2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
ç

çok mu kusuyor canım yoksa süt mü çıkarıyor
Bazen ağız dolusu kusuyor bazen sızıntı şeklinde bazen de 15-20cm uzağa fışkırtacak şekilde kusuyor. Hatta bu fışkırtma işini yarın sağlık ocağında sorucam bana normal gelmiyor. Ama bebeğimin kilo alımı falan çok şükür ayına göre çok iyi

Kizlar bu arada mamayi tamamen kestim bugun dorduncu günümüz 16sinda asimiz var kilosu normal seyrinde ise mamasiz devam edeceğim insallah. Bol bol ve sık sık emzirerek mamayi kestim sütüm de cok emzirmekten ona yetti galiba öyle hani birini emzirirken diğerinden akmıyor ama bebeğim doymadığında acayip ağlıyordu oyle ağlamıyor yani demekki yetiyor diye düşünüyorum.
Ben de tamamen kesmek istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum. Önceden birinden emzirirken diğerinden süt akardı. O ara mama vermedim ama birden o durum ortadan kalktı ve mamaya devam durumdayız.
bebeğiniz sizle ne kadar göz teması kuruyor ? Benimki emerken bile omzuma bakıyor bana çok az bakıyor normal mi
Emerken her zaman kurmuyor benim bebeğim de, koltuğa, omzuma vs baktığı oluyor ama diğer zamanlarda güzel.
Kızlar bebeklerinizi gündüz uykularında uyutmadan önce mi yoksa uyandığında mı emziriyorsunuz?
Bende her ikisi de :)

Ben de tamamen kesmek istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum. Önceden birinden emzirirken diğerinden süt akardı. O ara mama vermedim ama birden o durum ortadan kalktı ve mamaya devam durumdayız.
Bende de yok öyle sütüm akmıyor yani ama bebeğime de yettiğini düşünüyorum. Bol bol emzirinn dort gündür bebisimle yapışık yaşıyorum resmen☺️ biraz zor oluyor ama olsun zamanla emzirme saatleri oturacaktir diye düşünüyorum. Ben biberon hesabı yaparak düşürdüm. Gunde 4 kez 90 cc mama veriyordum bir biberon olacak sekilde düşürdüm ama her biberon düşüşüme de 3-4 gun koydum araya oyle oyle kestim iste kilosu da normalse cok şükür diyeceğim.

Bazen ağız dolusu kusuyor bazen sızıntı şeklinde bazen de 15-20cm uzağa fışkırtacak şekilde kusuyor. Hatta bu fışkırtma işini yarın sağlık ocağında sorucam bana normal gelmiyor. Ama bebeğimin kilo alımı falan çok şükür ayına göre çok iyi
canım sanırım bu fışkırtarak kusma reflüye işaret hiç dr a sordun mu

Teşekkür ederim inşallah geçer benimki de bakalım
Ben sütüm kesilir diye korkuyorum yoksa sağıp veririm ne olacak. Bazen avantajı da oluyor sağıp anneme bırakıyorum mesela işlerimi yapabiliyorum vs
Hem emip hem biberon kullanan bebekler en iyisi sanırım :) dediğim gibi emmeyince makine yeterli olmuyo kesiliyo dedikleri için üzülüyorum sadece
Başlarda emmezse beni sevmez diye çok üzülüp ağladım lohusa iken ama o duyguyu atlattım şükür
Hayır canım düzenli sağım yaptığınız sürece sütünüz kesilmez hiç öyle endişeleriniz olmasın. Siz düzenli sağıma da denemeye de devam edin, ben inanıyorum olacak :)

Sizin bebeklerinizin gece uykuları nasıl?
Benimki doğru güzgün uyumuyor ya.akşam 9 buçuk gibi yatıyor 1de kalkıyo. Emip geri uyuyor bu sefer 2 buçuk gibi uyanıyo emip geri uyuyo. Sonra 4 gibi uyanıyo emiyo ve artık geri yatmıyor ben uyutuyorum yatağına koyunca o uyanıyor. Her gün 4te ayaktayız. Uykusuzluktan bittim resmen. Gündüz de 1 kere uyuyor öğlen 12 gibi. En fazla 2 saat yatıp kalkıyor. Sonrası mememi emerken ne uyursa. Tüm gün emzirmekle geciyor emmezse huzursuzlanıp ağlıyor. Emzik hiç almıyor. Ne zaman memede dalsa yatagına koyunca uyanıyor. Sadece benim bebeğim mi böyle nolur tek olmadığımı söyleyin. Küçücük bebek uyumamak için direniyor günde 7,8 saatlik uykuyla duruyor.

