2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Yeni bilgi 7 hurma kaynat suyunu iç hurmaları ye adaçayı iç sıcak suda squat yap meme ucu öasajı yada pompa ile sağma hareketi… normalde hurmayı yiyorum ama çayları denicem ahududu yuniçiyorım ada çayı eklicem dün akşam pompa ile masaj yapmıştım çok minik rahimde adet sancısı başlamadan minik ağrılar oluyor ya ondan yaptı bilgilerinize duyuyulur.belki kimimizde çabuk işe yarar

Canım nişanın gelmiş hastaneye gitmek için acele etme sancının düzenli gelmesini bekle 5 dk da bir düzenli olacak suyun gelirse bekleme git tabi hadi bakalım gelsin bebişler sırayla biz beklemeye devam
Şuan düzenli sancım yok takip yapıyorum beklicem suyumda gelmedi bebek hareketleride var bakalım süreç neye götürcek kolay olur inşallah

Hayırla saglikl ve kolaylikla gelsin insallah bebişin dualarim seninle🤲

Allah anali babali buyutmek nasip etsiin gözünüz aydın olsun☺️

Canım hayırlı uğurlu olsun darısı bizlerin başına Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin 🌸💙🥰
Çok teşekkür ederim kızlar,amin
Canm gozunn aydın sağlıcakla büyüt insaAllah 🤲🤲 durumun naslsn sezeryan sonrasından bahsedebilir misin biraz 😇
Çok teşekkür ederim,amin.Durumum iyi,ağrılarım var adet ağrısının daha şiddetlisi gibi.Gece anestezinin tesiri gitdiği için ağrım çoktu,ağrıkesici istedim yaptılar,amma 1 saat sonra etki etmeye başladı,ama ağrıyı tam geçirmiyor,ama dayanıyorsun,korkacak kadar değil,gece 4 saat yata bilsem de şu an iyiyim.Sabah kaldırdılar,gezdim,oturuyorum şimdi, geziyorum bir az,sonra yine oturuyorum.Sezeryandan korkmayın diye bilirim.
Bir de mutlaka gecelik götürün kızlar,çok rahat oluyor,alt üst takım pijamayı giyinip çıkarmak çok zor olurdu.Normal doğum sonrası da gecelik daha rahat olur bence.

Kızlar ben dün doğum yaptım bebeğim kaka sını yapmış içerde acil sezaryen oldum ama çok şükür yememiş sağlık durumu gayet iyi maşallahı var ama sütüm yok malesef gelmiyo 😵‍💫 emziriyorum yinede ama ebeler aç kalmaması için 30 cc mama veriyolar tecrübeliler bu süt ne zaman gelir ve nasıl gelir sıvı geliyo ağız sıvısı ama süt yok boş gibi zaten göğüslerimde

Evet zeytincim seninle günlerimiz aynıydı :) sezeryan miydi senin o yüzden mi gün veriyor?
Bide nasılsın artık. Ben 36 ya kadar gayet iyiydim. Özellikle 3-4 gündür kasıklarımda ağrılar oluyor. Doktor bebek kanala yerleşiyor dedi. Çabuk yoruluyorum. Ve sanırım korkular başladı :)))

Tabi hissediyorum. Karnım çok sertlesiyor. Nefesim kesiliyor. Kalp atislarim hızlanıyor. Ama ağrı hissetmiyorum. Yani doğum sancısı in ne olduğunu bildiğim için karın ve bel kısmımda hiç ağrı hissetmiyorum. Hissettiğim şeyi beni rahatsız ediyor sadece.

Allah hayırlı etsin... Cokmutlu olduk. Mis kokuluna kavuştun.Rabbim sağlıkla bizede nasip etsin. Teninden ayırma yavrunu annesi. Daha çabuk toparlarsiniz herikinizde. ❤️

Allah hayırlı etsin canım. Üçüncü dogumundu sanırım degilmi? Rabbim ne güzel yardım etti sana. Yavrunla ailenle mutluluklar diliyorum.
Çok teşekkür ederim canım,amin,hepiniz sağlıkla kavuşun.🤲

