2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar ben dün doğum yaptım bebeğim kaka sını yapmış içerde acil sezaryen oldum ama çok şükür yememiş sağlık durumu gayet iyi maşallahı var ama sütüm yok malesef gelmiyo 😵‍💫 emziriyorum yinede ama ebeler aç kalmaması için 30 cc mama veriyolar tecrübeliler bu süt ne zaman gelir ve nasıl gelir sıvı geliyo ağız sıvısı ama süt yok boş gibi zaten göğüslerimde
Hayırlı olsun çok şükür bebeğiniz iyi sütü de kafanıza takmayın yok diye düşünmeyin şu doktorların 2 saatte bir emzir demesine de lütfen takılmayın daha sık emzirin yenidoğanı emzirdikçe göğüs uyarılacak süt de gelecektir inşallah

Önce jel gibi içerisi kanlı bi akıntı sonra kahve rengi kanla karışık akıntı geldi şimdide kahve rengi hafif kanlı devam ediyor ara ara da sancım var inşallah süreç uzamadan doğururum sancı durumuna göre hastaneye gitcem
rabbim yardımcın olsun canım hayırlı sağlıklı doğumlar olsun🥰

Canım ben yaşamadım ama yaşayanlar gümüş kapak tavsiye ediyorlardı
Ya baktımda çok pahalı bütçem yok canım şuanda
Kızlar ben dün doğum yaptım bebeğim kaka sını yapmış içerde acil sezaryen oldum ama çok şükür yememiş sağlık durumu gayet iyi maşallahı var ama sütüm yok malesef gelmiyo 😵‍💫 emziriyorum yinede ama ebeler aç kalmaması için 30 cc mama veriyolar tecrübeliler bu süt ne zaman gelir ve nasıl gelir sıvı geliyo ağız sıvısı ama süt yok boş gibi zaten göğüslerimde
Benim şansıma hemen geldi şaşırdım, suan sute donustu galiba, rengi sarımtrak ilk basta şeffaf su gibiydi
Hayirli olsun

Benin arkadaşım göğüs kalkanı kullanmış. Bir dene istersen. Çok ise yarıyor demisti
Cok pahalı butcem yok malesev

Eveeeet annisler çoğalmaya başladığına göre yeni sorunlara geçelim mi yavaştan, mesela suanki en büyük derdim göğüs ucu yarası, cigerime bicak saplaniyor resmen, yaşayan ve en hızlı şekilde cozen varmi
Bence zeytinyağı ile masaj yapın. Taze ve güvenilir markalardan sızma zeytinyağı kullanın, bebek de emerken zorlanmıyor o zaman. Lanolin içeren meme ucu kremlerini emzirmeden sonra sürüyordum. Masaj çok iyi gelmişti hemen iyileşmişti.

Tebrik ederim canım.Benim de sütüm gelmedi daha,hiç sıvı da gelmiyor.Bebeğimi memeye de tutdurmadılar,ne de ben onu kucağıma almaya cesaret edemedim,çok küçük.Memeye koymaya bile korkuyorum,acemiyiç nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bakalım hemşireler getirip emzir diyecekler mi.Sezeryan sonrası normal doğuma göre süt daha geç gele biliyor diye okumuştum.
Sezeryan da olsa bebeği hemen memeye verirler. Bebek emdikçe anne süt üretir. Bi de manuel sağma makinesi ile sağmaya başlayın, sağdıkça süt gelirö

Sütünüzün gelmesi için ya sıcak duş alın ya da sıcak su ile memeleri yıkayın. Ben hastaneye su ısıtıcı getirmesini istedim eşimden, duş alamıyorduk devlet hastanesinde. Sıcak su yapıp yıkadım. Etkili oluyor. Süt yoksa bile manuel pompa ile çekmeye devam edin. Bebeklerin çenesi kuvvetsiz oluyor ilk doğduklarında, o yüzden pompa ile de tetikleyin. O sağdığınız sütü de bebeğe şırınga ile verin.

