2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198

Evett 13 Haziranda dünyamız değişti
Bende cok bariz fark olmadi o haftalarda insallah sizin de cabuk gecer

Bi 13 Haziranlı da biziz :) aynı gün almışız bebeklerimizi kucağımıza:)
Atak haftalarında benim bebeğimde daha çok ağlıyor

Uykusuzluktan mahvolmuş durumdayım. Gündüzleri uyuyor geceleri uyanık kızım. Bu gece dörtte uyudu artık dayanamadım hüngür hüngür ağladım. 3 çocukla tek başımayım. Gündüz uyuma gibi bir fırsatım yok. Nasıl bir düzene sokmaliyim.
Gündüz oyala bebeği uyumasin diyorlar ama oyundan anlamıyor ki oyaliyayim. Kucağımda gezdirirken uyuya kaliyor. Hiç olmadı emerken uyuyor. Gündüz gözünü uykudan alamıyor. Biz konuşurken bile uyku arasında bize gülüyor. Hem onun adına hem kendi adıma çok üzülüyorum. Bana bir yol gösterin ne yapayım ben?

Kızlar aranızda rota aşısı olan var mı? Kaç dozluk olanından yaptırdınız ne gibi yan etkileri oldu?

Her aksam yatmadan önce banyo yaptırın belki iyi gelir uyur. Gündüz kesintisiz mi uyuyor ki geceleri hic uyumuyor?

Emziren anneler disarda nasil yapiyosunuz emzirme örtüsü de aldim ama yine de çekiniyorum ben disari da çıkmak istiyorum ama emzirmeyi düşününce vazgeçiyorum.
Emzirme örtüsü ya da müslini falan kullanıyorum çok kolay olmuyor ama sürekli evde de duramayız ki. Hatta mesela dün metrodaydık çığlık çığlığa ağlamaya başladı emzik de tutmadığı için sadece emerek susuyo mecbur metroda en arka köşeye geçtim müslini bağladım boynuma öyle emzirdim

Seni çok iyi anlıyorum tek fark benimki 12de yatıyor. 4 gibi kalkıyor. İyi gunumuzdeyswk 1 saat daha uyuyor. Yoksa 4te ayaktayız. Gündüz de bir saat uyuyor. Başka yok. Doktorlara soruyorum. Geçecek diyorlar

Gaz masaji yapın günde dört defa filan. Bende gaz yok diyordum ama varmia

Canım bizlerde öyleyiz. 50 gün oldu ben ailemin yanındayım hala. Gaz yok diyordum ama varmış. Günde 4 defa Gaz masaji yapıyorum. Otomobilde gezdiriyoruz.( titremekten uyuyot) düğünde sustugunu gördüm. Davul zurna açıyorum youtubedan kucağımda halay çekiyoruz. .b3nde ne yollar deniyorum.kolik bebekmjs bir de bebeğim.anca göğsümde susturabiliyorum .sıcaktan yapış yapış olduk bebekle. Anal fissur ve basur var emzirirken çok zorlanıyorum. İdrar yolları enfeksiyonu var. Sabret geçecek. Sadece onu ne sakinlestirirse o yöntemi yapıyorum artık. Instagram annelerinin YALAN olduğunu düşünüyorum..

Emziren anneler disarda nasil yapiyosunuz emzirme örtüsü de aldim ama yine de çekiniyorum ben disari da çıkmak istiyorum ama emzirmeyi düşününce vazgeçiyorum.
Emzirme örtüsü aldim hiç kullanmadım.cantaya koymayı unuttuğum için. Muslin kullandım bir ara.sonra pusetw aldığım örtüyü kullandım. Şimdi saldım iyice göğüs ucumu açıyorum sadece emziriyorum.

Avm seviyor mu bebegin. Benim ki fazla ışık fazla insandan rahatsız. E bebeğe gittik ağlaması durmayinca açtım emzirdim. E bebgin ortasında

Her aksam yatmadan önce banyo yaptırın belki iyi gelir uyur. Gündüz kesintisiz mi uyuyor ki geceleri hic uyumuyor?
Evet banyoyuda yaptiriyorum ama aynı oluyor.
Aslında günü günü tutmuyor. Gündüz üçe yada beşe kadar uyuyor. Tabi bazen o aralarda 1 saat uyanık durduğu oluyor. Ama beşten sonra hep uyanık.

Evet banyoyuda yaptiriyorum ama aynı oluyor.
Aslında günü günü tutmuyor. Gündüz üçe yada beşe kadar uyuyor. Tabi bazen o aralarda 1 saat uyanık durduğu oluyor. Ama beşten sonra hep uyanık.
O kesintisiz uykuyu gece uyusa cok rahat edersiniz. Banyo da yaptiriyormussunuz baska bilemedim ne yapılabilir

Kizlar oğlumun suratında dogdugunun 3. Gününden itibaren sivilce çıktı yüzü bebek yüzü gibi yumusacikdeğil öyle pürüzlü tirtirli ki . Bazen uçları beyaz beyaz cikiyo kayboluyo başka bı alan da nida cikiyo. Ebe normal olabiliyo bebek sivilcesi 3 4 aylıkken geçer merak etme dedi bı haftadır da siyah nokta oluşmaya başladı aynı bizdeki gibi hemde o kadar çok ki. Sizde de olan var mı bu sekilde

Napıcaz bilmiyorum süt olsun diye de yemek lazım su süt yapar evet ama yemek yiyince iyince coşuyo test ettim kaç kere kesinlikle dışarı çıkmak lazım ama bebekle de nasıl olcak bakalım
Benim yediklerimin süte pek katkısı yoktur zamanla vercez karın egzersizi yap her akşm 15 dk doğum sonrası açılan kasları kapatmak için özel hareketler var

Benim bebeğimde bu da var Hatta doğduğu ilk zamanlar ergenliğe yeni girmiş gibiydi suratı. Şimdi tek tük çıkıyor ama uçları beyaz ve siyah nokta gibi hatta minik minik izleri de kalıyor suratında. Ebe senin hormonlarını aldığı için çıkıyor bunlar önemli değil dedi inşallah artık geçer ve oluşan izler de kalıcı olmaz diyorum bende

Benim bebeğimde de akşam huzursuzluk var ben sıcağa bağlı uykusuzluğa yoruyorum. Havalar düzelince düzelir inşallah

Bebeğin burnunu açıyor musunuz? Nefes alabildiği ve iyi beslendiği zaman daha uzun uyuyor. Emme arası kısaldıkça daha az emip hava yutuyor.

Ben memedeki süt kanalını ilgilendiren kasların adapte olduğunu o nedenle bir zaman sonra süt azalmadığı halde memeden akmanın geçtiğini duymuştum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…