2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kesinlikle yalnız değilsiniz. Benim bebeğim doğduğu ilk günden beri uyumadığı her an ağlayan bir bebekti ve asla uyumuyordu. Bebeğimin ilk 1.5 ayı hafızamda yok çünkü sürekli ağlamasını susturmak ve emzirmek için uğraştım bebeğimi sevemedim bile o ağladıkça ben ağlıyordum artık adım atmaya gücüm bile kalmıyordu akşama kadar küçük bir lokma ekmekle durdum günlerce, etrafta bebekleriyle rahat rahat gezenleri ağlamayan bebekleri gördükçe falan o kadar imrenmiştim ki.. Sürekli ağlıyordum hatta lohusa depresyonuna girdim ve hala da tam anlamıyla çıkamadım. Bizim sorunumuz gazdı ilaçlar vs fayda etmiyordu doktorlar sabrediceksin ama bazı bebekler huysuzdur gaz olmasa da böyle ağlar mızırdanır çünkü mizacı böyledir dedikçe çıldırıyordum, yolda bebeğimi gören insanlar bu bebek niye bu kadar sinirli gözüküyor ilerde çekeceğin var bundan falan diyor deliriyorum gerçekten. Zaten bebeğimin en güzel zamanları hafızamda yok o yüzden bundan sonrasını güzelleştirmeye uğraşıyorum, siz de ne olursa olsun bu günlerin geçeceğini düşünün ve bebeğinize tutunun yoksa gerçekten bizim psikolojiler nanay

Kızlar selam şu an derdim bebek değil kilolar yani kendimi saldım haliyle bebekten başka bişeyle ilgilenmiyorum ama sezaryen sonrası hala 6 kilo fazlam var karnım aşırı olmasa da var ve doktorum rahmin toplamış dedi yani kalan şey kilo . Nasıl vericez bu kiloları iki ay oldu hala kotlarımı giyemiyorum emzirdiğim için diyet de yapamıyorum bebişler rutine oturtsun da artık sıra bize gelsin

Kizlar merhabalar, kac numara bebek bezi kullaniyorsunuz? Son iki gündür bez sizdiriyor acaba küçük geldiği icin mi sizdiriyor anlayamadim yuzustu veya yan yatırdığımda sizdiriyor.
Bizde de var aynı sorun evde hem sleepy hem prima var prima büyük geliyor gibi alttan sleepy iki numara taktım bugün ikiside sızdırdı 3 numaralara geçicem bence küçüklükten bebek 6 kiloyu geçti bu arada

Canım benim bence kesicem diye başlama bende aynı durumdayım hem mama hem meme alıyor mamayı fazla aldığını düşününce sağmayı arttırdım ama yine de mama desteği gerekiyor azalttığım için bile baya mutluyum zamanlaa mamayı kesersem keserim ama olmazsa da bana destek olsun ne yapayım çünkü bizim de günü günümüzü tutmuyor bir evde bebekleyiz sürekli süt miktarı aynı olmuyor bebek aç oluyor ne yapayım yine hop mama yapıyorum

Ah canim.. gel arkadas olalim. Bana da 3 ay gecince bitcek diyorlar ama ben de oglumun mizacinin bu oldugunu dusunuyorum

Ah canim.. gel arkadas olalim. Bana da 3 ay gecince bitcek diyorlar ama ben de oglumun mizacinin bu oldugunu dusunuyorum
Olalım tabii valla burda gerçek hayattaki arkadaşlarımla olduğundan daha fazla dertleşebiliyorum Ama dediğin gibi muhtemelen bizim oğlanların mizacı böyle napalım sağlıkları yerinde olsun da biz onları kırk takla atıp bi kere güldürsek bile mutlu oluruz

Aynı gaz ve ağlama problemini bende yaşıyorum mesajlarınıZa gaz sıkıntınız geçmiş gibi anladım. Bebiş ne kadarlık olunca rahatladınız acaba?

