2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
57 günlük şu an olabilir o da geldi aklıma
Ayyy bu ataklar böyleyse diş çıkarma dönemini düşünmek istemiyorum 🥶
Kiz biz ayni gun mu dogurmusuz☺️ bizde de akşamüstü bi huysuzluk oluyor 6-7 arasi genelde kucağımda gezdirerek sustuyorum veya alirsa memeyi emzirerek susuyor. Ama ataktan olduğunu düşünmemiştim genelde öyle.

yaptırdık geldik ağrıyordur diye direkt calpol verdim. inşallah kolaylıkla atlatırız canım
Benimkinin de dünden beri biraz ateşlenir gibi olduğu iki sefer oldu ikisinde de calpol verdim dün kolunu hep sabit tuttu aşıdan dolayı ama bugün iyi şimdi keyfi yerinde çok şükür

Benimkinin de dünden beri biraz ateşlenir gibi olduğu iki sefer oldu ikisinde de calpol verdim dün kolunu hep sabit tuttu aşıdan dolayı ama bugün iyi şimdi keyfi yerinde çok şükür
çok sevindim iyi olmasına zor bir andı valla terden öldüm. bir de yanımda ablam vardı o tuttu. eşim hiç tutmuyor dayanamıyorum diyo sanki biz keyfimizden tutuyoruz🤣🤣

çok sevindim iyi olmasına zor bir andı valla terden öldüm. bir de yanımda ablam vardı o tuttu. eşim hiç tutmuyor dayanamıyorum diyo sanki biz keyfimizden tutuyoruz🤣🤣
Ben hiç bakmadım iğnelere gözümü kapattım🥲 Ama iğneler bitince yavrumun 2.5 aydır ilk defa ağlarken dudaklarının morardığını gördüm üzüldüm baya😞

Gercekten artik bu konuda yalniz olmadigimi bilmek istiyorum yoksa yorulmus, bikmis, caresiz durumdayim. Cok zor bir dogum gecirdim, uzerine icimde gazli bez unutuldu 1 ay sonra farkedildi, uzerine de surekli ama surekli aglayan, huzursuz, mutsuz, sinirli, sabirsiz bir bebek… bebegim o kadar cok agliyor ki gozlerini sadece neredeyse biberondan sut icirirken gorebiliyorum. Belki daha sonrasinda sansliysak eger 10-15 dk oyalayabiliyorum.. sonrasi yine bir can sikintisi, memnuniyetsizlik, aglama krizleri.. gazli bir bebek degil. Gazini kolay cikariyor. Doktorlara gittik, gayet saglikli, guclu bir bebek diyorlar. Ama bebegim neden hep memnuniyetsiz, sikintili, ciddi ve huzursuz? O kadar sarkilar soyluyoruz, danslar ediyoruz, en ufak bir tebessum bile etmiyor hala. 4 duvar arasina tikili kaldim. Bebek arabasina koydugumuzda ciglik cigliga agliyor. Evden disari cikamiyoruz. Annem bize yardima geldi, kadin bile cogu zaman hakkindan gelemiyor uyutamiyor. Geceleri guzel uyuyor, ama geceleri uyatana kadar da canimiz cikiyor. Mesala dun aksam 23:30da yatti ama oglen 14:00den beri ayaktaydi. Ana kucagi aldim, oyun halisi aldim.. yuzune bakan yok. Tek bildigi sey aglamak… artik hicbir dey care etmiyor. Onu seviyorum tabiki de ama orda burda instagramda sevimli anne bebek iliskini gorunce cok uzuluyorum agliyorum.
Benimki bigün uyuyor bi gün uyanık dün gece sürekli kucaktaydı gaz sancısı gibi ama gaz çıkarsada kaka yapsada bitmiyor. Sabahta devam ettik kollarım koptu. Bırakınca ağlıyor. Ana kucağında güzel gaz çıkarıyor diye zorla koyuyorum 2-3 dk sonra ağlıyor. Oyun halısı almadım hem erken hem de oynayacağını sanmıyorm. Yeğenim 1 dk zor dururdu halıda 😅
instagramda çoğu şey sahte izleyip gülüyorum ben. Sürekli bakımlı süslü anneler ve ona uyumlu giyinen gülen bebekler 😁 gece emzirmeye kalkarken bile mutlular ritüelle emzirme yapıyorlar. Ben geçen çocuğu sağa ytırmışım sol memeyi vermeye çalışıyorum uyku sersemi 😂 niye yetmiyor bu diye düşünürken , eşim yanlış meme dedi