Benimki doğru güzgün uyumuyor ya.akşam 9 buçuk gibi yatıyor 1de kalkıyo. Emip geri uyuyor bu sefer 2 buçuk gibi uyanıyo emip geri uyuyo. Sonra 4 gibi uyanıyo emiyo ve artık geri yatmıyor ben uyutuyorum yatağına koyunca o uyanıyor. Her gün 4te ayaktayız. Uykusuzluktan bittim resmen. Gündüz de 1 kere uyuyor öğlen 12 gibi. En fazla 2 saat yatıp kalkıyor. Sonrası mememi emerken ne uyursa. Tüm gün emzirmekle geciyor emmezse huzursuzlanıp ağlıyor. Emzik hiç almıyor. Ne zaman memede dalsa yatagına koyunca uyanıyor. Sadece benim bebeğim mi böyle nolur tek olmadığımı söyleyin. Küçücük bebek uyumamak için direniyor günde 7,8 saatlik uykuyla duruyor.
Benim de aynı canım, yetişkin bir insandan az uyuyor inanılır gibi değil. Herkes düzelir diyor ama pek umudum yok açıkcası. Ben de gece gündüz ayaktayım. Hadi şimdi evdeyim işe başlayınca ne yapacağım hiç bilmiyorum. Emziğe ben de alıştıramadım ki benim bebeğim prematüre ve yogun bakım hemsırelerı burda alıyordu demişlerdi ama yok asla ben veremedim. Her markayı da denedim :KK43: Gazlı bir bebek mi? Bizimkinin biraz gazdan olduğunu düşünüyorum, gazı yokken daha sakin çünkü.

Merhabalar, reflü olabilir. Bizim de öyleydi motilium diye bir ilaç verdiler. Tabii sizin kararınız ama ilaç kızımda inanılmaz gaz yaptı. Bu sefer daha da huysuzlandı. Ben de kullanmayı bıraktım. Normal kusması devam ediyor ama fışkırtarak olan da arada hala var.

Benim de aynı canım, yetişkin bir insandan az uyuyor inanılır gibi değil. Herkes düzelir diyor ama pek umudum yok açıkcası. Ben de gece gündüz ayaktayım. Hadi şimdi evdeyim işe başlayınca ne yapacağım hiç bilmiyorum. Emziğe ben de alıştıramadım ki benim bebeğim prematüre ve yogun bakım hemsırelerı burda alıyordu demişlerdi ama yok asla ben veremedim. Her markayı da denedim :KK43: Gazlı bir bebek mi? Bizimkinin biraz gazdan olduğunu düşünüyorum, gazı yokken daha sakin çünkü.
Çok gazlı bir bebek değil aslında sadece sabaha karşı gazı oluyor,ıkınıyor. Ama gün içinde pek gazı yok olursa da çıkarabiliyor. Emdikten sonra en fazla yarım saat ağlamadan oyalıyoruz sonra ağlamaya başlıyor. 1 saat içinde yine emmeye başlamış oluyor.
İşe başlamak zorunda olsaydım ne yapardım ben de bilmiyorum, sadece seminer döneminde 1 hafta çalışmam lazım onu da kara kara düşünüyorum nasıl olacak diye. Sonrasında ücretsiz izin alacağım mecbur. Allah çalışan annelerin yardımcısı olsun

Gece uykularımız benziyor sadece 4 de değil de 5 gibi 6 gibi uyanıp baya bi uyutamıyorum onun dışında gündüz daha çok uyuyor sanki bizimki

Gercekten artik bu konuda yalniz olmadigimi bilmek istiyorum yoksa yorulmus, bikmis, caresiz durumdayim. Cok zor bir dogum gecirdim, uzerine icimde gazli bez unutuldu 1 ay sonra farkedildi, uzerine de surekli ama surekli aglayan, huzursuz, mutsuz, sinirli, sabirsiz bir bebek… bebegim o kadar cok agliyor ki gozlerini sadece neredeyse biberondan sut icirirken gorebiliyorum. Belki daha sonrasinda sansliysak eger 10-15 dk oyalayabiliyorum.. sonrasi yine bir can sikintisi, memnuniyetsizlik, aglama krizleri.. gazli bir bebek degil. Gazini kolay cikariyor. Doktorlara gittik, gayet saglikli, guclu bir bebek diyorlar. Ama bebegim neden hep memnuniyetsiz, sikintili, ciddi ve huzursuz? O kadar sarkilar soyluyoruz, danslar ediyoruz, en ufak bir tebessum bile etmiyor hala. 4 duvar arasina tikili kaldim. Bebek arabasina koydugumuzda ciglik cigliga agliyor. Evden disari cikamiyoruz. Annem bize yardima geldi, kadin bile cogu zaman hakkindan gelemiyor uyutamiyor. Geceleri guzel uyuyor, ama geceleri uyatana kadar da canimiz cikiyor. Mesala dun aksam 23:30da yatti ama oglen 14:00den beri ayaktaydi. Ana kucagi aldim, oyun halisi aldim.. yuzune bakan yok. Tek bildigi sey aglamak… artik hicbir dey care etmiyor. Onu seviyorum tabiki de ama orda burda instagramda sevimli anne bebek iliskini gorunce cok uzuluyorum agliyorum.

