2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bu sekilde kestim. İnternetten arastirdigimda cc seklinde düşürün yazıyordu onu beceremedim ben az cc mama verdiğimde daha cok agladi. Azaltirken de sağım yapmadım pompam iyi bir pompa degil gogsumu hic boşaltamiyor, sık sık emzirdim hala da öyle yapiyorum yapıştık resmen
Ne güzel darısı başıma ben de bırakabilir miyim acaba 4-5 kez 60 cc içiyor günde. Yavaş yavaş mı azalttınız. Azaltırken sağım yaptınız mı?

Benim ki de huy değişiyor uykusu geldiği zaman çok ağlıyor

Kızlar ben başından beri anne sütüyle besliyorum. Başlarda göğüs pedine çok ihtiyacım oluyordu birini verince diğerinden akıyordu falan ama şimdi o kadar fazla akmıyor. Acaba vucut mu alıştı yoksa süt mü azalıyor? Ama bebeğimin aç kaldığını hiç hissetmiyorum hatta her emmesinde tek bir memeyi veriyorum doyuyor. Bazı arkadaşların yorumunu gördüm de diğerinden akmayınca azaldığını düşünmüşler. Ben mesjları okuyana kadar sanırım bünye alıştı artık diye düşünmüştüm. Çünkü bebeğimden öyle bir izlenim almadım

Ben öyle birinden emzirip digerinden akinca sütün cok olduğunu bebegime o zaman yeteceğini düşünmüştüm ama oyle değilmiş onu anladim eger bebeğiniz doyuyorsa huzurluysa takıntı yapmayin.

Bende baştan beri anne sütüyle besliyorum ama şimdiye kadar 1 ya da 2 gün emzirirken diğer göğüsten de aktığını görmüşümdür, genelde de tek göğüs emziririm ama bebeğimin kilosu iyi doktorum sütün yeterli geliyor belli dedi. O yüzden sorun etmiyorum akmamasını bence vücut ihtiyaca göre üretiyor

8.hafta atağı ola bilirmi?

benim de ilk günler çok akıyordu. şimdi süt çoksa yine akıyor bu da yediklerimizle alakalı olabilir. ben de hep tek memeyle maks 10-15 dk besliyorum doyup kendi bırakıyor. hiç sağıyor musun? ben bazen sağıyorum fışkırarak geldiği oluyor. akmasa da sütün var olduğunu görüyorum ki zaten doyup bırakması da buna işaret. hem vücut bebeğe göre süt üretiyor hem bebek daha fazla emdiği için akmıyor bence

Vücut alışıyor artık önceden süt üretimini sürekli gerçekleştirirken artık bebek emdikçe geliyor üretiyor azalma yok yani rutine dönüşüyor artık

Kızlar bıgün kalça ultrasynu çektirdik sıkıntı çıkmadı çok şükür,herşey yolunda 1 ay sonrada rota aşısını yaparız dedi sünneti sordk çocuk cerrahı yokmuş hastanede 1 yaşına kadar öneriyorum sonra da 5 yaşından sonra dedi yaptırcaz sanırım başka bi hastanede
Bu arada bizim küçük adam gece uyuyor iki kere kalkıyo emmek için ama gündüz sürekli gezmek istiyo kucakta uykusu da 5 dk falan kucağımda uyursa bi saati buluyo hep kucak hep kucak kolum belim çok ağrıyo ama şükür diyorum yinede 2 saatte bi emiyor tek göğüs veriyorum sırayla bazen 1 buçuk saat oluyor ve 15 dk emdiryorum sonda ya bırakıyo ya emzik gibi kullanıyo çekmiyo kilosu 5700 doktor gayet iyi dedi 2 ay 10 günlüğüz yani bende durumlat böyle
Göğsümdeki yara da geçti gibi çok azaldı rahatsız etmiyor artık ben hala 65 kiloyum 56 yla hamile kalmıştım 70 i gördüm doğumdan sonra eve geldim 65 hala 65 arada 64 görüyorum ama yiyorum da yani

akma durumu başlarda oluyordu bende de ama ben o zamanlar acıdan dolayı uzun süre emziremiyordum, geçen gün artık çok değil dediğimde sadece akmama durumu değil emdikten sonra bazen doymuyor bebeğim, ağlamasından ve sadece mama verince rahatlamasından anladım yetmediğini. ama bugün yeniden süt akıyor br göğsümden. tshirtüm baya ıslandı. sanırım çok su içtiğim için ve gece emzirmelerini arttırdım. uyusa bile, 4 saat olunca emziriyorum, uyanmıyor zaten sonra geri uykusuna yatağında da devam ediyor bebeğim.
bence de yani vücut alışınca ona göre süt üretiyor ve artık öyle akma durumu falan kalmıyor. yemek olayı ve emzirme düzeni değişince oluyor tekrar benim gözlemlediğim. ne güzel sütünün yetmesi, hep böyle devam etsin inş.

Çok güzel maşallah bizim de aynı durum bebiş 2 ay 3 günlük 6 kiloyu geçti mama artı meme veriyorum kilo durumunu napıcaz bilmiyoruz bende 65 66 arasıyım doğuma 75 le gittim ama devam etmiyor keşke gitse 61 le hamile kalmıştım gider inşallah bizde sünneti bir yaşına kadar halledicez doktor daha küçük diyip acele etmememizi önerdi bende bekliyorum şimdilik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…