Ben doğumdan 15-20 gün sonra bütün kilolarımı vermiştim hatta eksilere düşüyorum şu an. Çünkü sağlıklı beslenemiyorum ve bebeğimle ilgilenmekten yemek yemeye çoğu zaman vaktim olmuyor o yüzden günden güne çöküyorum resmen. Şu an hamile kalmadan önceki kilomdan 5kilo alta düştüm(bu durumdan hiç memnun değilim çünkü sağlıklı olduğumu düşünmüyorum). Ama bu kadar kilo vermeme rağmen eski kotlarıma eskiden olduğu kadar rahat giremiyorum çünkü hem kalçam hem de göğüs kısmım büyümüş ve bana yerleşmiş nasıl oldu anlamadım ama Yeni kıyafet almaya bahane oldu

Aynı gaz ve ağlama problemini bende yaşıyorum mesajlarınıZa gaz sıkıntınız geçmiş gibi anladım. Bebiş ne kadarlık olunca rahatladınız acaba?
Biogaia kullanmıştım o bi işe yaramadı sonra sab simplex aldım 1 aya yakındır kullanıyorum onların faydası oldu mu bilmiyorum ama şu an bebeğim 72 günlük gaz sancılarımız ve ağlamalarımız devam etse de son 1 haftadır falan kendi kendine eskiye nazaran daha az zorlanarak gaz çıkarmaya başladı. Yani şimdi de tam bitmedi ama eskiden uyumadığı her an ağlardı şimdi o krizli ağlamaları gün içinde sancı geldikçe oluyor çok şükür

Bende sab simplex kullanıyorum gün içersinde en fazla yarım saat gaz ağlaması oluyor artık ama aksamları aynı saatlerde ağlama krizlerimiz var maalesef sanırım kolik bizde 2 aylık olmak üzereyiz 3 ay olunca geçer diyorlar ama cok yorucu bir durum. Gaz krizlerniz azaldı bu seferde her aksam ağlama krizi geldi

Aaa çok ilginç ama ne güzel ya kilo vermen biraz spor şart demek ki.süt olsun diye yiyorum ama eskisinden az yine de gitmiyor hareket lazım ama bebekle zor işte inşallah darısı başıma

Benim oğlum da gündüzleri az uyuyor.Öğlene kadar 2 defa uyuyor,her defasında da yarım saat.Öğleden sonra ise uyursa, 1-1,5 saat gibi uyuduğu oluyor,bazen de yarım saat uyuyor.Gece de 1,5-2 saatte bir uyanıyor,emiyor ve yatıyor.

Ben dün sab simplexi bıraktım bakalım gaz ne durumda olucak

Aaa çok ilginç ama ne güzel ya kilo vermen biraz spor şart demek ki.süt olsun diye yiyorum ama eskisinden az yine de gitmiyor hareket lazım ama bebekle zor işte inşallah darısı başıma
Yok dediğim gibi benimki isteyerek ve sağlıklı bi kilo vermek değil ama inşallah hepimiz istediğimiz gibi kiloları alır ya da veririz

Kızlar 2 gündür benim uslu bebeğim gitti yerine başka bebek geldi sanki
Sabah bir şeyi yok akşamüstü bi başlıyo sürekli ağlıyo nerdeyse
Kucakta bile durmuyo. Hem kucakta olcak hem ben ayakta olacağım ancak öyle susuyo biraz
Ne oldu anlamadım gitti

Ne güzel darısı başıma ben de bırakabilir miyim acaba 4-5 kez 60 cc içiyor günde. Yavaş yavaş mı azalttınız. Azaltırken sağım yaptınız mı?

benim bebişin de huyları her gün farklı oluyor bizim gaz 15-30.gün arası çok fenaydı saatlerce ağlıyordu. şimdi de ara sıra oluyor ama önceki gibi fena değil. şimdi daha başka ağlamaları oluyor çözemiyorum. ama gaz kadar kötü de değil. ben sorunu biogaia + elma çekirdeği yağı ve masajla çözdüm. ama biogaia hakkında tembellik yapıyor falan diye yazılar gördüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…