınız iç kısmında siyah minik şeyler var bozuk olabilir mi? Doğumdan önce hediye gelmişti 3 numara yeni açıyorum da böyle bişeyle karşılaştım

Eklentiler

• IMG_20230814_230711.jpg
    IMG_20230814_230711.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20230814_230652.jpg
    IMG_20230814_230652.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 37
ben de benzer duygulardayım sürekli hayatımı mahvettim düşüncesi geliyor kaplıyır içimi evet seviyorum ben de bebeğimi ama dediğiniz gibi büyük aşk vs yok normaldir herslde diyip geçiyorum
Bende de aynı duygu var. Bundan sonra hep bir sorumluluk olacak diye düşünüyorum. Çokta düşünmek.istemiyirum bebek hisseder diye

Bu arada 15 gunlukken tükürük çıkartmaya başladı bebeğim normal mi? Bu hafta 2 aylık olacağız. Sizin bebeklerinizdw de var mı?

Sleepy kullanan arkadaşlarım fotoğrafa bakar mısınız iç kısmında siyah minik şeyler var bozuk olabilir mi? Doğumdan önce hediye gelmişti 3 numara yeni açıyorum da böyle bişeyle karşılaştım
Kahverengi paket mi eğer o seriyse bozuk değil bitki tohumu onlar

Benim de kızımın kaşlarında var çok hafif
Zeytinyağı sürün duştan önce diye okumuştum kaş için. Hala yapmadım geçer mi diye bekliyorum
Saç için zaten kullanıyormuşsunuz mustela Konak şampuanı iyi diyorlardı
kabuklanma benim bebeğimin kaşlarında vardı kaşlarında konak çıktı diye düşünmüştüm anne sütü sürün iki güne geçiriyor

Benim bebeğim baya ses çıkarmaya başladı. İlgisini çeken şeylerle konuşuyor sanki :) ve sesli gülmeye başladı. Aşırı tatlı oluyor ya sıpa
Maşallah
Benim oğlum da bazen içten gülüyor,onunla konuşana dikkatlice bakıyor,bazen gülüyor.
Hayır sıçrıyor kolları yana açarak
Benim oğlum da uykuya geçerken bir az yüksek ses işitdiğinde ya da yalnışlıkla dokunursam ellerini yana açarak sıçrıyor,sonra yine uykuya geçiyor,ya ben pış pışla yardım ediyorum,uyuyor.Moro refleksini araşdıracağım ben de.

Kızlar aranızda öğretmen olan var mı? Ücretsiz izne çıkma işini nasıl yapacağız. Ne zaman dilekçe vermemiz gerekiyor bir bilen varsa lütfen bana yazsın
Ne zaman dilekçe vermeliymişiz öğrenebildiniz mi? Ücretsiz izne bende ayrılmak istiyorum henüz idaremi aramadım maaş işlemleri açısından ayın 1inden önce haberdar etmeli

Kızlar, kızım daha 2 buçuk aylık ama sanki diş çıkarıyor gibi, bugün hiç keyfi yoktu, memeyi emmek istemedi ısırıp ısırıp çekiyor ve sanki diş var gibi acıdı meme, salya akıtmaya başladı ve bi süredir de elini yumruk yapıp cop cop emiyor. 3200 kg doğdu, şuan 4600 gr, boyu 58 cm, ya bi bayağı iyi kilo alıyor maşallah dediler, sütüm yetiyor, güzel emiyorda, dişiçin çok erken diyorlar şaşırdım valla. Ha birde arkadaşlar kızımda kalça çıkığı tespit edildi, ve ortapedi dr gelişim geriliği var kalça kemiginde dedi, ünv hastanesine gonderdi salı gününe randevu aldım, dua edin alçıya bandaja gerek kalmadan düzelsin kızım
Benim oğlum da 2,5 aylık oluyor yarın.Ellerini,kollarını emmeye başladı ağzından bir kaç kez salya da aktı,son zamanlar emdikden bir az sonra memeyi çekiştirip bırakıyor defalarca,ben de artık doydun deyip memeden ayırıyorum.Ellerini emmesi normalmiş diye okudum ben de,ellerini keşf ediyorlar.Kalça çıkığı için de tez zamanda iyileşmesini dilerim.

hanımlar bebeğim memeyi başta normal emerken bi süre sonra kıvranmaya başlıyor nedeni ne olabilir
ben o an dik kaldırıp beline vuruyorum ki,gazını çıkarsın,gazdan kıvranıyor ya da kaka yapıyor,kıvranmaya başlayıp kıpkırmızı olduğunda ise kakasını yapıyor

Benim oğlumda iki buçuk aylık olucak eller hep ağızda ve salyalar akıyor sebebi çıkardığı seslerin diş etlerini kaşındırmasıymış artık baya baya konuşur gibi sesler çıkarıyor o da kaşıntı yapıyormuş

X