Şu gümüş kapaktan ben almadım.insaAllah pişman olmam. Philips avent göğüs kalkani insaAllah yeterli olur. Elektrikli göğüs pompası da almadım
Manuel göğüs pompası ve mochi aldım. Hepimiz booooool.sutlu olalım inssssaaallahhh😌
Solgar B12 , bestlak damla, emziren anne çayı, rezene , hurma , incir bunları ayarladım.
Doğumdan sonra ananas aldircam.. buda güzel süt yapıyor bilginiz olsun.
Tam olarak ihtiyacınız olan her şeyi Zehra hanım yazmış kızlar. Manuel süt sağma aleti alın, sessizce sağarsınız bebek uyanmaz. Elektrikli olanlar çok gürültülü oluyor. Gögüs kalkanı yeterli. Gümüş kapak falan almadım ilk bebekte, şimdi de almadım.
Süt artıran şeyler götürün yiyin, hepsini doğru yazmış Zehra hanım. İncir, hurma, rezene, yeşil dereotu süt artırır. Tabii ki bolca su içmek lazım.

Canım gözüm Aydın olsun aklımdaydın demekki doğuma girmişsin.sütün gelir korkma sen emzirmeye devam et süt masajı yap sırtına sıcak bir şeyler koysunlar göğsüne sıcak bir şeyler koysunlar üstüne masaj yap

Ya baktımda çok pahalı bütçem yok canım şuanda

Benim şansıma hemen geldi şaşırdım, suan sute donustu galiba, rengi sarımtrak ilk basta şeffaf su gibiydi

Cok pahalı butcem yok malesev
Anne sütü sürün ve açıkta kurumasını bekleyin yazıyor. Bir deneyin isterseniz her emzirmeden sonra yapın yaziyor

Sütünüzün gelmesi için ya sıcak duş alın ya da sıcak su ile memeleri yıkayın. Ben hastaneye su ısıtıcı getirmesini istedim eşimden, duş alamıyorduk devlet hastanesinde. Sıcak su yapıp yıkadım. Etkili oluyor. Süt yoksa bile manuel pompa ile çekmeye devam edin. Bebeklerin çenesi kuvvetsiz oluyor ilk doğduklarında, o yüzden pompa ile de tetikleyin. O sağdığınız sütü de bebeğe şırınga ile verin.
Kesinlikle yeni doğum yapmış bı anne göğsünü manuel yada elektrikli makine ile sağim yapmamalı. Meme ucunu mahveder:KK43: daha süt yok ne sağımı yapsın. Sütü göğüse indirmek için sizin yukarda dediğiniz gibi sıcak kompres ve masaj iyi gelir :)

Kızlar bir şey sorcam. Doğumdan sonra göğüslerde büyüme oluyor mu? Bende hamilelik sürecinde hiç büyüme olmadı
2 tane emzirme sütyeni aldım biraz büyük geldi ama annem değiştirme süt olursa büyür vs dedi
Sorayım dedim napsam bilemedim

Oyy hayırlı olsun hadi bebişin💗 40 haftayı geçti mi ki kaç haftalık ki yaptı kakasını?

Benim sol göğsümden bulanık sıvı geliyor,saat 1de bebek de o göğsümü emdi,sonra kendi bıraktı ve uyuyor şu an.Doğumdan sonra mama veriyirlar bizde,saat 1 civarı oğlum sağ mememi tutmadı hemşire mama getirdi,onu içti,sonra ben sol göğsümü verdim,onu tutdu ve emdi.Sabah eve gideceğiz inşallah,süt artıran şeyleri evde deneyeyeceğim inşallah.

Kızlar bir şey sorcam. Doğumdan sonra göğüslerde büyüme oluyor mu? Bende hamilelik sürecinde hiç büyüme olmadı
2 tane emzirme sütyeni aldım biraz büyük geldi ama annem değiştirme süt olursa büyür vs dedi
Sorayım dedim napsam bilemedim
Bana büyümüş gibi geliyor şu an,ama hep kullandığım sütyeni takdığımda bunu daha net alarım diye düşünüyorum.bende ayrıca hamilelikte de 1 ölçü büyümüştü.Emzirme sütyenini de hamilelikteki ölçüye göre verdi satıcı.

Bana büyümüş gibi geliyor şu an,ama hep kullandığım sütyeni takdığımda bunu daha net alarım diye düşünüyorum.bende ayrıca hamilelikte de 1 ölçü büyümüştü.Emzirme sütyenini de hamilelikteki ölçüye göre verdi satıcı.
Ben de aynı ölçü aldım ama bi tık büyük geldi komple kapladı. Değiştirsem mi bilemedim. Büyüyorsa tam gelir aslında. Gerçi sütüm olacak mı o da kesin değil de.
Ben baya 2-3 beden büyür hamileyken bile sanıyodum ama olmadı

X