Kızlar bu gece kasıklarımda adet sancısı gibi ağrı vardı şimdi baktım kahverengi kan karışık akıntı gelmiş nişan olabilir mi bebek hareketi var ara ara hala gelmeyede devam ediyor
Güzel haberlerini bekliyoruz sayın moderatörümüz😎😍🤜🤛
Kızlar ben dün doğum yaptım bebeğim kaka sını yapmış içerde acil sezaryen oldum ama çok şükür yememiş sağlık durumu gayet iyi maşallahı var ama sütüm yok malesef gelmiyo 😵‍💫 emziriyorum yinede ama ebeler aç kalmaması için 30 cc mama veriyolar tecrübeliler bu süt ne zaman gelir ve nasıl gelir sıvı geliyo ağız sıvısı ama süt yok boş gibi zaten göğüslerimde
Hayırlı olsun canım 😍 şuan bebeğe süt değil senin memenden gelen o sıvı lazım zaten canim benim. Emzir onu bol bol. Gelecek merak etme sütünde. Benim ilkk bebegimde 3. Gün... İkincisinde sanırım gün içerisinde gelmeye başlamıştı.

Doğum yapan arkadaşları tebrik ederim darısı başımıza olsun inşallah yine uyku tutmadı yataktan çıkıp salona geçtim o kadar zor ki dönmek, uyumak, hareket etmek sabah kontrolüm var keşke bir doğum belirtisi olsa da biz de sağlıkla artık kucağımıza alsak bebişlerimizi😞
Teşekkür ederim canım,amin

inşallahh sancıların ne durumda? bazen nişan geldikten 1-3 gün sonra doğum başlayabiliyormuş bazen de hemen
İlk sabah baya vardı sonra duş aldım şimdi düzensiz gelip gidiyo sıklaşmadı arası açıldı bakalım nasıl olcak merak ediyodum doğum sancısı nasıl olur anlayabilir miyim diede farklıymış kısa kısa gelip gidiyo

O sıvı cok önemli cnm bebegin ilk aşısı derler sütum yok diye kafana kodlama sütum var de bol bol emzir ve bol sivi tüket

Eveeeet annisler çoğalmaya başladığına göre yeni sorunlara geçelim mi yavaştan, mesela suanki en büyük derdim göğüs ucu yarası, cigerime bicak saplaniyor resmen, yaşayan ve en hızlı şekilde cozen varmi
Kantaron yağı tavsiye ediyorum. Birde ayva çekirdeği suya koyup jel kıvama gelince göğsüne surmustum. Bana iyi gelen buydu sanırım.

Hayirli olsun :)

Hayirli olsun
Eveeeet annisler çoğalmaya başladığına göre yeni sorunlara geçelim mi yavaştan, mesela suanki en büyük derdim göğüs ucu yarası, cigerime bicak saplaniyor resmen, yaşayan ve en hızlı şekilde cozen varmi
Benin arkadaşım göğüs kalkanı kullanmış. Bir dene istersen. Çok ise yarıyor demisti

İlk sabah baya vardı sonra duş aldım şimdi düzensiz gelip gidiyo sıklaşmadı arası açıldı bakalım nasıl olcak merak ediyodum doğum sancısı nasıl olur anlayabilir miyim diede farklıymış kısa kısa gelip gidiyo
Güzel haberlerini bekliyoruz,inşallah çok kolay bir doğumun olur canım🤲

Şu gümüş kapaktan ben almadım.insaAllah pişman olmam. Philips avent göğüs kalkani insaAllah yeterli olur. Elektrikli göğüs pompası da almadım
Manuel göğüs pompası ve mochi aldım. Hepimiz booooool.sutlu olalım inssssaaallahhh😌
Solgar B12 , bestlak damla, emziren anne çayı, rezene , hurma , incir bunları ayarladım.
Doğumdan sonra ananas aldircam.. buda güzel süt yapıyor bilginiz olsun.

Hayırlı uğurlu olsun 🌺 kaç haftalik doğum yaptınız acaba?

Tebrik ederim canım.Benim de sütüm gelmedi daha,hiç sıvı da gelmiyor.Bebeğimi memeye de tutdurmadılar,ne de ben onu kucağıma almaya cesaret edemedim,çok küçük.Memeye koymaya bile korkuyorum,acemiyiç nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bakalım hemşireler getirip emzir diyecekler mi.Sezeryan sonrası normal doğuma göre süt daha geç gele biliyor diye okumuştum.

Hayirlii olsuunn, Allah anali babali buyutmek nasip etsin, sütünüz de gelir inşallah 🤲

X