Kızlar selam şu an derdim bebek değil kilolar yani kendimi saldım haliyle bebekten başka bişeyle ilgilenmiyorum ama sezaryen sonrası hala 6 kilo fazlam var karnım aşırı olmasa da var ve doktorum rahmin toplamış dedi yani kalan şey kilo . Nasıl vericez bu kiloları iki ay oldu hala kotlarımı giyemiyorum emzirdiğim için diyet de yapamıyorum bebişler rutine oturtsun da artık sıra bize gelsin 🥹
Benimde öyle aslında çok haraketli biriyim veririm ama bebekle tek olunca yapılmıyor😕 eşimde evi abur cubur dolduruyor sıkıntıdan yiyorum doğumdan önce hiç yemezdim böyle şeyler 😔

Benimde öyle aslında çok haraketli biriyim veririm ama bebekle tek olunca yapılmıyor😕 eşimde evi abur cubur dolduruyor sıkıntıdan yiyorum doğumdan önce hiç yemezdim böyle şeyler 😔
Napıcaz bilmiyorum süt olsun diye de yemek lazım su süt yapar evet ama yemek yiyince iyince coşuyo test ettim kaç kere kesinlikle dışarı çıkmak lazım ama bebekle de nasıl olcak bakalım🫠

Kiz biz ayni gun mu dogurmusuz☺️ bizde de akşamüstü bi huysuzluk oluyor 6-7 arasi genelde kucağımda gezdirerek sustuyorum veya alirsa memeyi emzirerek susuyor. Ama ataktan olduğunu düşünmemiştim genelde öyle.
13 haziransa evet :)
Atak olması muhtemel. Baktım 5. -8. Haftada oluyormuş
Benimki 5. Haftada da böyle durmamıştı 4-5 gün sürekli ağlamıştı geçti sonra
Bugün de ağladı 3 gündür böyleyiz inşallah bu da kısa sürer

13 haziransa evet :)
Atak olması muhtemel. Baktım 5. -8. Haftada oluyormuş
Benimki 5. Haftada da böyle durmamıştı 4-5 gün sürekli ağlamıştı geçti sonra
Bugün de ağladı 3 gündür böyleyiz inşallah bu da kısa sürer
Evett 13 Haziranda dünyamız değişti☺️
Bende cok bariz fark olmadi o haftalarda insallah sizin de cabuk gecer

Emziren anneler disarda nasil yapiyosunuz emzirme örtüsü de aldim ama yine de çekiniyorum ben disari da çıkmak istiyorum ama emzirmeyi düşününce vazgeçiyorum.

Emziren anneler disarda nasil yapiyosunuz emzirme örtüsü de aldim ama yine de çekiniyorum ben disari da çıkmak istiyorum ama emzirmeyi düşününce vazgeçiyorum.
Başlar da ben de çekiniyordum. Evde kal kal dipler de oluyorum. Ben alışveriş merkezlerine gidersem emzirme odaları ve mağazalar da kuytu yerleri arıyorum öyle emziriyorum. İkea da bile deneyim yaşadım. Kapatmayin kendinizi çıkın çıkın gezin. Pazar dan beri evdeyim mesela eşim işten geç geliyor ve tekim Ruh halim fena😅 Yarın tek başıma çıkacağım cesaret edip başarırım inşallah 😊

Başlar da ben de çekiniyordum. Evde kal kal dipler de oluyorum. Ben alışveriş merkezlerine gidersem emzirme odaları ve mağazalar da kuytu yerleri arıyorum öyle emziriyorum. İkea da bile deneyim yaşadım. Kapatmayin kendinizi çıkın çıkın gezin. Pazar dan beri evdeyim mesela eşim işten geç geliyor ve tekim Ruh halim fena😅 Yarın tek başıma çıkacağım cesaret edip başarırım inşallah 😊
Avm değil de esim isten çıkınca sahile gitmeyi seviyorum icim açılıyor ama geçende kızım kıyameti kopardi sagolsun eve zor attik kendimizi bi atamadim uzerimden çekinme işini.

Kızlar selam şu an derdim bebek değil kilolar yani kendimi saldım haliyle bebekten başka bişeyle ilgilenmiyorum ama sezaryen sonrası hala 6 kilo fazlam var karnım aşırı olmasa da var ve doktorum rahmin toplamış dedi yani kalan şey kilo . Nasıl vericez bu kiloları iki ay oldu hala kotlarımı giyemiyorum emzirdiğim için diyet de yapamıyorum bebişler rutine oturtsun da artık sıra bize gelsin 🥹
Yalnız degilsin bende de 10 kilo var😔

X