2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hanımlar benim bebeğim şu sıcak günlerde öğleden akşama kadar iyi uyumuyor, uyuduğunda çok geçmeden uyanıyor. Normalde akşam 8-9da uyurdu, şu ara geceyarısına kadar ağlıyor devamlı huzursuz ve yatakta meme ile ancak uyutuyorum. Sizde de böyle mi, sıcaklardan mi?
Bir de uykuda devamlı ıkınıyor gündüz de karnı şiş ama bazen çok ağlasa da gün içinde gazdan sürekli ağlamıyor. Bu düzeyde gaz normal mi, biogaia dışında ürün vermeli miyim sab simplex falan denemedim

Benim bebeğimde bu da var😁 Hatta doğduğu ilk zamanlar ergenliğe yeni girmiş gibiydi suratı. Şimdi tek tük çıkıyor ama uçları beyaz ve siyah nokta gibi hatta minik minik izleri de kalıyor suratında. Ebe senin hormonlarını aldığı için çıkıyor bunlar önemli değil dedi inşallah artık geçer ve oluşan izler de kalıcı olmaz diyorum bende
Valla bilmiyorum yaa ergenlerde bu kadar yoktur yaa

Kizlar oğlumun suratında dogdugunun 3. Gününden itibaren sivilce çıktı yüzü bebek yüzü gibi yumusacikdeğil öyle pürüzlü tirtirli ki . Bazen uçları beyaz beyaz cikiyo kayboluyo başka bı alan da nida cikiyo. Ebe normal olabiliyo bebek sivilcesi 3 4 aylıkken geçer merak etme dedi bı haftadır da siyah nokta oluşmaya başladı aynı bizdeki gibi hemde o kadar çok ki. Sizde de olan var mı bu sekilde
Bizimkindede vardı bi azalıyodu bi çoğalıyodu geçti ama şuan yok 2. Aya girerken geçti

Merhaba hanımlar, istanbul anadolu yakasında bildiğiniz iyi çocuk doktorları kimler? Doktorumuz iyi ama çok para ödüyoruz, TSS geçen bir hastanede devam etmek istiyoruz.

Kızlar aranızda öğretmen olan var mı? Ücretsiz izne çıkma işini nasıl yapacağız. Ne zaman dilekçe vermemiz gerekiyor bir bilen varsa lütfen bana yazsın

Uykusuzluktan mahvolmuş durumdayım. Gündüzleri uyuyor geceleri uyanık kızım. Bu gece dörtte uyudu :KK43: artık dayanamadım hüngür hüngür ağladım. 3 çocukla tek başımayım. Gündüz uyuma gibi bir fırsatım yok. Nasıl bir düzene sokmaliyim.
Gündüz oyala bebeği uyumasin diyorlar ama oyundan anlamıyor ki oyaliyayim. Kucağımda gezdirirken uyuya kaliyor. Hiç olmadı emerken uyuyor. Gündüz gözünü uykudan alamıyor. Biz konuşurken bile uyku arasında bize gülüyor. Hem onun adına hem kendi adıma çok üzülüyorum. Bana bir yol gösterin ne yapayım ben?
Senin bebeğin gündüzle gecenin yerini karıştırmış durumda.Gündüz az uyutmaya çalış ki,gece uyusun.Yatakta ağlamadan duruyorsa,öyle oyala.Bebeği gece uykusuna alıştırmakla ilgilo makalelere bir göz at derim.Gündüz işıklı ortamda olun,konuşun,sevin.Gece loş ışıkta besleyin,altını değive bebekle konuşmayın.İlk günlerden ben bunu okuduğum içim böyle yaptım,şimdi de böyle devam ediyor.Gece uykusuna kendiliğinden geçti,bunun da bir katkısı oldu mu tam emin değilim ama.

Arkadaşlar sizin bebeğinizde uykuya dalmak üzereyken ve uykudan uyanmak üzereyken sıçrama oluyor mu?? Benim bebeğimde peşpeşe sıçramalar oluyor. Kollarını iki yana açıyor. Tamamen uyanıkken değil ama uyuyacağı zaman ve uyanacağız zaman. İnternette epilepsi West sendromu falan diyor. Çok korkuyorum

Bebeğin burnunu açıyor musunuz? Nefes alabildiği ve iyi beslendiği zaman daha uzun uyuyor. Emme arası kısaldıkça daha az emip hava yutuyor.
Hayır,artık zorla temizlemiyorum,kendisi hapşırdıkca öne geliyor, ya dışarı çıkıyor,öyle temizliyorum.Bu gün bir az serin ve oğlum uyuyor,sıcaktan uyuyamuyormuş sanırım.İnşallah bundan sonra da gündüz uykularının zamanı uzar.

Arkadaşlar sizin bebeğinizde uykuya dalmak üzereyken ve uykudan uyanmak üzereyken sıçrama oluyor mu?? Benim bebeğimde peşpeşe sıçramalar oluyor. Kollarını iki yana açıyor. Tamamen uyanıkken değil ama uyuyacağı zaman ve uyanacağız zaman. İnternette epilepsi West sendromu falan diyor. Çok korkuyorum
merhaba bu hareket yenidoğan refleksi hiç endişelenme

Kızlar aranızda öğretmen olan var mı? Ücretsiz izne çıkma işini nasıl yapacağız. Ne zaman dilekçe vermemiz gerekiyor bir bilen varsa lütfen bana yazsın
ben varım ama ben ayrılmayacağım. sanırım müdür yardımcısı ilgileniyor

Avm seviyor mu bebegin. Benim ki fazla ışık fazla insandan rahatsız. E bebeğe gittik ağlaması durmayinca açtım emzirdim. E bebgin ortasında 😅
Basta hiç sevmiyordu alıştı. Ağlayınca hemen bir yer bulup emzirip susturuyordum. E bebekte kaç kez kuytu yerlerinde emzirmem olmuştur. Meğer se e bebekte emzirme odası varmış. Dün emzirme odasında emzirdim çok güzeldi. Bezler bile vardı tüm olanakları sunmuşlar.🥰

en güzel ve temiz emzirme yerleri e bebekte gerçekten. burada avmdekiler pek iç açıcı değil. dışarıda emzirmek daha temiz valla. ben üzeriöe bir eşarp almıştım pareo olarak kullanılıyor. yanımdakinden onu üzerime örtmesini istiyorum sonra bebeği kucağıma vermesini. gerisi çok kolay 🥰 biraz kayıyor ama olsun. bence kimse emziren anneye bakmamalı ve bunu normalleştirmeliyiz.

kızlar burun temizlemekte zorlananlar varsa bu aparatı önerebilirim
IMG_5554.png

Moro refleksi bu korkma olması çok normal benim kızımda yapıyor ani seslere hareketlere karşı 4 5 aydan sonra geçiyormuş aklına kötü şeyler getirme

X