Gercekten artik bu konuda yalniz olmadigimi bilmek istiyorum yoksa yorulmus, bikmis, caresiz durumdayim. Cok zor bir dogum gecirdim, uzerine icimde gazli bez unutuldu 1 ay sonra farkedildi, uzerine de surekli ama surekli aglayan, huzursuz, mutsuz, sinirli, sabirsiz bir bebek… bebegim o kadar cok agliyor ki gozlerini sadece neredeyse biberondan sut icirirken gorebiliyorum. Belki daha sonrasinda sansliysak eger 10-15 dk oyalayabiliyorum.. sonrasi yine bir can sikintisi, memnuniyetsizlik, aglama krizleri.. gazli bir bebek degil. Gazini kolay cikariyor. Doktorlara gittik, gayet saglikli, guclu bir bebek diyorlar. Ama bebegim neden hep memnuniyetsiz, sikintili, ciddi ve huzursuz? O kadar sarkilar soyluyoruz, danslar ediyoruz, en ufak bir tebessum bile etmiyor hala. 4 duvar arasina tikili kaldim. Bebek arabasina koydugumuzda ciglik cigliga agliyor. Evden disari cikamiyoruz. Annem bize yardima geldi, kadin bile cogu zaman hakkindan gelemiyor uyutamiyor. Geceleri guzel uyuyor, ama geceleri uyatana kadar da canimiz cikiyor. Mesala dun aksam 23:30da yatti ama oglen 14:00den beri ayaktaydi. Ana kucagi aldim, oyun halisi aldim.. yuzune bakan yok. Tek bildigi sey aglamak… artik hicbir dey care etmiyor. Onu seviyorum tabiki de ama orda burda instagramda sevimli anne bebek iliskini gorunce cok uzuluyorum agliyorum.
Lütfen kendinizi instagram anneleriyle karşılaştırmayın herseyi mukemmel gösteriyorlar çünkü öyle bir şey yok olamaz bu yüzden canınızı sıkmayın. Ben de kendi bebeğimi dogurmadan önce cok bebek bakmıştım ama hiçbirinde kendi bebeğimde yaşadığım zorluğu yaşamadım cunku sorumluluk tamamen annelere ait zormuş yani anne olmak. Sürekli evde olmak da yoruyor hele ki sosyal ve çalışan kadınsaniz. Bugunler de geçecek büyüyecekler kendinizi böyle telkin edin.

Yarın sorucam. Siz hem uyumadan önce hem uyanınca emziriyorsunuz ya iki emzirme arası kaç saat oluyor bu şekilde?
bizde geceyse genelde 12-1 gibi emzirip yatırıyorum en erken 4-5 saate uyanıyor.
gündüz ise uykuları çok açıldı emziriyorum uyuyor 10 dk sonra uyanıyor eğer uykusu varsa tekrar emziriyorum yoksa emzirmiyor memeyi veriyorum
gündüz 1 defa 2 saat uyuyor orada emzirdikten sonra uyuyor uyanınca tekrar emziriyorum

Benim bebegim de gündüz hic uyumuyor nerdeyse, memede uyuyor çekiyorum memeden on dakika icinde acıyor gozlerini bazen memeyi çeker çekmez uyanıyor. Her aksam banyo yaptırıyorum 10 gibi uyuyor 3de uyanıyor emiyor sonra her saat basi kalkiyor emiyor bir tek gece uzun bir uyukusu var adamakıllı uyudugu

Gece iykularimiz neredeyse aynı gündüz senden farkım nerdeyse hiç uyumuyor. 5 10 dk kestirme yapıyor 3 4 kere o kadar😔

Bende 2 numara cok almisim🥴
Predo 3 numara kullanıyorum,2 numara kullandığım zaman hem sızma oluyordu,hem de bacaklarında izler oluşuyordu.3 numara büyük boy poşeti yarıladık,memnunum.Oğlum 5 kilo civarında.Erkek bebekler için bir az boş olması daha iyi diyorlar
Kızlar bebeklerinizi gündüz uykularında uyutmadan önce mi yoksa uyandığında mı emziriyorsunuz?
Uyanınca emziriyorum genelde,bazen 2,5-3 saat uyanık kaldığında uyumadığında emziriyorum,ondan sonra uyuyor.Geceler uyanıyor,emziriyorum,memede uykuya dalıyor

X